Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Seiko SARB 017

Pytania odnośnie modelu SARB 017 Seiko SARB

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 M_Michal

M_Michal
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 24 kwiecień 2014 - 10:14

Witam wszystkich. Ostatnimi czasy zachorowałem na Seiko SARB 017. I mam kilka pytań odnośnie tego zegarka. Jest on oferowany z paskiem, ale widziałem, że i bransoleta jest do niego dostępna. Czy jest to bransoleta dedykowana specjalnie do tego modelu? Jaki jest ewentualny jej koszt? Czy można zastosować jakąś inną bransoletę Seiko, która będzie pasować i jest dobrej jakości? Jakie są wrażenia z użytkowania tego zegarka? I czy czasem ktoś w czasie bliższym bądź dalszym nie chciałby sprzedać swojego egzemplarza? 

Z góry dziękuję za wszystkie opinie i odpowiedzi.

• 0

#2 Burns

Burns

Burns

• Użytkownik (no_required_posts)
  • 11202 postów

Napisano 24 kwiecień 2014 - 11:30

Bransoleta jest od bliźniaczego modelu sarb013 już od dawna nieprodukowanego.

Sama bransoleta też jest już dość trudno dostępna.

http://www.shoppingi...bracelet-d3a7ab

chyba, że mówimy o oficjalnej drodze przez serwis, ale wtedy cena będzie jeszcze bardziej porażająca.

Kosztowała około 180$, więc też sporo.

jeżeli liczysz, że dopasujesz inną,

przeczytaj pierwszy mój wpis na poniższej stronie, ile mnie to nerwów i zdrowia kosztowało:

http://zegarkiclub.p...my-sumo/page-10

najtaniej i najszybciej możesz kupić jakąś uniwersalną z prostym mocowaniem, bez maskownic.

Ja bym poszedł tą drogą:

http://www.seiyajapa...tomatic-sarg001

lub

http://www.seiyajapa...tomatic-sarg003

Użytkownik Burns edytował ten post 24 kwiecień 2014 - 11:39

• 0

#3 M_Michal

M_Michal
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 24 kwiecień 2014 - 11:48

Ja bym poszedł tą drogą:

http://www.seiyajapa...tomatic-sarg001

lub

http://www.seiyajapa...tomatic-sarg003

Fajne typy, ale nie gdyby kolorystycznie do SARB 017 pasowały to było by idealnie. :( No nic, bransoleta mnie zasmuciła. Ale nie poddaję się. 

Czy seria SARG jest następcą SARB, czy to zupełnie coś innego? 

• 0

#4 Burns

Burns

Burns

• 11202 postów

Napisano 24 kwiecień 2014 - 12:04

chyba na tej samej zasadzie co vw beetle i vw new beetle  :P

• 0

#5 rubicon

rubicon
  • Użytkownik
  • 429 postów

Napisano 25 kwiecień 2014 - 08:37

Z tego co wyczytałem na innych forach SARG to jakby coś pomiędzy popularnymi piątkami a SARB. Do modeli SARG005 i 007 dołączone są przywieszki z logo 5 chociaż nie ma 5 na tarczy i mechanizm jest lepszy niż w 5. Cenowo plasują się podobnie jak najtańsze SARB'y. Jakościowo porównywalnie do nich.
  • 0

#6 M_Michal

M_Michal
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 25 kwiecień 2014 - 10:10

chyba na tej samej zasadzie co vw beetle i vw new beetle  :P

A co to za zasada? :P VV beetle projekt z lat '30 ubiegłego wieku, new beetle to golf IV w innych ciuszkach. Zupełnie inna mechanika, silnik itd. A SARG i SARB inny dizajn, ale serce to samo. ;) Dlatego słabe porównanie.:)

Wracając do tematu, ktoś się jeszcze wypowie o SARB 017. Wszelkie pochwały/negatywy mile widziane.

• 1

#7 rubicon

rubicon
  • Użytkownik
  • 429 postów

Napisano 25 kwiecień 2014 - 10:28

Rozważam jego zakup, ale nie mam pojęcia do czego miałbym go nosić... Nie ubieram się w odcieniach zieleni więc jeśli go kupię to pewnie za jakiś czas jak i jeśli dojrzeję do tej kolorystyki. I to w zasadzie jedyne co mnie powstrzymuje bo to świetny i nietuzinkowy zegar jest.
Na razie w kolejce czeka wspomniany SARG007 z czarną tarczą. Trochę podobny, nie tak wyszukany ale bardziej uniwersalny od 017.
  • 0

#8 vcore

vcore
  • Użytkownik
  • 945 postów
  • Gadu-Gadu: 441776

Napisano 25 kwiecień 2014 - 10:38

Ta zieleń pasuje do wszystkiego... Brąz, szarość, czerń, bordo, granat, beż. Raczej chodzi o styl w jakim się ubierasz, do sportowych ciuchów raczej pasować nie będzie.

• 0

#9 rubicon

rubicon
  • Użytkownik
  • 429 postów

Napisano 25 kwiecień 2014 - 10:46

Wchodzimy na grzązki grunt dyskusji o kolorach ;) Ubieram się sportowo/ elegancko ( jeansy, koszula, pulower) w odcieniach błękitów i szarości. Nie bardzo widzę tam miejsce na zegarek z zieloną tarczą i złotymi akcentami. No ale może się nie znam, a nie miałem okazji zobaczyć na żywo ani tym bardziej przymierzyć.
  • 0

#10 M_Michal

M_Michal
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 25 kwiecień 2014 - 10:59

Właśnie kolor tarczy i wskazówek pcha mnie do tego modelu. Genialne połączenie. Bardzo uniwersalne. Nie ma co się go obawiać. 

Jakie polecacie sklepy by kupić ten model zegarka? Oczywiście jak najtaniej. :P

Użytkownik M_Michal edytował ten post 25 kwiecień 2014 - 12:34

• 0

#11 Gość_vlepek_*

Gość_vlepek_*
  • Gość

Napisano 26 kwiecień 2014 - 21:18

Mam SARB017 i powiem Ci ze jest to jeden z ładniejszych zegarków jakie mam.

Własnie z tego powodu niestety ale leży poniewaz nie mam czasu aby go nosic do pracy.

Na codzien natomiast nosze SARB023 na którego nie moge sie napatrzyc.

SARB017-piekny zegarek.

• 0

#12 poiuyt

poiuyt
  • Użytkownik
  • 1665 postów

Napisano 26 kwiecień 2014 - 21:26

Sarb017 jest bardzo uniwersalnym zegarkiem (WR200m), który można założyć praktycznie do wszystkiego (może z wyjątkiem garnituru), ale tylko wtedy, jeśli zmienimy mu pasek na bransoletę. Na pasku jak dla mnie wygląda dosyć dziwacznie i zupełnie nie podchodzi mi taka stylistyka (dobra dla dziadka albo gajowego).

• 0

#13 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Moderator
  • 15544 postów

Napisano 26 kwiecień 2014 - 21:49

De gustibus...
Mi Sarb 017 najbardziej podchodzi na pasku z podkładką. Robi się nieco większy (ale nie wielki) a taki pasek dobrze dopełnia jego nieco militarny styl.

IMG00944-20120713-1500.jpg

alpinist_bund021.jpg

Użytkownik tarant edytował ten post 26 kwiecień 2014 - 21:51

• 0

#14 piotrek83

piotrek83
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 27 kwiecień 2014 - 15:46

Jestem posiadaczem SARBa017 już od 2 lat. Pierwsze wrażenie tuż po rozpakowaniu paczki to... lekki zawód. Pierwsza myśl:"SARB trafia na bazarek". Przetrzymalem jednak chwilę słabości:-). Na dzień dzisiejszy ten zegarek ma u mnie wieczność. Rewelacyjnie wykonana koperta i super dobrana kolorystyka. Noszę go na pasku, ale bransoletę dedykowana do tego modelu też chętnie bym nabył. Reasumując, Sarb017 to świetny zegarek do codziennego noszenia i super przełożenie ceny do jakości. Zdecydowanie polecam.
  • 0

#15 chucky

chucky
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 27 kwiecień 2014 - 22:09

Ja mam taki od roku. I potwierdzam słowa poprzednika, pierwsze wrażenie na mojej ręce zrobił niespecjalne. Wydał mi się nieco za gruby... Ale miłość wróciła od drugiego spojrzenia ;) Noszę go z oryginalnym paskiem i jeśli będę zmieniał to też pewnie na brązowy. Takie zestawienie mi po prostu bardzo pasuje.

• 1

#16 Bugs

Bugs
  • Użytkownik
  • 1821 postów

Napisano 04 maj 2014 - 20:48

Bransoleta jest już nie do dostania jako nowa - przynajmniej ja po kupnie swojej już nigdzie więcej nie widziałem. Mało popularna też dlatego że droga, co przy okazji uchroniło mnie przed jej sprzedażą :)

Mnie się chyba bardziej podoba zegarek na pasku, zestawienie zieleń/złoto/ecru/brąz jest naprawdę fajne. Do czego pasuje - kwestia gustu, na pewno jest niepospolity.

SARB017 to jest  najdokładniejszy automat z jakim miałem do czynienia - nowy zegarek, wyciągnięty z pudełka, i przy codziennym noszeniu odchył dobowy poniżej 1s - taki egzemplarz trafiłem. Po przesiadce na Oceanusy to już nie robi na mnie wrażenia, ale cieszyło.

Jedyne co mnie w nim trochę drażni to zbyt łatwo obracający się pierścień kompasu - czy raczej koronka którą się go ustawia. Poza tym jest naprawdę super.

• 0

#17 Burns

Burns

Burns

• 11202 postów

Napisano 06 maj 2014 - 10:08

tak przypomniała, skojarzyła mi się poprzednia epoka  ;)  :P  :D

Załączone miniatury

• 125555zdjecia.jpg

• 0

#18 M_Michal

M_Michal
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 06 maj 2014 - 12:52

Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc. Zegarek zakupiony. :) Niestety ma to być prezent dla mnie na urodziny, a te mam nie prędko, to jeszcze muszę trochę na niego poczekać. :P

• 0

#19 piotrek83

piotrek83
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 06 maj 2014 - 15:54

No i niech się nosi :)

Użytkownik piotrek83 edytował ten post 06 maj 2014 - 15:54

• 0

#20 Burns

Burns

Burns