Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie powinny być oryginalne wskazówki w tym poljocie.

Może ktoś ma fotkę?

post-96060-0-85758900-1518858733_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie powinny być oryginalne wskazówki w tym poljocie.

Może ktoś ma fotkę?

Minutowa i godzinowa są prawidłowe - sekundnik główny chronografu jest podmieniony i ten prawy 

Witam ,czy to oryginalna tarcza ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Według mnie to zamiennik - nacięcia godzinowe są łezkowate po całości a powinny być proste i dopiero na końcu się zwężać 

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/poljot?lightbox=dataItem-iouki0731

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minutowa i godzinowa są prawidłowe - sekundnik główny chronografu jest podmieniony i ten prawy 

Według mnie to zamiennik - nacięcia godzinowe są łezkowate po całości a powinny być proste i dopiero na końcu się zwężać

 

A może masz fotkę jakie powinny być?

Albo przynajmniej opis.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ale na tej tarczy nie wszystkie nacięcia są łezkowate ,

A wyglada naprawdę jak oryginał ale chętnie poczytam waszych jeszcze komentarzy

 

235c0ae0059e55c37002a7d820d721a3.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie teraz na porównanie i zauważyłem że w katalogu oryginał tam gdzie ma napis made in ussr zaczyna się między 18-17 a na innych od 17-16

Czyli dwie tarcze zamiennik ? :)

6a101b0add39e5a08d6e2db8b2169905.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że warto byłoby umieścić to w temacie "jak odróżnić oryginalną tarczę od zamiennika", po to, by rozważania i werdykt zostały dla potomności. :)

 

Obstawiam, że to udany zamiennik. Z założenia, że oryginalna tarcza jest ultra-rzadka, a ta ze zdjęć wygląda na nową i jest puszczona luzem. 

Trudno będzie je odróżnić po szlifach na indeksach. Już w sowieckich oryginałach różnie wychodziły. Jeśli fabryczne modele były robione niechlujnie, można gdybać w nieskończoność. Slavny Hans, albo Mroatman mają Poljota-Kosmos, w którym indeksy wchodzą miejscami na nadrukowane cyfry. Widziałem niedawno Wympieła, który miał indeksy krótsze o połowę od oryginału. 

 

Może właśnie po nadruku da się ocenić autentyczność zegarka. Jeśli tak, to proste zadanie przed Tobą. Przeleć kolekcje kolegów i sam odpowiesz sobie na pytanie.

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginały też wychodziły różne, spotykałem się dodatkowo z różna długością nacięć indeksów w 100% oryginałach. Trudno osądzać te tarcze jeśli nie ma ewidentnego błędu, a te współczesne są już naprawdę dobrze zrobione. Podobnie zresztą z pokrewnym Cosmosem. Mam oba i obydwa oryginały ale i tak ktoś się może przyczepić ;)

Nie mam teraz dobrych zdjęć  tylko okrojone przez Fb, ale może coś będzie widać . Po południu podmienię na lepsze.

post-49869-0-92677000-1518869462_thumb.jpg post-49869-0-87319000-1518869468_thumb.jpg

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sądzicie o oryginalności tego zegarka. Przyznaję, że sporo szperałem zanim zdecydowałem się zamieścić zdjęcia i poprosić Was o pomoc. Ciągle poluję na swojego pierwszego Poljota De Luxe a ten wygląda zbyt ładnie. Czy tarcza jest współczesna? Jak ze wskazówkami? Jeśli jest jakiś odnośnik do falsów to chętnie się douczę. Mam znajomego w Rosji, który podsyła mi sporo "okazji" z tym, że zaufania do niego nie posiadam :D. Stąd sporo moich zapytań. Pozdrawiam 

post-101972-0-85829100-1518872032_thumb.jpg

post-101972-0-26231300-1518872051_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sądzicie o oryginalności tego zegarka. Przyznaję, że sporo szperałem zanim zdecydowałem się zamieścić zdjęcia i poprosić Was o pomoc. Ciągle poluję na swojego pierwszego Poljota De Luxe a ten wygląda zbyt ładnie. Czy tarcza jest współczesna? Jak ze wskazówkami? Jeśli jest jakiś odnośnik do falsów to chętnie się douczę. Mam znajomego w Rosji, który podsyła mi sporo "okazji" z tym, że zaufania do niego nie posiadam :D. Stąd sporo moich zapytań. Pozdrawiam 

Po pierwsze i najważniejsze : nie było De Luksów w chromowanych kopertach, jedynie złocone lub stal. Po drugie tarcza współczesna, koronka również. Nie widać mechanizmu ale stawiam że to Łucz a nie Poljot :)

Ogólnie fake  "po całości" :)

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak słów. Dziękuję serdecznie. Chyba na razie odpuszczę sobie te "zbyt piękne". Będzie łatwiej :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy z Rosji, to zawsze cenny kontakt jak zbierasz radzieckie zegarki. Z tym, że ten zdecydowanie nie jest godny zaufania, jeśli chce Ci sprzedać takie okazje. Dowolny PDL w idealnym stanie to minimum 300-350zł.


Z racji, że seria de luxe jest bardzo popularna, szczególnie wśród początkujących - kwitnie cała gałąź podróbek.


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ale też udało mi się chyba trafić kilka okazji. Za ten przedstawiony zegarek chciał około 100 zł. z wysyłką.Z tym, że wysyłkę biorę jak nazbieram z 5-10 zegarków. Sądzę, że on łapie okazje po portalach i znajomych i sam nie zna się do końca. Po prostu dolicza sobie coś zanim mi przedstawi. Staram się go nakierować, ale ja dotychczas skupiłem sie na cenie, czyli łapałem jak leci po 20-30 zł. teraz kiedy wgłębiam się w forum to nabieram apetytu. W sumie mam już z setkę zegarków, ale wiele z nich wymaga poprawek (szkiełka, itp). Znam go od dawna i nie posądzam o celowe wałki.  Na razie wszytko gra. Dlatego jeśli, któryś z Kolegów jest mi w stanie pomóc na PW, radą typu :" Bierz bo warto" lub " daj spokój chłopie" to bardzo proszę. Mam sporo propozycji. Jakieś fundusze też mam, traktuję to jako kolekcjonerstwo i inwestycję. Sporo lat zbierałem monety, teraz ich sie wyzbywam a zaraziłem się zegarkami. Monety nie mają tyle uroku :D  Nie stać mnie na niektóre propozycje. Np. co powiecie na to: 

post-101972-0-71641800-1518880210.jpg

Edytowane przez marcur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem jak się odnieść do ceny bo na zatoce kosmiczne a za ten egzemplarz (sprawny) sprzedający woła 650$ i chyba nie jestem gotowy na taki zakup. Na razie mierzę w De Luxe i Chronographa 3133.

Edytowane przez marcur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz bronić Twojego ziomka z Rosji. Wcześniej piszesz, że nie masz do niego zaufania i na potwierdzenie pokazujesz, że wskazuje Ci podróbki. Każdy z nas by podobnie napisał, używając zwykłej logiki i dobrej woli w Twoją stronę, jako nowicjusza (mimo, że z setką zegarków :) )

 

Strieła spoko sprawa, warto pomyśleć.

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to oryginał ?

 

Powiedziałbym że koperta zamieniona bo katalogowo jest inna: https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipM6k02EnVJUCOk6YCFxu_7tf4auYfZP7k_rfBf9/AF1QipPapb5ro0uIOYFPrh4onpKLvPq7UCbS25gHlzZv

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/raketa?lightbox=dataItem-j5u2orar

I taką tez miałem. Ale... Tarcza też jest inna bo bez napisów, a i Kris ma w swojej kolekcji taką bez napisów i w takiej kopercie tylko w chromie. I nie wiem...

https://get.google.com/albumarchive/107247623220063053982/album/AF1QipPFV3jhC4JGD-njyAjMQ_zVMQaCt_Kdj7s5NuUK/AF1QipNRZWx_5VbV_sfKCUrjcWYujgptBe_c9EnKFoEs

 

Wygląda że były w obu wersjach: http://www.ussr-watches.ru/raketa.shtml

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nieoryginalną. Jakoś zapominam aby podmienić kopertę.

Kolega Krzysztof dobrze prawi.  Właściwa jest ta z katalogu i z kolekcji Dashiella.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.