Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adam Zdunek

Breitling Navitimer 92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drodzy forumowicze. 

Długo zbierałem się do zakupu mojego pierwsz zegarka ego automatycznego zegarka.
Wreszcie kiedy trafiła się okazja i wczoraj nabyłem po okazyjnej cenie Breitlinga navitimer 92.

Mam kilka pytań

Co sądzicie o tym zegarku czy był to dobry wybór?
Jak należy o taki zegarek dbać?
Jak go nakręcać?
Jak dokładny waszym zdaniem powinien być zegarek który ma ponad 20 lat?
Być może maCie jakieś dodatkowe porady, lub ciekawostki dla nowego miłośnika szwajcarskich mechanizmów?
 

post-71253-0-55065700-1397959341.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to tylko zdjęcie? W latach 90 nie robili chyba takich podróbek. Pokaż mechanizm jeślimożesz lub chociaż sam dekiel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazyjna cena to w przeliczeniu 7,500zł :) 

Zegarek raczej kupiłem od pasjonata, transakcja dokonywana u niego w domu, wiec to raczej było ok.

Dopiero po zakupie zauważyłem, że główka naciągowa nie jest oryginalna, napisałęm do sprzedawcy który mi powiedział że była wymienianana, jednak jeśli nie jestem usatysfakcjonowany mogę mu zwrócic zegarek, ogólnie wszystko mi o tym zegarku opowiedział, itd. Do tego tarcza wygląda na trochę zmęczoną wiez widze ze zegarek troche przeżył i ogólnie wygląda bardzo solidnie. 

Niemniej jednak nie jestem specjalistą i wrzucam wam lepsze zdjecia pogladowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa jakieś domowe sposoby odkręcania deklla? W taki sposób zeby nie uszkodzić nic w zegarku. Oraz czy trzeba to robić w jakiś specjalnych warunkach( temp, sterylność ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim odwiedzę zegarmistrza (najwcześniej we wtorek) mogę wiedzieć z ciekawości na jakiej podstawie sądzicie ze zegarek nie jest oryginalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numerki z dekla by pomogły, na tel. Średnio je widać...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D30021 3006

 

+

 

Jeżeli to pomoże coś stwierdzić to zegarek stracił 11 sekund przez ostatnia dobę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być podróba ale nie musi, bez otwierania to wpisz w google : breitling D30021 i pooglądaj zdjęcia - masz zegarek w ręku więc możesz porównać dokładnie drobiazgi. Z tych zdjęć na telef. trudno wyrokować w 100%.

edit: ja to nawet nie wiem czy bezel powinien być złoty, trzeba by nad tym posiedzieć chwilkę - masz co robić po kolacji :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy stoper działa poprawnie? Tzn. start, stop zerowanie? Jakoś jestem dobrej myśli. No ale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle powinien mieć .

złoty bezel powinien mieć a w środku eta.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma 38mm, z tego względu go kupiłem navitimery 42+ sa dla mnie za duże, a bezel powinien byc i jest złoty :) do tego doszedłem po numerach (świadczy o tym litera D). Zegarek wyglada identycznie jak te z tym numerem w internecie z tym ze tylko 2 znalazłem ze złota wskazówka(bez czerwonej strzałki) wg mnie zegarek niczym nie różni sie od tych w internecie wystawianych za około 3 tys euro. Także staruszek od rana siedze i przeglądam internet kiedy pojawiły sie wątpliwości ze moze byc nieoryginalny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee to nie masz się co martwić, oryginał raczej .

Nie zawsze wszyscy muszą mieć rację :D

podrabialiby raczej te droższe na lemanii choć ten model też jest na stronie z podróbkami więc otworzyć dla pewności warto i zobaczyć etę z numerami cosc na półmostku.

edit : on nawet cosc nie ma ...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoper działa idealnie (puściłem ponad dobę temu sekundową wskazówkę duża (równo z chronometrem) i dalej sie zagrywaja co do sekundy jedyny problem to ze przy zerowaniu tarcza po lewej która odlicza minuty odbija troche w lewo od liczby 30 (minimalnie)

 

Tak nie ma COSC, do tego tez po numerach juz doszedłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest eta z modułem DD jak w omegach speedmasterach auto - to coś miewa takie prxypadłości o ile eta jest ok o tyle moduł dubois depraz już nie koniecznie w tym wydaniu...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Twoim opisie zaryzykuję opinię że oryginał na 100% .

Zrozum dzisiaj jest tyle podróbek dosyć dobrej jakości, że tylko dochodzenie małymi kroczkami coś da i malutka dygresja do Kolegów - nie straszcie bo ktoś w końcu zawału dostanie i szlak trafi wszystkie akcje pomocy...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale gdyby koledzy nie poddali w wątpliwość jego oryginalność to na pewno nie poznałby tego Brajtka tak jak do tej pory :D no a zdjęcie mechanizmu rozwiałoby wszelkie wątpliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie werku to zwyła eta 2892 plus wahnik z napisem breitling i to bez szałowych zdobień ...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no raczej byłem spokojny ale nutka niepewności dalej jest i bedzie do czasu aż go nie otworze:) zegarek kupiłem w Skandynawii i wziąłem od sprzedawcy numer dowodu osobistego którym tutaj posługuje sie dosłownie wszędzie. Poza tym miał on w kolekcji jeszcze jakaś starsza omega tag heuera Monako i jeszcze jednego navitimera. Transakcja zawarta w jego prywatnym mieszkaniu, takie rzeczy sprawiły ze czułem sie pewniej, inaczej pewnie pojechałbym z nim przed zakupem do zegarmistrza. Czy ten moduł duboiz depraz wymaga częstszego serwisowania? Zostałem zapewniony ze ostatni serwis był zrobiony w roku 2012.

 

Panowie zadam jeszcze jedno pytanie, ponieważ to wy jesteście tymi którzy o zegarkach maja dużo szersze pojęcie niż ja :) Było warto zakupić ten zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej moduł jest pomijany przy konserwacji lub przesmarowany bez rozbierania, jak coś się w nim padnie najczęściej pozostaje opcja serwisu firmowego ( czytaj sporo grosza) lub załatwienia nowego modułu ( jak nie masz znajomości to trudno będzie) który może kilka $ kosztować .

Za tą kasę bez papierów ja bym nie kupił.

To nie jest wybitny model ale ja nie jestem specem od Breitlingów, w sumie to nie przepadam za tą firmą.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile z ciekawości moze kosztować serwis w breitlingu? Mam sie przejmować ze ten minutnik odbija troszkę w lewo, czy nie przejmować sie tym do następnego serwisu? Ja tez wielkim fanem designu breitlinga nie byłem i miałem kupić jakaś omege ale jak zobaczyłem mniejsza wersje navitimera z granatową tarcza i do tego złoty bezel to sie zakochalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.