Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mariusz888

zegarkiipiora.com: Rolex Sea-Dweller 4000 i jego wkład w rozwój nurkowania głębinowego

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że poświęcony czas nie będzie straconym, bo tekstu jest naprawdę sporo, ale histora niezwykle ciekawa :)

 

"Kiedy misja Hydra VIII organizowana przez Comex (Compagnie Maritime d’Expertises) ustanowiła rekord świata w nurkowaniu na otwartym morzu, nurkom towarzyszył chronometr Rolex Oyster Perpetual Sea-Dweller. Miało to miejsce w 1988 roku - owy rekord wynosił wówczas 534 metry. Model ten wyznaczał standardy w dziedzinie naręcznych urządzeń wykorzystywanych do pomiaru czasu podczas nurkowania na dużych głębokościach, gdzie precyzyjny pomiar czasu ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa nurka..."

 

Przejdź do pełnego artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się Mariusz rozpisałeś , jest co czytać :)

Nie tylko dla fanów Rolexa.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic o legendarnym nurku Comex'a Patrice Chemin? O jego kolekcjonerskich Rolexach z wielu opisanych w artykule akcji? 

Nie zapominaj też od Submarinerze 2000, który był przed pierwszym SeaDweller'em ;)

 

Poza tymi dwoma, ewentualnie trzema licząc brak zdjęć i referencji historycznych modeli Rolex'a, o których pisałeś po drodze, muszę przyznać, że bardzo zgrabnie, rzetelnie i przystępnie dla, jak napisał kolega wyżej, każdego czytelnika, a nie tylko dla miłośników Rolexa, choć trudno mi tutaj zabrać zdanie bo odkąd po 3 latach od wypuszczenia ceramicznego DeepSea, doczekałem się ceramicznego Seadwellera 4000, jestem po stronie fanatyków, gotowych sięgnąć po "kosę" z kieszeni dresiku na dzielni, stając w obronie Rolex'a ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry tekst.

Świetnie się czyta - jak to dobrze, że się chce niektórym pisać, by inni mieli co czytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic o legendarnym nurku Comex'a Patrice Chemin? O jego kolekcjonerskich Rolexach z wielu opisanych w artykule akcji? 

Nie zapominaj też od Submarinerze 2000, który był przed pierwszym SeaDweller'em ;)

 

Poza tymi dwoma, ewentualnie trzema licząc brak zdjęć i referencji historycznych modeli Rolex'a, o których pisałeś po drodze, muszę przyznać, że bardzo zgrabnie, rzetelnie i przystępnie dla, jak napisał kolega wyżej, każdego czytelnika, a nie tylko dla miłośników Rolexa, choć trudno mi tutaj zabrać zdanie bo odkąd po 3 latach od wypuszczenia ceramicznego DeepSea, doczekałem się ceramicznego Seadwellera 4000, jestem po stronie fanatyków, gotowych sięgnąć po "kosę" z kieszeni dresiku na dzielni, stając w obronie Rolex'a ;)

Masz w zupełności rację - jest jeszcze wiele faktów o których można by wspomnieć, ale historia Rolexa w temacie nurkowania w ogóle jest tak bogata, że właściwie można by z tego napisać małą książkę :) Materiał zdjęciowy też jest w pewnej mierze na stronie Rolexa, w dziale opisującym pokrótce ich historię (można tam znaleźć zdjęcie między innymi zegarka opuszczonego z batyskafem na tą imponującą głębokość), jednak nie chciałem tego wklejać, z uwagi na to, że musiałbym to przeklejać z ich strony, a nie z udostępnionych mi materiałów. Może kiedyś pokuszę się o takie zbiorcze opracowanie, ale to wymagało by już naprawdę wręcz badawczego podejścia i spoooorej ilości czasu. To opracowanie mimo wszystko i tak można nazwać trochę taką "historią w pigułce" mimo że całość tekstu zamieszczonego w linki to 4 strony A4 :)

 

Rolex to taka marka, na której wielu wiesza psy z uwagi na dużą liczbę produkowanych egzemplarzy, ale moim zdaniem wysoka jakość przy takiej ilości tym bardziej świadczy na ich korzyść. O ile nie jestem zwolennikiem niektórych rzeczy, które wypuszczają to, to modele właśnie takie jak Submariner, Sea-Dweller, GMT MasterII czy Milgauss do mnie trafiają w 101% i chciałbym kiedyś kupić którykolwiek z nich, a najchętniej wszystkie (tylko musiałbym chyba wygrać na loterii). Niemniej uważam, że to świetne zegarki. No i nowe Cellini (zwłaszcza Dual) ładnie uzupełniły im w tym roku linię garniturowców, ale oczywiście to inna bajka niż Sea-Dweller. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco za dużo gadania o nurkowaniu a za mało o zegarku. Ogólnie daje radę, jednak moim zdaniem lepiej skupić się we wstępie na historii bo to jest mocna strona rolka a darować sobie detale odnośnie schodzenia na dane głębokości. To co jest o samym zegarku to w sumie kilka zdań.

Jesteśmy chyba pasjonatami zegarków, to takie moje uwagi do tekstu, nawet nie bardzo jest się do czego odnieść aby przybliżyć nieco historycznych ciekawostek Rolexa a elementy i budowa koperty aż kipi od historycznych wzorców, np. wspomniany "ryflowany" dekiel. itd.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja nie raacja - powyże jnapisałem, że generalnie na ten temat można by napisć książkę, gdzie pewnie stosunek ilości tesktu o zegarku do samej historii byłby jeszcze mniejszy. Z drugiej strony, masz rację. Interesują nas przde wszystkim zegarki i to na nich najlepiej się skupić. Ale znowu z trzeciej strony, nigdy nie wiesz co kogo zainteresuje. Czasem ktoś zainteresuje się zegarkami po poznaniu pewnej historii - a może być to odwrotna kolejność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.