Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ladek22

Znalezisko Glashutte.

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji przedświątecznych porządków odnalazłem ciekawy mechanizm. Wygląda to na jakiś damski wisiorkowy zegarek? Może ktoś jest w stanie powiedzieć coś więcej na temat tego mechanizmu :)  

post-44476-0-25974200-1397913416.jpg

post-44476-0-44010200-1397913437.jpg

post-44476-0-78046600-1397913454.jpg


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalezisko ciekawe ale sam mechanizm to nic specjalnego, 17-kamieniowy GUB, pewnie coś zbliżonego do tego:

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?12&ranfft&&2uswk&GUB_09_20

Produkowany od lat '70 pewnie do zjednoczenia Niemiec. Ciekawe jak wyglądała całość :)


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

Też jestem ciekaw jak wyglądała całość :) Ten zegarek chyba mama znalazła jakieś dobre 25 lat temu?

 


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe w 'gorszych Niemczech' jeden typ mechanizmu pakowali do rożnych zegarków przez długi okres, czasami ca.30 lat :) ten datowałbym na szeroko pojęte lata 80'


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za moich czasów zegarki GUB Glasshuette były jednymi z niewielu dostępnych na rynku. Zegarki miały nienajlepszą opinię, miały jakość i estetykę bardzo NRDowską... W tym kraju lepiej im chyba wychodziły karabiny maszynowe ... No i chyba bardziej sie przykładali ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Z_bych
      1. GLASHÜTTE SPECMATIC 26 RUBIS - W SUPER STANIE
      Cena 750 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 8/10 - wygląd widoczny na zdjęciach, ewentualnie proszę pytać
      Zegarek z roczną gwarancją.
       
      Klasyczny, męski zegrek Glashütte Specmatic na automatycznym mechanizmie GUB cal. 671.
      Koperta złocona w super stanie, w całości oryginalna, nie była nigdy polerowana, koronka i szkło także oryginalne.
      Szkło plexiglas nosi minimalne, normalne ślady, ale nic poważnego, spokojnie do ewentualnego spolerowania. Tarcza, wskazówki, indeksy jak nowe.
      Mechanicznie zegarek jest także w stanie idealnym, na punktualnym, równym, czystym chodzie, data przeskakuje prawidłowo.
      Pasek z naturalnej skóry, Tekla, nowy, z śladami zapięcia na poduszce.
      Szerokość koperty 36 mm w kwadracie, to dużo, zegarek wygląd na dużo większy i tak leży.
      Super klasyk.
      Specyfikacja:
      Stan: Ze śladami użytkowania Płeć: mężczyzna Marka: Glashutte Typ: naręczny Rodzaj: analogowe Mechanizm: automatyczny Styl: klasyczny Materiał paska: skóra naturalna Kształt koperty: kwadratowa Materiał koperty: pozłacany Funkcje: Datownik, Wodoszczelny Wodoszczelność: 50m = WR50 Szkiełko: akrylowe Wzór dominujący: bez wzoru Cechy dodatkowe: nie zawiera niklu Szerokość paska: 18 mm Długość paska część ze sprzączką: 80 mm Długość paska część z dziurkami: 135 mm Szerokość koperty: 36 mm Kolor koperty: złoty Kolor tarczy: srebrny Stan opakowania: brak opakowania  
      2. FELCA - PIĘKNY, ORYGINALNY, MĘSKI KLASYCZNY ZEGAREK
      Cena 550 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 7/10 - wygląd widoczny na zdjęciach, ewentualnie proszę pytać
      Zegarek z roczną gwarancją.
       
       
      Zegarek w bardzo ładnym stanie, po pełnym serwisie zegarmistrzowskim, na ładnym, równym chodzie. Nieodnawiany, 100% oryginał. Koperta stalowa posiada drobne ryski. Wszystko chyba widać na zdjęciach. Piękny, unikatowy zegarek. 
      Ech, klasyka w najlepszym wydaniu.
      Zdjęcia moje, nie były retuszowane.
      Pasek nowy.
      Produkcja szwajcarska
      Wymiary 28x38 bez koronki
      uszy 20 mm
       
       





















    • Przez m20arcin
      Witam, taki oto zegarek wpadł w moje posiadanie. Chciałbym się dowiedzieć kiedy został wyprodukowany, czy coś go wyróżnia spośród innych zegarków? Zegarek niestety nie działa. Znacie kogoś w Krakowie kto zajmuje się naprawą/ renowacją i jest godny polecenia? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
       
       



    • Przez patjan
      Witam.
       
      Krótkie pytanie o autentyczność.
      Przepraszam za zabrudzony tył, zdjęcia dostałem od kolegi.
      Żadnych oznaczeń modelu nie widać.
      Zastanawia mnie fakt napisu "A.Lange & Sohne" w górnym prawym rogu, wszystkie zegarki które znalazłem tej firmy miały napis na środku lub centralnie u góry.
       
      Zdjęcia: https://photos.google.com/share/AF1QipPrilOzIBcGp_5H7peprJnq_OxbOo4JoyHl2dk5k__uKujvsBGDlJ-Ek43pFNWqew?key=OXlXTGhxM3ZWcjdUbkg0X0JCaUliX2Z3NFlaX0J3
       
      Z góry dzięki za pomoc.
       
      Pozdrawiam.
    • Przez bialy7
      Dzień dobry,
       
      szukam naręcznego zegarka Glashutte i na forum niewiele mogę znaleźć.
       
      Czy ten z aukcji jest warty takich pieniędzy?
       
      https://allegro.pl/glashutte-automat-ladny-stan-i7483352483.html#thumb/5 
       
      Bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki i pomoc.
       
      Paweł
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.