Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ender

Poezja Czasu

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam na stronę, gdzie można pobrać obiecane polskie tłumaczenie części katalogu zegarków z 1960 roku.

 


 

Na razie są to tylko Pobiedy z małą sekundą, ale to i tak 62 strony treści. Jeśli pomysł spotka się z pozytywnym odzewem, systematycznie będę publikował tłumaczenia kolejnych części.

 

Sama strona dopiero raczkuje, nie wiem jeszcze jaki przybierze kształ i formę. Zaczynam od Pobied z małą sekundą, a potem zobaczymy. Pobiedy są opisywane w formule - zdjęcie katalogowe, współczesne zdjącia z kolekcji, opis katalogowy + moje uwagi. Jeśli uwag nie ma, znaczy, że zdjęcia przedstawiają egzemplarz wzorcowy i nie ma się czego czepiać. Uwagi odnoszą się do niejasności np. co do kształtu wskazówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:o Ender, opadła mi szczęka, choć na stronę rzuciłem tylko okiem. Gratuluję pomysłu i realizacji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Trzymam kciuki i życzę wytrwałości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję!


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Jestem pod wrażeniem! Kawał roboty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja, na pewno będę często odwiedzał !


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł i wykonanie super, oby starczyło zapału!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam do obejrzenia Pobied w odmianie 91. Są ładne i stosunkowo często spotykane, może dlatego, że były wykonywane aż w czterech wersjach. Na stronie można porównać subtelne różnice pomiędzy poszczególnymi wersjami.

Nie znalazłem Pobiedy 91ЧН/4, czyli tej z jasnozielonymi napisami i szarym okręgiem pod skalą minutową, którego zresztą w ogóle nie widać na zdjęciu katalogowym (?) Albo był to bardzo rzadki model, albo nie miałem szczęścia. Jeśli ktoś ma ten zegarek w swojej kolekcji lub spotkał się z nim w sieci, byłbym wdzięczny za podesłanie zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na stronie kolejna część tłumaczenia katalogu zegarków z 1960 roku. Tym razem zegarki Moskwa.

 

Obok opisów katalogowych umieszczone są wyraźne kolorowe zdjęcia, co pozwala na jednoznaczną identyfikację modeli. Brakuje trzech zdjęć, których nigdzie nie udało mi się znaleźć.

 

Katalog z 1960 roku opisuje 16 modeli, z czego 10 w małych (29,6 mm) chromowanych kopertach i 6 w większych (33 mm) kopertach złotych.

 

Poza tymi 16 odmianami są inne (myślę, że to około 15 modeli), nieujęte w katalogu. Prawdopodobnie wkrótce opublikuję rozszerzoną część tłumaczenia, uzupełnioną o odmiany, które nie występują w spisie. Rozszerzę też całość o zdjęcia werków i innych ciekawych szczegółów, np. opis charakterystycznych ażurowych wskazówek. Dopiero przygotowując tłumaczenie zobaczyłem, że z pozoru identyczne wskazówki różnią się krawędziami w zależności od modelu. Krawędzie są niklowane, złocone lub granatowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następne będą zegarki Kama oraz Pobiedy z centralną sekundą. Docelowo chcę opublikować tłumaczenie całego katalogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia i z góry dziękuję, bo bardzo chętnie poczytam i pooglądam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną bardzo czystą Moskwę - mogę Ci "odpalić" te zdjęcia do katalogu jak będziesz chciał.

 

post-60300-0-15591900-1403431942.jpg

post-60300-0-58412000-1403431944.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gregorian - fenomenalny okaz! Zaraz wyślę Ci prywatną wiadomość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowa Poezja Czasu startuje :) 

 

Zmienił się design, w najbliższych dniach będę dodawał opracowania, które były dotąd rozsiane w plikach pdf. Wszystko zostanie zebrane w jednym miejscu. Na razie jest nowe, dużo dokładniejsze, opracowanie Czerwonej 12 plus Starty z 2MFZ i Saturny. W najbliższym czasie dojdą Moskwy, Kamy i inne.

 


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Czytałem, zachęcam do lektury :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

 

Nowa Poezja Czasu startuje :)
 
Zmienił się design, w najbliższych dniach będę dodawał opracowania, które były dotąd rozsiane w plikach pdf. Wszystko zostanie zebrane w jednym miejscu. Na razie jest nowe, dużo dokładniejsze, opracowanie Czerwonej 12 plus Starty z 2MFZ i Saturny. W najbliższym czasie dojdą Moskwy, Kamy i inne.
 

 

Super. Wielkie dzięki za wiadomości i poświęcony czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.