Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, czyli troszkę muszę się jeszcze podszkolić :-) a ten drugi zegarek:

..."takiej tarczy jeszcze nie widziałem, ciekawy, tylko pytanie czy oryginał:

http://allegro.pl/rz...4889660275.html"...


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Waszym zdaniem ta Raketa:

http://www.ebay.pl/itm/Rare-Russian-watch-RAKETA-Space-station-SOJUZ-TM15-17-jewels-894-/361144876386?pt=Wristwatches&hash=item5415e97d62

to zegarek, który od początku do końca powstał w macierzystej fabryce, czy też może taka tarcza nigdy nie była montowana w 24 godzinnej Rakiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Waszym zdaniem ta Raketa:

http://www.ebay.pl/itm/Rare-Russian-watch-RAKETA-Space-station-SOJUZ-TM15-17-jewels-894-/361144876386?pt=Wristwatches&hash=item5415e97d62

to zegarek, który od początku do końca powstał w macierzystej fabryce, czy też może taka tarcza nigdy nie była montowana w 24 godzinnej Rakiecie?

Patrząc na pozostałe zegarki sprzedającego to wątpliwe :P Generalnie z tego co kojarzę, to taka tarcza była montowana. Nie wiadomo natomiast jaki tam siedzi mechanizm, obstawiam że jakiś przerabiany 2609H. Na pewno niedługo pojawi się ktoś kto wszystko Ci tutaj wyklaruje, bo ja to raczej amator :)

 

I przy okazji kolejne pytanie mam, ten zegarek będzie oryginalny? http://www.ebay.com/itm/KOMANDIRSKIE-Air-Reconnaissance-Pobeda-15-jewels-Soviet-Wristwatch-with-Belt-/390993925006?pt=Wristwatches&hash=item5b090dd38eWerk się chyba zgadza, 2602 (chociaż na zdjęciu prawie nic nie widać), ale reszta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie może być oryginalne, na pierwszy rzut oka tak myślę , ale nich wypowie się ktoś kompetentny :)

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na pozostałe zegarki sprzedającego to wątpliwe :P Generalnie z tego co kojarzę, to taka tarcza była montowana. Nie wiadomo natomiast jaki tam siedzi mechanizm, obstawiam że jakiś przerabiany 2609H. Na pewno niedługo pojawi się ktoś kto wszystko Ci tutaj wyklaruje, bo ja to raczej amator :)

 

I przy okazji kolejne pytanie mam, ten zegarek będzie oryginalny? http://www.ebay.com/itm/KOMANDIRSKIE-Air-Reconnaissance-Pobeda-15-jewels-Soviet-Wristwatch-with-Belt-/390993925006?pt=Wristwatches&hash=item5b090dd38eWerk się chyba zgadza, 2602 (chociaż na zdjęciu prawie nic nie widać), ale reszta?

Może i z tą Rakietą racja, też mam wątpliwości, natomiast ten zwiad lotniczy wygląda na wypust wpasowywujący się w modny Komandirsko-wojskowy styl. Mechanizm 2602 z ładnym szlifem, ale wstawiony do właśnie czego ? , bo przecież nie do Pobiedy - swoją drogą ciekawe co to za koperta z tak wysoko podniesioną ramką szkła. Mym zdaniem nie warto, bo to jakiś cudak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna interesuję się zegarkami radzieckimi. Staram się przeglądac jak najwięcej kolekcji, ale nie spotkałem się z takim modelem ( a chciałbym go nabyc)

 

nAhdAj.jpg

 

lFAJpT.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest ok. (poza sekundnikiem), mogło go nie być w jakichś dużych kolekcjach ponieważ to żaden unikat ani zabytek; jest z końca lat produkcji co widać np. po "szarym" werku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem twojego postu

Kilka minut temu napisałem o tym zegarku http://zegarkiclub.pl/forum/topic/10616-nie-przepłacajcie-na-allegro/page-256#entry1351974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem twojego postu

Kilka minut temu napisałem o tym zegarku http://zegarkiclub.pl/forum/topic/10616-nie-przepłacajcie-na-allegro/page-256#entry1351974

Dzięki za odpowiedź.

W tym zegarku nie gra oznaczenie fabryki na werku (1GCzZ) z tarczą, która jest ze Złatoustowskiej fabryki. Czy to składak?

Poza tym wydaje mi się, że nie pasuje do reszty półmostek koła balansowego - mylę się?

Edytowane przez zadora972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

W tym zegarku nie gra oznaczenie fabryki na werku (1GCzZ) z tarczą, która jest ze Złatoustowskiej fabryki. Czy to składak?

Poza tym wydaje mi się, że nie pasuje do reszty półmostek koła balansowego - mylę się?

Zgadza się - składaczek ale na części może się przydać - czy za tą cene ? trzeba odpowiedzieć sobie samemu nie mówię że nie - zależy kto co potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał czego? To pasówka w kopercie z chin na werku mołni z tarczą współczesnej produkcji (z ukrainy lub z własnego warsztatu drukarskiego).

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożony z komadira i amfibii. Przynajmniej wg mnie.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się mylę, to mnie poprawcie! ale wydaje mi się, że taka tarcza występowała wyłącznie w komandirach cal.2414...

tutaj jest:

-) koperta beczki (w których chodziły werki cal.2209)

-) mechanizm cal.2214

 

ciekawi mnie w jaki sposób do płyty werku 2214 przymocowano tarczę dedykowaną do 2414? ...na klajster?? :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się mylę, to mnie poprawcie! ale wydaje mi się, że taka tarcza występowała wyłącznie w komandirach cal.2414...tutaj jest:-) koperta beczki (w których chodziły werki cal.2209)-) mechanizm cal.2214ciekawi mnie w jaki sposób do płyty werku 2214 przymocowano tarczę dedykowaną do 2414? ...na klajster?? :)

Nie, ta tarcza jest od wostoka ze stopsekundą.

 

Swoją drogą, nie jest nawet ona w jakimś dobrym stanie.

post-40106-0-65494500-1418988738_thumb.jpg

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaa... takie buty! czyli do stalowej beczki pocisnął werk cal.2234 z tarczą

 

dzięk! Daniel*Komandir za lekcję poglądową


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) czy ten zegarek wart jest uwagi? Marzy mi się kieszonkowiec, ale jedynie oryginalny :P

 

http://allegro.pl/molnia-gruby-plaski-dekiel-i4888215931.html

 

no i mam zgryza!  bo z jednej strony aukcja porządnego sprzedawcy, a z drugiej strony ta mołnia jest moim zdaniem kombinowana :(  

 

Konkretnie  chodzi mi o nieoryginalną tarczę... We wszystkich mołniach tego modelu, które widziałem, tarcze mają charakterystyczne wgłębienie pod przestrzeń obiegu sekundnika, a ta jest jakaś taka nienaturalnie płaska. Reszta ok


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw jest oryginalna ale faktycznie nie ma wgłębienia - jest plastikowa jak wszystkie te tarcze - posiada bardzo delikatną patynę w postaci minimalnie zżółkniętej tej części białej - bardziej dziwi mnie ten gładki dekiel jak by nie dokończona produkcja - dekiel jest bardzo ciężki i gruby - ot taka ciekawostka

Czy wszystkie "te" mołnie miały zagłębiony sekundnik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.