Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie chce - mam go juz z 5lat i nie jest do sprzedania  :)

 

 

 

mam taki zegarek jak by co   :rolleyes:

 

Faktycznie zabrzmiało jak bym czekał na oferty - nie nie nic z tego za bardzo mnie cieszy 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 mam taki zegarek jak by co  :rolleyes:

A dałbyś radę wrzucić fotkę?


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Szkoda... tzn nie za 1200 $ ale chciałbym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dałbyś radę wrzucić fotkę?

Mam na dzisiaj tylko zdjęcie zbiorowe niewyraźne to ten naręczny 

Więcej zdjęć jest w tym temacie który kiedyś pozwoliłem sobie założyć http://zegarkiclub.pl/forum/topic/101252-nasze-najstarsze-czyli-wczesno-rosyjskie-vintyge/page-3 -zdjęcia tego konkretnego sa na dole strony - jest tam więcej zegareczków podobnych 

Tutaj niedawno wklejałem zdjęcia moich zegarków może lepiej będzie widać http://zegarkiclub.pl/forum/topic/51947-nasze-nowe-nabytki-vintage/page-351

post-68206-0-33022200-1421790453.jpg

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienia i linki.

Nigdy wcześniej nie widziałem zegarka z takimi grubymi cyfrowymi indeksami (i z lumą) sygnowanego Pawel Bure. Dlatego zwróciło to moją uwagę. Cena już mniej.   :(


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ładna jakoś na orginał...


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-75949-0-15813400-1421856659_thumb.jpgChodzi mi o Poljota na szesnastu kamieniach,czy on powinien być w złoconej kopercie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/signal-1-mfz-kirowa-oryginalny-super-stan-1950-i5013548865.html

czy ta tarcza jest oryginalna,

czy to coś w rodzaju http://aukro.ua/ciferblat-dlya-chasov-signal-i4980471053.html

może ktoś z was ma wprawne oko i się wypowie, bo patrząc na inne aukcje Pana to nabrałam wątpliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/signal-1-mfz-kirowa-oryginalny-super-stan-1950-i5013548865.html

czy ta tarcza jest oryginalna,

czy to coś w rodzaju http://aukro.ua/ciferblat-dlya-chasov-signal-i4980471053.html

może ktoś z was ma wprawne oko i się wypowie, bo patrząc na inne aukcje Pana to nabrałam wątpliwości

wystarczy że przelecisz się po innych aukcjach sprzedającego. Znajdziesz tam i sputnik z nowiuśką tarczą i dwie sztuki 2809 z prawie oryginalnymi kopertami. I komplety nowych tarcz. A w tym zegarku tarcza taka piękna, te indeksy tak ślicznie wystają. I tak się błyszczą, nawet wskazówki nie są takie nowiutkie, choć je przecież latwiej jest odrestaurować ;)


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie - tarcza i wskazówki OK.

Koperta natomiast zmęczona, no i wersja chromowana (najpiękniej wygląda w pozłacanej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest oryginalne jeżeli chodzi o tarczę i wskazówki. Tak jak pisze Gregorian najsłabsza koperta.

Ja tylko dodam że indeksy wbrew temu co pisze kolega Sursum również są "podmęczone" i nie wyglądają lepiej niż wskazówki.

 

Ed

Zdjęcia makro wyolbrzymiają niedoskonałości. W rzeczywistości zegarek na pewno wygląda znacznie lepiej  :)

 

Ed2

Fakt  - przedmioty użytkownika co niektóre są kunsztem składactwa :) Zwłaszcza Wostok 2809 w kopercie Rakiety 2628   :D

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie widziałam jakie ma perły:) i dlatego wątpliwości:)  mówicie, że podmęczona... kurcze to najlepsza jaką widziałam w tej wersji, bardziej przyzwoitej nie spotkałam... to może będę wypatrywać dalej...

a na sygnała w pozłacanej kopercie zsadziłam się już w przyczajce:) mam nadzieję, że plan zasadzkowy się powiedzie:D

dzięki koledzy:)

 

a powiedzcie mi jeszcze dlaczego widuję czasem zupełnie inną wersję wskazówkową, tzn długa wąska sekunda, godzina i minuta  szerokie długie groty i mała zakończona grotem , u mnie też tak to wyglądało taki zbieg okoliczności?? o jak tu

http://www.ussrtime.com/cgi-bin/details.pl?id=0322

 tylko u mnie koperta chromowana, ta typowa

wybaczcie, ja taka mało opatrzona jeszcze jestem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rk7000 

po dokładniejszym obejrzeniu przyznaję Ci rację, choć część tego "podmęczenia" to zabrudzenia szkiełka.

Nie wydaje Wam się jednak, że przy takim stanie koperty i wskazówek tarcza powinna być jednak w gorszym stanie? Zobaczcie choćby na koła naciągu - tam są wyraźne ślady rdzy. Przy takich śladach na mechanizmie tarcza powinna być w dużo gorszym stanie. Jeśli miałbym wyrazić swój pogląd, to stawiałbym raczej, że tarcza jest współczesna, tylko zegarek trochę poleżał i tarcza nabrała patyny.


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o tym Zimie?

http://allegro.pl/unikatowy-stary-zim-lata-50-zim-k9-i5000651204.html

 

Wygląda dość ciekawie poza mechanizmem - brak śrubki mocującej główny mostek + zły stan tych nie brakujących + różny odcień płyt robi złe wrażenie niestety.

Edytowane przez zadora972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Problemem w przypadku mechanizmu K6 jest nie wygląd śrubek a jako taka dostępność zegarków opartych na nim. Dlatego trudno ocenić co jest w Twoim przypadku cenniejszą właściwością? Rozstanie z ponad stówką za zegarek, który będzie potrzebował dopieszczenia a o oryginalne części dosyć trudno, jest warte rozważenia ale to kwestia postrzegania własnej kolekcji.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem w przypadku mechanizmu K6 jest nie wygląd śrubek a jako taka dostępność zegarków opartych na nim. Dlatego trudno ocenić co jest w Twoim przypadku cenniejszą właściwością? Rozstanie z ponad stówką za zegarek, który będzie potrzebował dopieszczenia a o oryginalne części dosyć trudno, jest warte rozważenia ale to kwestia postrzegania własnej kolekcji.

Jasne, że wygląd śrubek nie ma dla mnie większego znaczenia w kwestii estetycznej - liczy się tylko oryginalność zegarka. Pisałem o tych śrubkach, bo odnoszę wrażenie że to wszystko poskładane do kupy w jeden mechanizm z kilku i mam obawy co do oryginalności. Na tych Zimach się nie znam (jak i na wielu zegarkach jeszcze ;) ale czuję że może być wtopa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 Pobiedki, mechanizmy wyglądają na poprawne ale proszę o informację, odnośnie wskazówek

http://allegro.pl/trzy-zegarki-pobieda-meskie-z-lat-50-tych-i5011942927.html

Mam dosłownie taką samą co jest po środku i to jest trzecia taka jaką widzę (licząc z moją :D). Pytałem kiedyś w temacie o pobiedach o to i koledzy twierdzą że ktoś podmienił wskazówki. Ale mi to za bardzo na podmianę nie wygląda.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w pierwszej Pobiedzie wskazówki są poprawne,

- w drugiej Pobiedzie wskazówka sekundnika powinna być czerwona,

- a w trzeciej Pobiedzie wskazówka sekundnika powinna mieć przeciwwage jak ta pierwsza.


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.