Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Która uszczelka ma taki krótki żywot? Ta przy koronce w Luminorze?


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakby komuś przyszło do głowy zanurzenie Pama to odradzam chyba ze regularnie serwisuje go co roku. Uprzedzając komentarze, owszem jest to zegar „podwodny” ale tylko gdy co roku wymienia mu się uszczelkę... Bez tego zabiegu istnieje ryzyko uszkodzenia mechanizmu. Paru kolegów musiało na sygnale jechać do serwisu...

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Serio? Nawet te z oznaczeniem 300m ? Trochę lipa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co roku wymiana uszczelki? Mój 0000 ma 13 lat, nie wiem kiedy był serwisowany, u mnie od roku i pluskał się w morzu i wielokrotnie w basenach... Prosiłbym o info, która uszczelke trzeba wymieniac - na wszelki wypadek ogarne temat przed wakacjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pływam że wszystkimi, nawet tymi co mają 20 lat i zero problemu. Armand, może to parnisy byli ;)

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet w Subie trzeba uważać


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją 005 katowałem i w słonej wodzie, i na basenach. Bez stresu. Przynajmniej wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak zostało zasiane ziarno niepewności tak bezstresowo już nigdy nie będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Armand się nie zna na Panerai, nie słuchajcie go ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli 300m w tej klasie zegarkach moze nie wytrzymac 5-10 lat szczelnosci, to... slabo :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wymianą uszczelek to trzeba wysylac na Niemców do serwisu czy dadzą radę zegarmistrze ze stolycy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wsadziłem kij w mrowisko :) Ale w dobrej wierze. Prawdopodobieństwo jest niewielkie ale zdarzyło się to paru chłopakom w tym jednemu z nas. Oczywiście w skali europejskiej paru to tak jak nic ale po tych incydentach (były to zegary sprzed paru lat) trzymam moje z daleka od wody. Przy reklamacji usłyszeli ze jeżeli nie serwisowali i nie wymieniali tej części to nici z odszkodowania. Ból ogromny.

Tak ku przestrodze....

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nawet w Subie trzeba uważać

Sugeruje zakup watch windera jeżeli masz automata :)

 

Zapewne nowsze wersje nie maja tego problemu ale lepiej uważać...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez DiegoArmando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-31778-0-45541500-1548402425_thumb.jpg

 

...więc chodź pomaluj mój świat......

Edytowane przez pawel007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

...więc choć pomaluj mój świat......

Chyba raczej "chodź" ;)

No OK, malujemy, ja na zgniłą zieleń.

8df32b6aa0f7238486d4354e8e90e89a.jpg


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli chodzi o uszczelkę przy koronce?  Jeżeli tak to co mają zrobić ludzie z manualami?

 

Bo jeżeli "trzymać z daleka od wody" to widzę sens w nowej linii Due i oficjalnym WR 50 xD xD XD.

 

 

Due ma WR 30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej "chodź" ;)

No OK, malujemy, ja na zgniłą zieleń.

...analfabetyzm wtórny mnie dziś atakuje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, szczegół. Najważniejsze żeby nam PAM-y z WR300 nie przeciekały.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony sprytny ruch firmy, ktora "dla bezpieczenstwa" klienta poniekad wymusza takie serwisy.

W AP RO jest 50m i jak juz kiedys wspominalem napisalem do nich oficjalnego maila czy moge sie w nim kapac/plywac. Odpisali, ze tak - bez problemu, jednak zalecaja raz na 2-3 lata darmowy przeglad wodoszczelnosci (chyba wtedy tez wymieniaja uszczelki, ale tego nie pamietam). Przy 100m lub wiecej wydaje mi sie, ze nie powinni tego robic wiedzac, ze np. taki Rolex zaleca serwisowanie po 10 latach   :mellow:

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakby komuś przyszło do głowy zanurzenie Pama to odradzam chyba ze regularnie serwisuje go co roku. Uprzedzając komentarze, owszem jest to zegar „podwodny” ale tylko gdy co roku wymienia mu się uszczelkę... Bez tego zabiegu istnieje ryzyko uszkodzenia mechanizmu. Paru kolegów musiało na sygnale jechać do serwisu...

 

 

Potwierdzam :(

U mnie puściła uszczelka przy koronce. Problemem jest dość mały oring i wycierający się trzpień koronki. Jest w Warszawie spec od tego, ale info podam na PW jeśli ktoś ma takie kłopoty.

Co ciekawe uszczelka puściła bardziej od wilgoci i spoconej ręki niż od zanurzenia w słonym morzu. 

W efekcie mechanizm dało się wyczyścić i nie ma śladu, ale tacza dostała w jednej części charakterystycznej "morki"/"kaszki" której nie da się usunąć - zasadniczo do wymiany :( chociaż widać to tylko pod światło i nauczyłem się z tym żyć :) Na poniższym zdjęciu to widać po stronie indeksu "3"

 

Kihxkj.jpg

Edytowane przez Bartekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli cos, co jest ich patentem tak sie zachowuje, to masakra...  :wacko:

 

Nie wyobrazam sobie posiadania Pama i ryzyka z mozliwoscia zalania/zaparowania mechanizmu/zegarka podczas "kapieli"...

 

Chyba to info (niestety) wyleczylo mnie z zakupu 127... :unsure:  

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam :(

U mnie puściła uszczelka przy koronce. Problemem jest dość mały oring i wycierający się trzpień koronki. Jest w Warszawie spec od tego, ale info podam na PW jeśli ktoś ma takie kłopoty.

Co ciekawe uszczelka puściła bardziej od wilgoci i spoconej ręki niż od zanurzenia w słonym morzu.

W efekcie mechanizm dało się wyczyścić i nie ma śladu, ale tacza dostała w jednej części charakterystycznej "morki"/"kaszki" której nie da się usunąć - zasadniczo do wymiany :( chociaż widać to tylko pod światło i nauczyłem się z tym żyć :) Na poniższym zdjęciu to widać po stronie indeksu "3"

 

Kihxkj.jpg

Smutna historia. Robiłeś test szczelności przed zanurzeniem ? Pytam z ciekawości bo podczas takiego testu można stwierdzić szczelność zegarka i konieczność wymiany uszczelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto tutaj na forum takowy w ogole robil??? Ja nie pamietam  :D

Ok - przy przegladzie/serwisie, to tak - ale tak bez powodu...?  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.