Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kayman

Kienzle 1822 Anniversary Edition

Rekomendowane odpowiedzi

Kienzle1822 to najstarsza fabryka zegarków w Niemczech. Słyną raczej z produkcji średniej klasy cenowej, jednak na 190 rocznicę isnienia wypuścili (jak wyśledzili koledzy z forum we współpracy z Eposem) limitkę 190szt na VJ7750 w kolorze srebrnym lub złotym po 1900Eur/szt.

Swój zegarek zakupiłem na wyprzedaży u włoskiego przedstawiciela marki, który ostatnio czyści magazyny ze starszych modeli.  Trochę wyszło z nim zamieszania z mojej własne winy. Otóż nie doczytałem raptus, że kupiłem....pierwszy model przedprodukcyjny, wśród 3 identycznych z pozoru ofert wybrałem akurat ten, przekonany że to normalna wersja, jak dziś spokojnie poczytałem opis, to wszystko było w nim zawarte, tylko czytać mi się nie chciało   :) W sumie sam nie wiem, czy to dobrze czy to źle, są drobne różnice do tego jak finalnie został wypuszczony do klienta-nie ma loga kienzle na wahniku, koronka nie jest zakręcana, dekiel trawiony a nie grawerowany, numer seryjny 000/190, inny pasek. Pudło takie samo, mechanizm VJ7750 wykończony tak samo jak w finalnej wersji (poza logo na wahniku),wykonanie na bardzo wysokim poziomie, dodatkowo dostałem jeden pasek brązowy w komplecie. W sumie jest jeszcze bardziej wyjątkowy niż seryjna produkcja, tylko cholera to nie było zamierzone, nie doczytałem różnic w aukcji i sam nie wiem co o tym sądzić  :) Ale zegarek jest masywny, spory i nawet na moim dużym nadgarstku nie ginie :)

Galerię wzbogacę niedługo, na razie kilka zdjęć na szybko po drodze z poczty :)

 

DSC_4236.JPG

 

DSC_4240.JPG

 

 

DSC_4243.JPG

 

 

DSC_4247.JPG

 

 

DSC_4261.JPG

 

 

DSC_4263.JPG

 

DSC_4265.JPG

 

 

DSC_4266.JPG

 

DSC_4267.jpg

 

DSC_4279.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda źle , może jako egzemplarz nabierze kiedyś większej wartości :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zegar, trąci trochę Eposem :P Mogli jakiś grawer rzucić na dekiel.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińczyk ( więc historie o fabryce Kienzle można dzisiaj włożyć między bajki ) ale ładny, tarcza mi trochę Eposa przypomina :-)

 

EDIT: widzisz nie doczytałem posta i się nie myliłem od razu wyczułem Eposa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swis Made, bo epos go robił, więc taki se chińczyk. Jako jedyny zegarek z ich oferty jest swiss made.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge prosic jakis link do sklepu lub aukcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zobaczyłem pierwsze zdjęcie to od razu pomyślałem "zupełnie jak Epos" :huh:  Czy to źle czy dobrze to nie wiem. Eposa mam i jestem bardzo zadowolony. Niemniej ten również prezentuje się fajnie - do tego kilka zdjęć naprawdę jest dobrych. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mi się podoba ten zegarek, na żywo nie widziałem, cudów nie oczekuję, ale cena dobra. Fotki real spoko, dobrze reklamują, ze dwa niepotrzebne powtórzenia tego samego motywu.

Edit: dobra cena miałem na myśli tego nowego z Niemiec na Chrono24 za 2,9k zł ;)


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodbnie od tego samego sprzedawcy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.