Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vogla1

Identyfikacja i datowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Werk Japy Freres, po 1850 roku, ale pewnie zdecydowanie bliżej końca XIX wieku.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk Japy Freres, po 1850 roku, ale pewnie zdecydowanie bliżej końca XIX wieku.

Dziękuję za szybką odpowiedź, nigdzie nie mogłem znaleźć tej sygnatury a właśnie kupiłem ten zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz, to zamieść jeszcze większe zdjęcie samej sygnatury. Bo z tych zdjęć, to raczej zgadywałem ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum niestety francuskie zegary nie są tak doceniane jak niemieckie i austriackie. Mnie się one bardzo podobają i mam ich kilka (patrz temat "erzlot collection" z grudnia ub, roku. Dobrze chodza, delikatnie dzwonią i co dla mnie najważniejsze -są to małe dzieła sztuki (a przynajmniej rzemiosła artystycznego). Pięknie się prezentują w stylowym wnętrzu. Ale tutaj raczej nikogo nie interesują (a szkoda).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieła sztuki może i małe, ale za to wieeelkie grzmoty :(  Dla mnie oznacza to brak możliwości zainteresowań "praktycznych".

Wahadło ma francuskie oznaczenia patentowe S.G.D.G. - Sans Garantie Du Gouvernement. Widywałem takie. Ale czy niewyraźnie odciśnięte nazwisko to właściciel patentu, czy też np. ostateczny sprzedawca zegara ? Nie wiem. Oznaczenia takie na zegarach francuskich, oparte o prawo patentowe z 1844 roku ponoć zaczęły się pojawiać w latach 60 XIX wieku. Tyle wyszperałem, nic na 100% pewnego.

 

http://mb.nawcc.org/showthread.php?70092-Dating-Brevete-S-G-D-G


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum niestety francuskie zegary nie są tak doceniane jak niemieckie i austriackie. Mnie się one bardzo podobają i mam ich kilka (patrz temat "erzlot collection" z grudnia ub, roku. Dobrze chodza, delikatnie dzwonią i co dla mnie najważniejsze -są to małe dzieła sztuki (a przynajmniej rzemiosła artystycznego). Pięknie się prezentują w stylowym wnętrzu. Ale tutaj raczej nikogo nie interesują (a szkoda).

Ależ jak to? Francuskie zegary są bardzo cenione  na naszym forum... np. taki Lenzkirch :P

Nie no faktycznie "Francuzy", np. kareciaki, są wykonane o niebo lepiej niż  mechanizmy niemieckie i szkoda, że tak mało informacji można o nich uzyskać.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też raczej gustuje w niemieckich mam ich około 100 (dokładnie sam nie wiem ile ), a jeśli chodzi o francuskie to jest to mój pierwszy i dlatego miałem problem z rozpoznaniem sygnatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.