Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dezet73

Epos Passion 3401

Rekomendowane odpowiedzi

Epos Passion 3401 vs Certina DS First Automatic day-date... jakie jest Wasze zdanie? właśnie stanąłem przed dylematem zamiany mojej kilkumiesięcznej certinki na takiego Eposda bo od dawna za mną chodzi... wiem że Eta ta sama, ale jak z wykończeniem samego Eposa? i z jakością? jak z serwisem? będę wdzięczny za wszelkie informacje...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Eposie masz ete w wersji elabore, w certinie o ile się nie mylę standard . Tu masz więcej o eposie passion :

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/71663-edc-czesc-druga/


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to oznacza w praktyce..? jestem początkującym forumowiczem zatem każda informacja mile widziana:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za szczegóły:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w praktyce między tymi wersjami nie ma jakiejś drastycznej różnicy, dopiero wersja top wnosi trochę zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie tak mi się wydaje - moja certina robi +4 sec/doba i wg. wszelakich prawideł to wynik SUPER 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego Eposa na bransolecie, tarcza jasna. Zegarek na zdjęciach nie oddaje w pełni swojego uroku. Kiedy do mnie dotarł, byłem zaskoczony, ponieważ okazał się ładniejszy niż wszystko to co widziałem w necie na temat tego zegarka. Certina ile ma średnicy? 40mm? Epos ma 43mm, różnica jakaś już jest.

Kiedyś miałem Certine DS Podium Automatic, później kupiłem pierwszego Eposa 3253. Po tym zakupie Certiny już nie chciałem. Tylko i wyłącznie moim zdaniem, Epos to inne wykonanie, wyższy poziom i lepsza jakość.

3401 jest moim trzecim Eposem i wiem, że kolejny zakup też będzie tej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Eposik bardzo fajny, szkoda tylko że tak bardzo czerpie stylistyke z Omegi Seamaster Aqua Tera. Moim zdaniem są pewne granice, które dla mnie w przypadku tego zegarka zaszły o jeden krok za daleko. Ale to tylko moje subiektywne odczucie, bo dla kogoś innego to podobieństwo bedzie na plus i nie bedzie kojarzone ze "zgapianiem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dazdillinger, piękne dzięki za odpowiedź i upewnienie mnie w moich przekonaniach. Wlasnie jasny kolor chodzi mi po głowie bo czarne mam już 2:) chociaż chyba czarny epos wygląda również pięknie...jak będziesz kiedys na etapie sprzedaży eposika to daj znać, może uda sie dogadać. A jak z serwisem eposa? Kosztami? Jak z dokładnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponury_Żniwiarz, może i jest podobny do omegi, i dla mnoe akurat to nie jest plus tylko minus ale są jednak pewne różnice. Poza tym Aqua Tera to nie najbardziej popularny model omegi...ale dzięki za posta:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wszystkie sugestie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z serwisem eposa? Kosztami? Jak z dokładnością?

Co do serwisu to nie powiem ale wersja Poland (mialem 2 takie zegarki) byly bardzo dokladne. Robily moze ok 4 sek na miesiac. Nie wiem czy wobec standardowej wersji w polskiej limitce byly jakies roznice w mechanizmie ale to porzadny zegarek.

 

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis jak serwis. Kilkaset złotych trzeba brać pod uwagę przeglądzie. Jesli chodzi o dokładność, to miałem do czynienia z kilkoma modelami. Dokładność na poziomie jak wyżej :) Gorąco polecam zegarki. Podoba mi się dbałość o szczegóły.

 

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za informację, utwierdzacie mnie w przekonaniu że idę w dobrym kierunku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia z eta 2824 wiem ze mogą to byc 4 sek na dobę, tak ma moja Certina ale ro i tak nieźle:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz jasną tarczę :-) jak wyjdziesz na spacer i promienie słoneczne oświetlą tarczę, to nie będziesz mógł oderwać od niej wzroku, tak będzie się pięknie prezentować :-) Mam na bransolecie, super sprawa. Delikatna, nie gruba, fajnie wykonana i świetnie spasowana do koperty.

Niestety zegarka swojego nie zamierzam pozbywać się.

Skontaktuj się z forumowym kolegą Tik Tak, na pewno z transakcji będziesz zadowolony, coś o tym wiem i polecam zarazem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dazdillinger, wygląda na to że rozwiałeś moje wątpliwości:) skontaktuję się kolegą Tik Tak i zobaczymy co bedzie...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz prawie w to wierzę-zawsze jest dylemat co i jakie wybrać, ja zacząłem oglądanie eposa od tego z czarną tarczą i na pasku ale już wiem że zdecyduję się na jasny na bransolecie:) śliczne dzięki raz jeszcze za pomoc w decyzji:) teraz pozostaje mi uskładać tyle kasy żeby starczyło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czasem nie uwierz w te 4s na miesiąc bo się rozczarujesz

Dlaczego ma nie wierzyc?

Nie wysysam tego z palca tylko takie mam doswiadczenia.

 

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ma nie wierzyc?

Nie wysysam tego z palca tylko takie mam doswiadczenia.

 

Moje doświadczenia z etą 2824 są takie że 4 sek/doba.Super jeśli miło się rozczaruję i będzie 4 sek/ tydzień:)

 

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.