Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/zlocony-poljot-de-luxe-w-bardzo-ladnym-stanie-i4325756949.html

 

Wszystko ok? Wskazówki nie powinny być też złocone?

Edytowane przez Nucky Thompson

Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza wygląda na warszawską.


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak bardziej po amatorsku? :) Warszawską?


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza Warszawska to nieorginalna tarcza, po prostu zamiennik:

Cytuję: " ...tarcze "warszawskie", szarosrebrne z cyframi i indeksami koloru miedzianego lub ceglastoczerwonego. Wykonywano je prymitywną metodą fotochemiczną, przez co czasem miały one lekko nieostry rysunek."

Żródło: http://polskie-zegarki.republika.pl/his.html

 

Oczywiście to cytat ze strony o zegarkach z Błonia, ale tyczy się wszystkich tarcz warszawskich do Poljotów, Rakiet itd.

Jest to po prostu zwykły nadruk, jednego koloru, żadnych żłobień, "wypukłych" indeksów itp.

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dobrze wiedzieć. Może ktoś ma tarczę w zapasie, to licytuje :)


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko dostać taką tarczę, a dostać w dobrym stanie, to już w ogóle trzeba mieć spore szczęście.

Jakiś czas temu pełną parą ruszyła produkcja tarcz do Poljotów De Luxe (chyba nie tylko do Poljotów) na Ukrainie. Ciężko rozpoznać, że są to tarcze z Ukrainy, jedynie chyba po tym, że zbyt ładnie wyglądają.

Jeśli istnieją jakieś różnice między orginałami a Ukraińskimi, to w tej kwestii wypowiedzą się bardziej obeznani forumowicze.

 

Tak na marginesie, to Ukraińcy chyba tego wzoru tarczy jeszcze nie robią.

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak troszkę w temacie z tarczami. Siedzę u zegarmistrza i opowiadam, jakiego komandira ostatnio nabyłem NOSa, zestaw jak wprost ze sklepu, nawet metka z ceną. Koleś też jakiś tam był i zaczął opowiadać niestworzone historie, jak to jego znajomy ma tysiące tarcz, do wszystkich zegarków rodem z ZSRR i sprzedaje po 40zł/sztuka. WSZYSTKIE ORYGINALNE.  Jak mu powiedziałem, że w Chinach i na Ukrainie dalej trzaskają tarcze-zamienniki, to stwierdził, że w Chinach to Komandiry CCCP robią :D, a nie tarcze.

Edytowane przez Nucky Thompson

Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOCCCP?

Edytowane przez Nucky Thompson

Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZAKAZ MO CCCP - zegarki z takim napisem były robione na zamówienie ministerstwa obrony ZSRR. Oczywiście to co wrzuciłem to Chińska podróba :) Na jego tarczy są błędy , jak choćby napis 17 kamieni, cała koperta to jedna wielka porażka, nie mówiąc już o mechanizmie.

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że zegarek jest oryginalny. Mechanizm 31659 ze stopsekundą, tarcza również oryginalna - ale pozbawiona elementów świecących w ciemnościach z indeksów godzinowych. Zostały tylko kropki na godzinie 3, 6 i 9.

 

Najpopularniejsze podróbki tarcz wyglądają tak:

 

shturmanski.jpg

 

- brakuje tłoczenia przy małych tarczkach, słabo to widać na tym zdjęciu, ale są tam koncentryczne okręgi, tyle że powierzchownie, bez wgłębienia całości

- luma jest jasnozielona zamiast żółtej,

- inaczej wygląda skrzydło (pełna obwódka centralnego elementu, inny kształt zielonej części),

- nierówno ułożone jest okienko datownika (przesunięte w lewo).

 

Zdjęcie pochodzi z aukcji: http://www.ebay.com/itm/NEW-DIAL-WATCH-HANDS-for-RUSSIA-WATCH-CHRONOGRAPH-SHTURMANSKIE-POLJOT-CAL-3133-/181160147740?pt=Wristwatches&hash=item2a2dfc7b1c

Edytowane przez sowa2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elementy ze светмассы na tarczy zegarka z Allegro nie są oryginalne,,Tak jak kolega napisał brakuje kropek na większości indeksów godzinowych ,a te które są widoczne zostały nieudolnie domalowane- szczególnie kropka na 9 zachodzi na subtarcze i punkt na godz 12 bezela .Dla porównania zdjęcie tarczy w moim 31659.. 

post-67292-0-92410800-1403359113_thumb.jpg

post-67292-0-45165400-1403360078_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ładnie zachowana oryginalna luma to prawdziwa rzadkość. Bardzo dużo jest zegarków z brakami, albo uzupełnieniami. Wydaje się że szybkie niszczenie w tym zakresie to wada fabryczna. Chronograf z Allegro rzeczywiście ma poprawiane kropki, ale wydaje się że to było zrobione bardzo dawno temu, prawdopodobnie reszta indeksów też była poprawiana i od tamtej pory zdążyła odpaść. Wskazówki kolorem wypełnienia pasują do kropek, a na pewno nie są nowe. Bardzo dużo jest egzemplarzy z takim kolorem lumy i sposobem położenia, co wskazuje na jedno źródło tych poprawek. W latach produkcji Szturmańskiego chronografu było trudniej o "świecący proszek", może to poprawki serwisowe, gwarancyjne wykonywane już ręcznie?

 

Gdy ktoś poprawia dzisiaj, raczej wychodzą takie potworki:

57.jpg

 

Zdjęcie z aukcji: http://www.ebay.pl/itm/STAINLESS-STEEL-USSR-SOVIET-MILITARY-POLJOT-31659-CHRONOGRAPH-SHTURMANSKIE-WATCH-/171358548640?pt=Wristwatches&hash=item27e5c3f2a0

Edytowane przez sowa2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny, oryginalny, na pewno nie radziecki a pochodzący z okresu przejściowego, ale chyba powszechnie uważa się już za rosyjski :)


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lata 199X? Szkoda (brak "zakazu" napełnił mnie złymi przeczuciami). Dzięki.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za TabaQ -> oryginalna "noworuska" komandiro/amfibia wostoka z naciągiem automatycznym, wyprodukowana po 1992 roku


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ta rakieta jest oryginalna ?

 

Ring chyba od Rakiety 24 h koperta tez a srodek tarczy chyba nie od tego modelu czy sie mylę bo sie nad nią zastanawiam. Wychodziły takie wersje ?

 

Mechanizm to 2609. Prosze o opinie.

 

vupataqy.jpg

Edytowane przez Rybak1979GSL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Środek tarczy nie ma podziałki 24h, tylko 12h + po 4 znaczniki minutowe między godzinami.

Mam też wrażenie że koronki są dwie różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie i chyba to mechanizm z tarcza od rakiety okolicznościowej tej dużej. Osoba, która chce ja sprzedać mówi, ze jest 2609 a to zwykły mechanizm jak w rakiecie.

Nie mam żadnej rakiety 24h dlatego pytam.

Koronki tez właśnie masz racje 2 rożne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta 24 h w oryginale ma mechanizm 2623

Owszem są przerabiane domowym sposobem 2609 i jeszcze jeden mechanizm też przerabiają na 24h ale nie pamiętam jaki. Ta co pokazales nadaje się do Frankenów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/rakieta-24h-piekna-tarcza-ciekawa-pasowka-i4361456109.html

 

Fajna Raketa 24h, szkoda, że mechanizm od innej.

Edytowane przez Nucky Thompson

Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.