Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

//// Porządki w dziale inicjatyw forumowych. ////

Rekomendowane odpowiedzi

Czy któryś z moderatorów byłby łaskaw pochylić się nad kwestią zrobienia porządków w tym temacie:

http://zegarkiclub.pl/forum/forum/185-zegarki-i-inicjatywy-zwi%C4%85zane-z-zegarkami/

 

Moja propozycja to utworzenie w tym temacie podkatalogu ARCHIWUM INICJATYW gdzie można by wrzucać wszystkie zarzucone, niezrealizowane lub zakończone projekty zegarków klubowych, forumowych itd. wszystkie stare ankiety itd.

 

To kwestia przejrzystości tego tematu. Sporo osób się już w tym gubi i dostałem parę monitów na PW, z info , że ludziom ciężko jest się połapać.

 

Jeśli moderujący nie będzie wiedział co ma wyrzucić a co zostawić to proszę o kontakt na PW, postaram się pomóc bo jestem na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tworzenie subfor(ów?) nie leży w gestii szeregowych moderatorów.  Nadto na uporządkowanie tego działu potrzebny jest urlop, długotrwałe zwolnienie lekarskie, oddelegowanie  lub coś w tym stylu ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie prosze kompleksowa propozycje wygladu forum i subforow

 

Nie ma potrzeby przebudowywania wszystkiego. Jest OK tylko trzeba założyć subforum/katalog ( ARCHIWUM INICJATYW ) w tym temacie http://zegarkiclub.pl/forum/forum/185-zegarki-i-inicjatywy-zwi%C4%85zane-z-zegarkami/ , może być podpięte na samej górze.

Powrzucać tam to co opisałem w 1-wszym poście. Od razu zrobi się czytelniej i będzie porządek.

Działanie nie wymaga żadnego heroizmu ani miesięcznych przygotowań jakie sugeruje kolega Tarant.

Wiadomo że tematy w których nikt nic nie pisał od 3 miesięcy mogą od razu lecieć do Archiwum. Jak ktoś będzie chciał to zawsze je na prośbę będzie można z stamtąd wyciągnąć.

Obecnie to podforum incjatyw jest pozbawione jakiejkolwiek moderacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie potrzeba tu żadnego archiwum, tematy "zarzucone, niezrealizowane lub zakończone projekty zegarków klubowych, forumowych itd. wszystkie stare ankiety itd" mogą spokojnie lądować w koszu na wniosek autorów, lub pozostać tam gdzie są. W dziale inicjatyw, jak w każdym innym dziale wyróżnione są tematy "gorące" i to one są na topie, pozostałe powoli usuwają się w dół działu, czyli w niebyt.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To osuwanie się w niebyt nie dla wszystkich jest czytelne, czego potwierdzeniem są ciągłe zapytania do mnie na PW abym komuś wskazał tematy gdzie jest jakaś konkretna ankieta, bo się zwyczajnie gubią.

Rozumiem także , że koledzy moderatorzy Piotr & Piotr nie biorą udziału w tych inicjatywach ani tam nawet nie zaglądają dlatego dla nich wszystko jest OK.

Czy mam robić listę społeczną by problem zauważono ? :P

 

Piotrze "lądować w koszu ?" tutaj nie chodzi aby historię tego forum wywalać do śmietnika ( ktoś może zechcieć do niej kiedyś sięgnąć ) tylko po prostu uporządkować.

 

Temat inicjatyw jest specyficzny i nie należy go traktować tak samo jak inne działy/tematy na forum gdzie coś sobie spada na kolejne strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest bałagan i nie ma co się oszukiwać. Tematy zarzucone dalej krążą, ludzie wpłacają a potem oczekują na zwroty pieniędzy z inicjatyw które wspiera Klub. Tam są zarzucone projekty rozpoczęte przez osoby funkcjonujące w klubie od lat. Jeżeli doświadczone osoby nie potrafią zamknąć tematów to widocznie potrzebna jest interwencja Zarządu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglądamy, zaglądamy, ale naruszeń postanowień regulaminu tam niewiele więc nas nie widać. Natomiast branie udziału w inicjatywach wymaga, chociaż jakiegoś minimalnego zainteresowania, a ja na dodatek zupełnie nie rozumiem myśli przewodniej większości inicjatyw, nie mówiąc już o takich "kwiatkach" jak np. militarny zegarek forumowy, (bo albo zegarek forumowy, albo militarny). A bałagan tam istniejący jest z winy autorów wątków i moim zdaniem wystarczyłoby ich zdyscyplinować. Nie rozumiem po co archiwum (?) jakiś zakończonych inicjatyw, inicjatywa zakończona, to kosz i tyle, a te inicjatywy, które należałoby zachować (mogą być i takie), spokojnie mogą przecież pozostać w dziale po zamknięciu. Dostane listę, które tematy mają iść do kosza, a które tylko pozamykać, to mogę się podjąć zrobić porządek. 


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr - nie jesteś od ustalania które tematy są fajne a które nie są fajne ( możesz wyrazić swoją opinię jako użytkownik ) ale jako moderator odpowiadasz za porządek ( nie tylko Ty...ale nie ma się co oszukiwać głównie Ty i tarant coś działacie bo reszta moderatorów coś tam robi ale chyba są to działania bardziej pozorowane ).

 

Nie rozumiem czego nie rozumiesz w forumowy zegarek militarny - forumowy ponieważ tworzą go tylko forumowicze i jest on tylko dla forumowiczów a militarny bo jest......hmmm pomyślmy, militarny ?? :D Opis "forumowy" służy także rozróżnieniu projektów które nie są klubowymi tj nie są oficjalnymi zegarkami z logo KMZIZ. Prościej się już nie da.

Nie ma co filozofować...Ci co chcą to rozumieją.

 

Ja swoje tematy często nakazuję zamknąć jeśli formuła się wyczerpała i w ostatnim poście podaję linka do ewentualnej kontynuacji zagadnienia w innym temacie.

Staram się zawsze schludnie tym zarządzać ale bez działań pomocnych moderatorów sam nie jestem w stanie nad wszystkim zapanować.

Zgłosiłem konkretną propozycję która moim zdaniem ułatwi wszystkim poruszanie się tam. A ja sam będę mógł po zakończonych projektach prosić moderatora o zamkniecie i przeniesienie do archiwum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr - nie jesteś od ustalania które tematy są fajne a które nie są fajne

Odpowiedziałem tylko na Twój zarzut, że nie biorę udziału w inicjatywach.

Nie rozumiem czego nie rozumiesz w forumowy zegarek militarny

 

Bo nie rozumiesz pojęcia zegarek militarny: link

jako moderator odpowiadasz za porządek

Za porządek regulaminowy, pokaż mi gdzie i jaki naruszono punkt regulaminu, a natychmiast zareaguję, porządkami typu zamiatanie, z powodu braku sprzątaczki przede wszystkim powinni się zająć użytkownicy danego forum, moderator może im tylko pomóc.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przekonać kogoś z zarządu, że jest to potrzebne, a wtedy rot admin to wykona.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek należy oddzielić inicjatywy bieżące od zakończonych, to samo w sobie już trochę oczyści temat. Inicjatyw zakończonych nie powinno się kasować, niech trwają w zakończonych, czasem można tam znaleźć coś interesującego. Może warto też ponownie zastanowić się nad ograniczeniem nadmiaru komercyjnych inicjatyw, ale to już raczej na forum Stowarzyszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zgodzić z Piotrem, że wiele inicjatyw forumowych jest bez sensu, tworzonych na siłę - równie dobrze można stworzyć forumową piżamę, czy forumowe sygnety...

Ale z tematu - uważam, że teraz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acd2840633_bez_sensu.jpg

 

Ten temat nie służy ocenianiu sensowności. Jak ktoś uważa, że coś jest bez sensu to nie bierze udziału. Proste. Dla wielu osób jednak współtworzenie zegarka czy innych gadżetów zegarkowych jest świetną zabawą i przy okazji nauką. Te tematy żyją i napędzają forum, aktywizują ludzi. Nie można przecież w kółko klepać pierdół o zegarkach wykopanych z pod ziemi o których w zasadzie powiedziano już wszystko albo podniecać się marketingowym bełkotem manufaktur które produkują zegarki dla szejków arabskich za 100milionów pierdzilionów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można przecież w kółko klepać pierdół o zegarkach wykopanych z pod ziemi o których w zasadzie powiedziano już wszystko albo podniecać się marketingowym bełkotem manufaktur które produkują zegarki dla szejków arabskich za 100milionów pierdzilionów.

No to mamy odmienne zdanie.... Według mnie zdecydowanie moźna. Ale to nie miejsce na tą dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli proponowana zmiana (IMHO potrzebna) wykracza poza możliwości zwykłej moderacji, autor wątku po czasie może zmienić tytuł wstawiając [Archiwum] przed tytułem wątku.


Bez komercyjnych www :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie uważam że na forum jest miejsce na wszystko co jest związane z zegarkami bezpośrednio i pośrednio nie oceniając sensowności.

Jedni są aktywni w jednych działach inni w drugich i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknąłem wszystkie stare tematy, bo jak mi się wydaje spory zamęt robią w tym dziale nagle, po wielu miesiącach czy dłuższym nawet czasie pojawiające się w nich wpisy, w 99 % będące OT. Jeśli któryś z autorów uważa, że należy jego temat odblokować - niech da znać.

 

Podkleiłem też zapomniany całkiem temat o inicjatywach/projektach zegarkowych na innych forach.

 

W zasadzie przychylałbym się do stworzenia subforum "Zamknięte, zakończone i niezrealizowane  tematy z działu Zegarki i inicjatywy związane z zegarkami" ze względu na ich szczególną dla historii Klubu wartość. Trzeba zarazem przypomnieć, że te najstarsze (Zeno) są już w dziale (subforum)   Archiwum -> Zegarek klubowy.  O, tutaj:

http://zegarkiclub.pl/forum/forum/125-zegarek-klubowy/

Może wystarczy więc tylko zmienić tytuł tego już istniejącego archiwalnego subforum i przenieść tam tematy zamknięte ?

A w Zegarki i inicjatywy związane z zegarkami  podwiesić link to tego subarchiwum. Może tak być ?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie było by OK. A propozycje są sensowne. Właśnie wiedziałem, że gdzieś jakieś archiwum było ale było tak zakopane że nie wiedziałem gdzie. Trzeba to wszystko zebrać w jedno miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczy więc tylko zmienić tytuł tego już istniejącego archiwalnego subforum i przenieść tam tematy zamknięte ?

A w Zegarki i inicjatywy związane z zegarkami  podwiesić link to tego subarchiwum. Może tak być ?

Na pewno to lepsze, niż tworzenie precedensu archiwum w Inicjatywach, za chwilę każde podforum by też chciało (było już tak z bazarkami).

Dla jeszcze lepszej przejrzystości trzeba by było również zrobić coś z ankietami.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ankiety często są zalążkiem dyskusji i osobnym tematem, więc trzeba by je traktować jako zwykłe tematy.

Zdarzyło mi się jednak, że dotarłem do ograniczeń w mechanizmie ankiety, zdaje się max 3 pytania itd. Te ograniczenia są bez sensu bo w szczególnych przypadkach powodują, że aby zebrać opinie ludzi trzeba zrobić 2 oddzielne ankiety a wystarczyła by jedna rozbudowana. Więc te ograniczenia przyczyniają się zamaist do porządku to do eskalacji bałaganu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do archiwaliów zrobiłem to tak. Proszę o uwagi i sugestie.

Z opcjami ankiet do Adminów proszę.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.