Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dani66

Zegarek szwajcarski lub rosyjski - opinie i sugestie przed zakupem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym kupić szwajcarski zegarek męski do 2000zł jednak do tej pory jakoś żaden do mnie nie "przemówił". Odwiedziłem sporo sklepów zegarmistrzowskich i większość stron internetowych oferujących zegarki szwajcarskie. Natrafiłem w tych poszukiwaniach na kilka cennych uwag i moje zainteresowanie wzbudził producent nie szwajcarskich zegarków, mianowicie Vostok Europe. Wiem, że są to zegarki produkowane w Rosji, składane na Litwie i mają japoński mechanizm Miyota bądź automatycznego Seiko. Nie znam szczegółowych opinii dotyczących tego producenta, ale ogólnie są one dobre, więc prosiłbym o wyrażenie opinii na ten temat oraz czy warto kupować zegarek rosyjski - do mnie jakoś to nie trafia choć bardzo mi się podoba jeden z nich.

 

Otóż jest to Vostok Europe N1 Rocket w takiej wersji jak na zdjęciu:

6S30-2259179.jpg

 

Jest dwie wersje kolorystyczne i opcja pasek lub bransoleta. Podobno lepiej kupić z bransoletą, ponieważ jeśli bym chciał pasek to łatwiej go kiedyś dokupić niż bransoletę. Na tą chwilę jednak chcę pasek.

 

Przeglądnąłem forum dosyć gruntownie oraz znalazłem sprzedawcę, który w swojej ofercie posiada Vostok Europe, ale odwiedziłem go wczoraj i niestety nie miał tego, który mnie interesuje. Widziałem niemal taki sam tyle, że automatyczny N1 Rocket bez tylu komplikacji i w innym kolorze jednak dało mi to jakiś zarys na ten temat - koperta jest dosyć duża (46mm) i wysoka (17mm), ale podobno teraz takie są modne i ogólnie zegarek mi się podoba. Cena jest atrakcyjna. Oczywiście w katalogach sprzedającego producent był wychwalony pod niebiosa, a ja do takich rzeczy podchodzę sceptycznie, więc wolę znać opinie osób znających się na rzeczy.

 

Nie mam jakoś ściśle sprecyzowanych wymagań jeśli chodzi o to czy ma to być zegarek kwarcowy czy mechaniczny, choć w tym budżecie lepiej zapewne szukać mechanicznego, ale również nie znalazłem takiego, który by mi się spodobał. Jestem świadomy, że automat nie będzie miał tylu komplikacji, a jakoś takie ciekawe zegarki mi się podobają. Jeśli oczywiście macie propozycje dobrych i ładnych automatów to są one mile widziane.

 

 

 

Jeśli chodzi o kwestie wizualne to chciałbym czarno-złoty, bądź czarno-srebrny, okrągły lub taki jak Vostok Europe ze zdjęcia z ciekawą kopertą, jakimiś komplikacjami, może z widocznym mechanizmem.

 

 

 

 

I teraz kilka najważniejszych pytań:

Czy Vostok Europe N1 Rocket z mechanizmem Miyota 6S30 to dobry wybór i nie sugerować się tym, że to zegarek rosyjski składany na Litwie?

Czy Vostok Europe to godny polecenia producent?

Czy jest może jakiś szwajcarski odpowiednik wizualny i kolorystyczny (czarno-złoty) Vostok Europe N1 Rocket (znalazłem pewną Certinę, ale niestety jest to damski zegarek i chyba Certina nie ma podobnego męskiego)?

 

 

Prosiłbym Was o opinie i sugestie przy wyborze zegarka, ponieważ szukam już kilka tygodni i mimo, że byłem zdecydowany na Tissota bądź Certinę to teraz powoli dochodzi kilka innych opcji, które chciałbym skonsultować z Wami. Chciałbym oczywiście jak najlepszy w danym przedziale cenowym.

 

 

 

Pozdrawiam wszystkich Miłośników Zegarów i Zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z zegarkami rosyjskimi jest tak, że są ich fani i antyfani.

Stylistyka jest często ciekawa, ale często też przekombinowana.

Ja jestem właścicielem Sturmanski Arctic z 24h tarczą, który stylistycznie moim zadaniem jest genialny,ale... był w ciągu 1,5 roku 2 razy w serwisie. No i taka jest często opinia o rosyjskich zegarkach, że pokazują godzinę dobrze 2 razy na dobę.

Budżet 2tys, to nie jest mało żeby znaleźć coś ciekawego z marek znanych lub mniej znanych, które są często ciekawsze. Pooglądaj Steinharty, Archimede albo Seiko jeśli chcesz coś bardzie znanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.