Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Aż tyle kosztuje? :P będę musiał kilkanaście lat dłużej zbierać :D  :D  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablo, a mnie się historyczne Luminory najmniej podobają :)

 

Mam na myśli wszystkie te :

 

http://www.panerai.com/en/watch-collection/historic-collection/luminor

 

373 jest przepiękny!

 

http://m.youtube.com/watch?v=2LmM-ZVXILo

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne fotki ! Zauważyłem Waldek, że Ty również wyznajesz zasadę, że Panerai i Rolex, to jak jedna rodzina - pasują te zegarki do siebie jak ulał :) Pewnie dlatego, że obydwie firmy dość kontrowersyjne ale i zarazem mające całe mnóstwo wiernych fanów. Chyba żaden inny producent nie ma aż tylu fanów i antyfanów jak właśnie te dwa brandy :)

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Michał :) .

Pam przede wszystkim.

Po przepięknym tudorze BB sub przyjechał totalnie w ciemno i szczerze mówiąc lekko się zawiodłem ...

A trzeba było brać 359 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprzedawaj i bierz kolejnego Pama :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi, który w rzeczywistości lepiej się nosi 0 czy 111?


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden Panerai, który nie daje mi spokoju, a jest nim 524 :

 

post-27475-0-85814400-1397334978_thumb.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi, który w rzeczywistości lepiej się nosi 0 czy 111?

 

Mimo wszystko zero.

Kapitalny zegar w którym nic nie rozprasza uwagi.

Jest także nieco cięższy poprzez pełny dekiel i naświetla się także lepiej niż kanapka.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Jeśli kiedyś się zdecyduję na Pama to właśnie na 0 lub 111.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przymiarki się nie obejdzie.

Czy idzie gdzieś u nas przymieżyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jansen w Warszawie.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iKrawiec

Mam takie pytanie do szanownych Panów. Który Pam będzie odpowiedni dla nadgarstka zaledwie 16,5  :unsure:

Najlepsze będą Pam'y 40mm, np. pam241. Czterdziestki posiadają case w stylu "marina", czyli płaski a ich długość z uszami(l2l) wynosi 48mm.

 

Pamy 42mm, takie jak 392 lub złoty 392 są nieco większe od czterdziestek. Wymiar l2l wynosi dokładnie 51.2mm ale posiadają one wypukły dekiel w stylu pierwowzoru z 1950r. dlatego na nadgarstku nie przylegają tak jak zwykłe 40'stki.

 

Radiomir 42mm wydaje się mniejszy od 40'stki, bo l2l wynosi 47mm.

 

Radomir 45mm jest mniejszy od typowych 44mm bo l2l wynosi równe 50mm.

 

To tak w skrócie, wszystkie te które podałem powinny być dobre na mały nadgarstek. Jednak reguły nie ma, trzeba przymierzyć i przekonać się samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś 005, nosiłem z rok i sprzedałem. Na drugi dzień byłem gotowy oddać pieniądze i odebrać swojego pama. Było już za późno.

Minęło trochę czasu, gdzieś po drodze przewinęło się parę fajnych zegarków (omega, rolex, iwc) ale pam nigdy nie przestał za mną chodzić.

Jeździłem do Jansen, mierzyłem i główkowałem, ale ceny mnie zabijały (historyczne pamy po 20 kpln).

Dałem sobie spokój, aż tu pewnego dnia trafia mi się w normalnych pieniądzach takie cacko.

I tak już ze mną zostaje, bo pama trzeba mieć!!!

 

 

16183481116626255130.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panerai Pam 000 Base Logo.

Seria P, prosto z salonu Jansen  :D

zqap.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablo, przyjmij moje najserdeczniejsze gratulacje! :)

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki Pablo, choć to nie moja bajka zupełnie. Było przyspieszone bicie serca przy otwieraniu? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie,że powstał ten temat bo faktycznie nasze Paneristi jest nieco skostniałe.


Świetne fotki ! Zauważyłem Waldek, że Ty również wyznajesz zasadę, że Panerai i Rolex, to jak jedna rodzina - pasują te zegarki do siebie jak ulał :) Pewnie dlatego, że obydwie firmy dość kontrowersyjne ale i zarazem mające całe mnóstwo wiernych fanów. Chyba żaden inny producent nie ma aż tylu fanów i antyfanów jak właśnie te dwa brandy :)

Może nie będę oryginalny ale myślę podobnie jak Ty i bardzo bym chciał posiadać zegarki obu tych firm.

Kiedyś pewnie kupię i podejrzewam,że jak już do tego dojdzie to te dwie marki będą musiały w mojej kolekcji zostać


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablo, przyjmij moje najserdeczniejsze gratulacje! :)

  

Gratki Pablo, choć to nie moja bajka zupełnie. Było przyspieszone bicie serca przy otwieraniu? ;)

Dzieki Panowie!

Serducho zawsze wali, a ten zapach z pudla Panerai jest niesamowity ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

Dzieki Panowie!

Serducho zawsze wali, a ten zapach z pudla Panerai jest niesamowity ;-)

 

GRATY!

:D !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Duża jest różnica w cenie pomiędzy modelem z sekundą?

 

Nie mam pojęcia, niestety 

 

Gratulacje, bardzo ładny. Teraz trzeba tylko kupić pasków i klamer za drugie tyle :)

 

Wczoraj właśnie miałem strzała na bazarku, 27 pasków i kilka klamer za jednym zamachem.

Paski od Jędrka, więc chińskie smoki to nie będą  ;) , do tego Bartek robi dwie sztuki i klamra od Staruszka też będzie  :)

 

GRATY!

:D !!!!

Dzięki Adam!  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w ogóle, z radością dołączam do klubu :)

 

 

 

No psychol!  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.