Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Robert Frączak

Zabytkowe samochody

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz poważniej zastanawiam się nad zakupem zabytkowego auta. Będę wdzięczny za rady "kogoś" kto się zna na zabytkowych samochodach. Może jakiś/jakaś kolega/koleżanka z forum należy do klubu miłośników starych samochodów?

 

Gdzie szukać informacji o zabytkowych samochodach (jakie forum, jaka gazeta)?

Czy jest jakiś klub miłośników zabytkowych samochodów (odpowiednik kmziz w motoryzacji)?

Gdzie i kiedy odbywają się zloty zabytkowych samochodów?

 

Jak najlepiej kupić zabytkowy samochód (proszę nie pisać w stylu: "od profesora z niemiec", "na allegro", "w google poszukaj")?

 

pozdrawiam

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupic byle co byle by bylo stare ? czy masz kakretny model w głowie? bo to od tego nalezy zaczac... inaczej szuka sie mustanga `68   a inaczej Mercedesa `75... Jeszcze inaczej Warszawy czy Capri juz nie mowiac o samochodach jeszcze starszych  :D   fora są.. teraz fora i klub posiadaja nawet milośnicy Fiata Multipla

 

 

Zloty sa i ogolne i marek/modeli.. ogolnie te mmarkowe/modelowe wg mnie sa lepsze. Te ogolne to są festyny a nie zloty. Sa w roznych miejscach, a najabrdziej nie lubie w zlotach rajdów krajoznawczych :D  nie kreci mnie to :D

 

i wogole to chesz kupic gotowe auto czy w stanie agonii i remontowac samemu badz komus do renowacji oddac?


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz właśnie o jakim modelu myślisz ?

Chcesz kupić auto zabytkowe na żółtych numerach czy np. youngtimera ?

 

Wiem,że wiele osób będzie miało kiepskie zdanie na temat muzeum w Otrębusach ale warto się tam wybrać i pogadać z ludźmi.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzasz kupić i samemu sie bawić w przywracanie dawnej świetności autu czy chcesz już gotowe zrobione i tylko czerpać przyjemności z jazdy ??

 

na poczatek polecam polski magazyn Classic auto , na końcowych stronkach jest sporo ogłoszeń o sprzedaży http://classicauto.pl/ , w dalszej kolejności strony zagraniczne http://www.luzzago.com/index.asp?lang=en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak stary chcesz zdobyć samochód.

Czy ma być on już odrestaurowany, czy też sam pragniesz go doprowadzić do świetności?

Wczoraj widziałem Forda Mustanga z 1975r (pierwszy rok produkcji) PEREŁKA wszystko w oryginale! :wub:

Mogę Ci podać namiar na gościa, który ma od nowości Skodę 1000MB aczkolwiek wymaga trochę pracy.

Widziałem taką pannicę odsztafirowaną na żonkila i jęzor miałem do pasa! Śliczności! :wub:  :wub:

Sam miałem drzewiej taką skromną sobie FURĘ.  :(

post-63153-0-78881000-1397821982_thumb.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze marzyłem o tym:

 

 

post-1617-0-30638700-1397822052.jpg


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniał mi się pan Mirek Staniszewski , jest z Wa-wy i ma komis aut zabytkowych

http://www.classicparts.pl/pl/komis.html

Możesz do niego przedzwonić i powiedziec czego szukasz ma sporo kontaktów , znajomości ,może ci coś sensownego doradzić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@meXy

 

Takim, to wieźli mi d*pę do pierwszego ślubu w 74r. :)

A takim sam popierdaczałem jak głupi do drugiego. :D

I czasem zastanawiam się po co? :(

post-63153-0-01862700-1397823940.jpeg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Octavią ?

Tak szybko ? :P


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Youngtimer z dostepem do czesci. Myslalem nad Mercedesami 75-85. Mam kilka modeli upatrzonych. Chce miec auto do jazdy codziennej -> benzyna, klimatyzacja, 5 drzwiowy. Samochod do drobnych poprawek lakierniczych/mechanicznych.

 

Co do modelu to nie powiem bo polowanie na konkretny model moze zajac cale zycie i caly majatek :) Wezme taki, ktory spelnia moje kryteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: mialem juz poloneza "borewicza" -> super auto. Niestety ze wzgledu na slabe blachy samochod nie nadawal sie do codziennej jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikołaj78

 

Tia!

 

1,8t po "drobnej" poprawce ABT i bez problemu szafkę zamykam z 250k przebiegu. :D


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam o sprawę podstawową, tak bez owijania w bawełnę: a ile masz na to pieniędzy?

Z lat, które podajesz i spełniające Twoje kryteria to W116 lub W126. Jeśli W116 to 450SEL 6.9,  jeśli  W126 560SEL ;) Maiłem obydwa modele i polecam W116, taki jak w "Zaginionej autostradzie"...

 

http://www.youtube.com/watch?v=RHbc7RfnDBA


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mój kolega kupił BMW E30 325ix w super stanie za jakieś rozsądne pieniądze u zachodnich sąsiadów.

Ofertę wynalazł nie na żadnym handlarskim portalu typu mobile.de tylko na jakimś małym lokalnym więc warto na takich szukać.

Ludzie sprzedawali ten samochód tylko ze względu na opłaty ekologiczne.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak stary chcesz zdobyć samochód.

Czy ma być on już odrestaurowany, czy też sam pragniesz go doprowadzić do świetności?

Wczoraj widziałem Forda Mustanga z 1975r (pierwszy rok produkcji) PEREŁKA wszystko w oryginale! :wub:

Mogę Ci podać namiar na gościa, który ma od nowości Skodę 1000MB aczkolwiek wymaga trochę pracy.

Widziałem taką pannicę odsztafirowaną na żonkila i jęzor miałem do pasa! Śliczności! :wub:  :wub:

Sam miałem drzewiej taką skromną sobie FURĘ.  :(

Pierwszy rok produkcji  Forda Mustanga to 1964  ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego :)

Moskwicz 407, rocznik 1964. Jednak, warto zwrócić uwagę, ze jazda takim autem wymaga wieloletniego doświadczenia, którego na współczesnych kursach nie nabedziesz - wbrew pozorom, wiele jest takich utrudnień - międzygaz, wydłużona droga hamowania, czy trudności przy odpalaniu.

post-63245-0-96917000-1397833264_thumb.jpg

post-63245-0-79978400-1397833274_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kiniol

 

OCZYWIŚCIE! :D

Masz rację,

popieprzyło mi się z czym innym.  :(

 

@Omega DV

 

Moskwicz piękny!

Tylko czemu napis na masce zamalowałeś?


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem właśnie w internecie informacje o Mercedesie W116. Piękny samochód i chyba taki kupię. Dziękuję za rady.

 

Fajnie jeśli temat zostanie i inne osoby posiadające stare samochody się nimi pochwalą i podzielą pasją :)

 

Gdzie i jak przed zakupem sprawdzić takie samochody? W przypadku używki jedzie się do ASO, ale tu mamy zupełnie inną historię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo poprosić kolegę o pomoc ;)  Z W116 jest problem korodujących wewnętrznych części drzwi, pod tapicerką... Potrafią zgnić całe elementy, czego nie widać z zewnątrz.

Też należy sprawdzić przednie części progów, pod błotnikami oraz tylne podłużnice i podłogę we wnękach bagażnika. Tak w ogóle to bardzo przyjemne auto.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W116 bedzie ciezko z takim wypasem znalesc. Ja bym poszedl w w126 , tutaj juz wypas moze byc niezly i niekoniecznie auto bedzie z USA więc latwiej znalesc.  Tylko ze z W126 to tylko 2 seria wchodzi w gre jezeli chce sie miec lepszą blachę a te są od 87 roku..ale w uzytkowaniu codziennym utrzymac oba modele .. :D  ;)  Na ta chwile  do jazdy codziennej zdecydowanie lepiej sprawdzi sie w126 no i niekoniecznie 5,6.,  moze byc 5,0 ktory w trasie bedzie przyjemniejszy .. 

 

a tak wogole to ooo00ooo  bedizesz w wawie na długi weekend majowy? czy wyjezdzasz gdzies? bo wlasnie pod wawą jest zlot MB - ja bede swoim W126 w longu to sobie zlookasz na zywo jak to wyglada ;)  116 chyba nie będzie, ale bedzie ( a przynajmiej powinna byc dobrze utrzymana w123 )  


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

gdzie i kiedy będzie ten zlot MB, bo z przyjemnością bym tam się wybrał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1-4 maj.  Lokalizacja http://www.chabrowy.pl/  , w planach jest tor FSO w Wawie.. i miala byc wizyta w serwisie AMG, aLe wczoraj cos im odbiło i sie wycofali ( juz raz taki numer mielismy z zasadą w krakowie ze 3 dni przed zlotem tez sie wycofali..) i mamy pojawic sie na starym miescie..  Ogolnie jest to zlot W124&W201, ale będą tez inne modele z tych lat 


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W116 z motorem 3.5 będzie już miał klimatyzację i szyby elektryczne. Jeżdziłem kiedyś sporo W108 z tym silnikiem i jest to chyba jeden z lepszych motorów MB w ich historii.

Powiem tak, uważam, że W116 jeździ zacniej niż W126...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.