Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy. Proszę o pomoc z Poljotami 55g. Mam dwie sztuki i się różnią kilkoma elementami. Pomóżcie mi zidentyfikować oryginalność. Dopuszczam możliwość, że w obu elementy są oryginalne tylko są z różnych okresów:

- szkiełka - w obydwu wypukłe bez rantu, pewnie współczesne zamienniki

- tarcze - wg mnie po prostu są z różnych okresów, ktoś potrafi określić który starszy który młodszy?

- koronki - ładnie świecą z szpicem, różnią się wielkością, czy jest szansa że któraś jest oryginalna?

- bransolety - czy któraś z nich to może być oryginał?

 

Poljot 55g 2

Poljot 55g 1

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełka trudno ocenić z tego ujęcia. Generalnie powinny być płaskie.

Tarcze obie są prawidłowe. W tym modelu trudno ocenić, który powstał wcześniej.

Koronki obie nie są prawidłowe. Powinnny być stalowe, charakterystyczne dla 55g.

Nie było dedykowanych bransolet do tego zegarka. Ale jeśli już, to najczęściej w tamtych latach były takie:

post-88672-0-34284500-1537948465_thumb.jpg

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba samo stwierdzenie "płaskie" nie do końca pomoże. Wydaje mi się, że dokładniej - powinno mieć rant i być płaskie, nie sferyczne. 

Bo spotkałem się też ze szkiełkiem płaskim. Bez rantu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w tych łuczach najczęściej spotykane są takie wskazówki. Chociaż tarczy z tak bardzo dużymi cyframi jeszcze nie widziałem


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie z tymi wielkimi cyframi, w sam raz dla takiego ślepaka jak ja :-)

Tak, w tych łuczach najczęściej spotykane są takie wskazówki. Chociaż tarczy z tak bardzo dużymi cyframi jeszcze nie widziałem

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem trochę w radzieckim internecie i podobno wariant z ostatniego zdjęcia jest prawidłowy353b413fe6f3c879218a448b6218ff8f.jpgbcef3ebca0e3b071f989d601c21cdcd0.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem, że to Czajka, ale czy ta część z indeksami nie powinna być zielona?

post-102926-0-41622700-1538318910_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna. Temu jej nie kupiłem od Ukraińców choć cena była dobra :)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że tu bywasz, ale cena była tak niska, zegarek na dobrym chodzie, datownik działał, nie mogłem

nie wziąć tym bardziej że tego modelu nie znałem. :)

Jeśli to ten sam zegarek ciekawy jestem czy myślimy o tej samej cenie?

- - -

Dzięki za info, to jednak miałem  trzykrotnie niższą cena, dziwne bo nie targowałem się, ale wziąłem jeszcze coś bo miał dobre ceny.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

podpowiedzcie czy tej Sowie nic nie brakuje, bądź ma coś czego mieć nie powinna :) Dzięki !

 

Screenshot 20180930 125850 eBay

Screenshot 20180930 125917 eBay

20180930 130029

20180930 130012

20180930 130003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

podpowiedzcie czy tej Sowie nic nie brakuje, bądź ma coś czego mieć nie powinna :) Dzięki !

 

 

Szybko Ci poszły poszukiwania jak na tak rzadki okaz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest jak ma być - ładna sztuka

Dzięki serdeczne :)

 

Znaleźć nie sztuka, kupić trudno... ;)

Nie jest tak źle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że tu bywasz, ale cena była tak niska, zegarek na dobrym chodzie, datownik działał, nie mogłem

nie wziąć tym bardziej że tego modelu nie znałem. :)

Jeśli to ten sam zegarek ciekawy jestem czy myślimy o tej samej cenie?

- - -

Dzięki za info, to jednak miałem trzykrotnie niższą cena, dziwne bo nie targowałem się, ale wziąłem jeszcze coś bo miał dobre ceny.

Ja pytałem o cenę o 6 rano. Perełki się wykupiło a to z czym został sprzedawał pewnie taniej. O której godzinie go kupiłeś?

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pytałem o cenę o 6 rano. Perełki się wykupiło a to z czym został sprzedawał pewnie taniej. O której godzinie go kupiłeś?

 Ja byłem przed 6. Tak rano to go nie było pojawił się około 9. Ukraińcy się się spóźnili, jak z nimi rozmawiałem to mówili, że 5 godzin na granicy ich trzymali, weszli koło koło 9 -10, akurat byłem z tej strony.

Ze trzech stało przy wejściu od Placu Wolności, później dwóch jak się skręciło  w lewo (ale Ci się na znają na zegarkach i ceny zaporowe) i później jak się skręciło w prawo, to, po prawej stał ten człowiek.

Nie znał się na zegarkach ale ceny miał idealne. Jak miał jakieś ładne zegarki to cena musiała być atrakcyjna. Kupiłem między innymi u niego Rakietę 23 kamienie za podwójna cenę tej Czajki.

 

Chyba, że mówimy o Ukraińcu, który jeździ do Bytomia. To on stał od rana, na wprost tego wejścia, co mówiłem - na samym końcu, zegarki na stoliku a tarcze na ziemi leżały. On miał dużo zegarków, dużo okazji i mnóstwo znanych zegarków, z kopiami tarcz itd.

 

To on parę miesięcy temu  sprzedał mi Sygnały z kopią tarczy. Pojechałem po te zegarki, szkoda było mi je oddawać i dość dużo kwotę oddał mi po krótkim przedstawieniu argumentów.

 

Także pierwszy raz wróciłem z giełdy z większą sumą pieniędzy niż przyszedłem. :D

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

 Ja byłem przed 6. Tak rano to go nie było pojawił się około 9. Ukraińcy się się spóźnili, jak z nimi rozmawiałem to mówili, że 5 godzin na granicy ich trzymali, weszli koło koło 9 -10, akurat byłem z tej strony.

Ze trzech stało przy wejściu od Placu Wolności, później dwóch jak się skręciło  w lewo (ale Ci się na znają na zegarkach i ceny zaporowe) i później jak się skręciło w prawo, to, po prawej stał ten człowiek.

Nie znał się na zegarkach ale ceny miał idealne. Jak miał jakieś ładne zegarki to cena musiała być atrakcyjna. Kupiłem między innymi u niego Rakietę 23 kamienie za podwójna cenę tej Czajki.

 

Chyba, że mówimy o Ukraińcu, który jeździ do Bytomia. To on stał od rana, na wprost tego wejścia, co mówiłem - na samym końcu, zegarki na stoliku a tarcze na ziemi leżały. On miał dużo zegarków, dużo okazji i mnóstwo znanych zegarków, z kopiami tarcz itd.

 

To on parę miesięcy temu  sprzedał mi Sygnały z kopią tarczy. Pojechałem po te zegarki, szkoda było mi je oddawać i dość dużo kwotę oddał mi po krótkim przedstawieniu argumentów.

 

Także pierwszy raz wróciłem z giełdy z większą sumą pieniędzy niż przyszedłem. :D

czyli strategia kupię a później zobaczę, co? bo chyba niezrumienianiem :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli strategia kupię a później zobaczę, co? bo chyba niezrumienianiem :)

 

Nie. Tak można przy super okazji. Wtedy mam pretensję tylko do siebie.

 

Tu z tym człowiekiem była taka sytuacja, że miał zegarki oryginalne przemieszane ze składakami. Z godzinę wybierałem  u niego zegarki i raczej mówił prawdę co oryginał a co kopia.

O tych sygnałach powiedział, że tarcza ze starych zapasów zegarmistrza. Potem sam doszedłem, ze wskazówki od innego Sygnała - ale w ten sam dzień prawie za darmo dostałem dobre oryginały. Trochę oszukał.

Po za ty zdenerwowało mnie jak powiedział, że zegarki są na dobrym chodzie i po serwisie.

Nie było to prawdą - do czego się przyznał

 

Gdybym zapłacił za te zegarki po 100 zł to może bym odpuścił. Szkoda było mi je oddawać.

Ale doszedłem, że podoba mi się bardziej ten drugi model Sygnała i taniej mi wyjdzie jak kupie od razu oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Nie. Tak można przy super okazji. Wtedy mam pretensję tylko do siebie.

 

Tu z tym człowiekiem była taka sytuacja, że miał zegarki oryginalne przemieszane ze składakami. Z godzinę wybierałem  u niego zegarki i raczej mówił prawdę co oryginał a co kopia.

O tych sygnałach powiedział, że tarcza ze starych zapasów zegarmistrza. Potem sam doszedłem, ze wskazówki od innego Sygnała - ale w ten sam dzień prawie za darmo dostałem dobre oryginały. Trochę oszukał.

Po za ty zdenerwowało mnie jak powiedział, że zegarki są na dobrym chodzie i po serwisie.

Nie było to prawdą - do czego się przyznał

 

Gdybym zapłacił za te zegarki po 100 zł to może bym odpuścił. Szkoda było mi je oddawać.

Ale doszedłem, że podoba mi się bardziej ten drugi model Sygnała i taniej mi wyjdzie jak kupie od razu oryginał.

 

Rozumiem, choć ja wiele razy kupiłem coś co było ulepione z czegoś, czego też nie było. Gorzkie lekcje odebrałem od handlarzy zegarkowych i to mnie zmobilizowało i nauczyło nieufności. Rozczarowania wpisane w hobby.

 

Na marginesie, jest wiele osób, które oszukują. Ostatnio zapytałem jednego z nas czy jego zegarek jest poskładany zapierał się, że nie. Chciałem się dowiedzieć czy się przyzna... bo tu się dowiedział, że jego okaz to składak, przykre. 

 

Tak czy siak, dziś jak kupię coś "lewego" zwyczajnie nie odzywam się już do tej osoby, mam pretensje do siebie, że dałem ciała a kolegów z mojego otoczenia przestrzegam przed danym typem i tyle. Sami mam nadzieję, kiedyś wymrą 

Edytowane przez Lukas_op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, choć ja wiele razy kupiłem coś co było ulepione z czegoś, czego też nie było. Gorzkie lekcje odebrałem od handlarzy zegarkowych i to mnie zmobilizowało i nauczyło nieufności. Rozczarowania wpisane w hobby.

 

Na marginesie, jest wiele osób, które oszukują. Ostatnio zapytałem jednego z nas czy jego zegarek jest poskładany zapierał się, że nie. Chciałem się dowiedzieć czy się przyzna... bo tu się dowiedział, że jego okaz to składak, przykre. 

 

Tak czy siak, dziś jak kupię coś "lewego" zwyczajnie nie odzywam się już do tej osoby, mam pretensje do siebie, że dałem ciała a kolegów z mojego otoczenia przestrzegam przed danym typem i tyle. Sami mam nadzieję, kiedyś wymrą 

 

To trudne miałeś początki.

 

Ja zanim trafiłem na giełdę i tu na forum, oglądnąłem tysiące zdjęć w necie i miałem łatwo,bo tak jak pisałem kiedyś, rzadko trafiam handlarza, który się zna...

 

Oczywiście na rzadkich okazach się nie znam, dopiero tu na forum poznaję w czym ludzie się lubują. To trochę nie moja bajka.

 

Trzeba podchodzić pozytywnie, zawsze trzeba spróbować oddać. Zasada - nie można się kłócić i trzeba przedstawić odpowiednie argumenty.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w prezencie pośród trzech innych złomków :) Czy to jest właściwa konfiguracja i czyżby to była pobieda hermetyczna? I czy 2 56 na werku oznacza 2 kwartał roku '56?

f79be32747db78633ce14249dddb71be.jpgc9e9c1b0f57825be7b77172b21cfc561.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.