Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Magazyn Zegarki Club

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Glashutte/SA GUB

pomoc w szczegółach związanych z przypuszczalną sprzedażą glasgutte gub antyk zegarek kieszonkowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bukowski

Bukowski
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 29 kwiecień 2014 - 20:26

Witam serdecznie,

W ostatnim czasie stałem się posiadaczem zagarka kieszonkowego GUB. Jestem laikiem w temacie zegarkiem ale postaram się przedstawić jak najwięcej informacji i cech które rzuciły mi się w oczy. Zegarek jest srebrny, środek przypuszczam że złoty. Wewnątz wygrawerowane jest [GUB Glashutte/ SA, 0.900, 217740] [ YEB Glashutte, 774C ] - to z tego co zdołałem odczytać, resztę zasłaniają mi tryby. Zegarmistrz, którego odwiedziłem powiedział mi że, dolny tryb jest pęknięty i że, naprawa może ksoztować około 200 złotych ale musi się skonsultować ze znajomnym od antyków. Załączam zdjęcię zegarka niemalże identycznego jak mój, jadyna różnica to że, napis GUB jest pod wskazówkami a w moim nad. Chciałbym najpierw w niego zainwestować ( jeżeli to opłacalne ) a potem sprzedać. Proszę o wszelkie spostrzeżenia, rady i opinie. Pozdrawiam !

Załączone miniatury

• Bez tytułu.jpg

• 0

#2 chronofil

chronofil

Artur

• Moderator
  • 7354 postów

Napisano 30 kwiecień 2014 - 22:50

Kolego drogi, ale co możemy Ci doradzić na podstawie jednej fotki nie Twojego zegarka? :blink:

Czego właściwie oczekujesz, bo mimo najszczerszych chęci nie rozumiem Twoich intencji?

• 0

#3 Ulan

Ulan

Ulan

• Użytkownik
  • 2534 postów

Napisano 01 maj 2014 - 10:26

Ale w zasadzie kolega znalazl juz wszystko, przy zdjeciu jest tez opis.

Jest tam wszystko co co pyta, tak mysle.

"Description: 

Navigation Watch of the East German Navy: Glashütter Uhren-Betriebe, VEB (People Owned Company): 
- GUB Cal 48.1, no. 218.007, 1970, dial with quality sign and GUB brand, lumenescent hands and digits, case 800 silver, 48 mm 2/3-plate movement,  Breguet spring, fine adjustment.

The other two models had the unmodified 48 calibre, 35 hour 16 jewel movements mounted eccentrically behind the dial. Both had the up and down at 12 o'clock and seconds at 6 o'clock. The winder was at 4 o'clock. The bowl was of a plastic material. The first of these had a l00mm dial, later they had a dial of 65mm diameter. Both of these chronometers had a two part mahogany box. A variation of calibre 48.1 had an up and down dial, a seconds dial and a centre seconds hand showing 1/5 of a second. 

Glashuetter Uhrenbetriebe GUB continued to make deck watches of calibres 48 and 48.1 after 1945. Number of watches cal. 48/1 made since 1945 and from1951 until 1967:    968 pieces!

Application: 
The timing service on board: Chronometer and Navigation Watches:

Other applications of cal 48 and 48.1: 
The calibre 48-movement was fitted into three chronometers for the Luftwaffe and for small vessels with voyages of short duration, Destroyers, Torpedo Boats and E-Boats. 

One model, named the T-Chronometer was made for Torpedo boats. This had the 2/3rds plate movement with 16 jewels, a Guillaume balance wheel and Breguet spiral balance spring with swan-neck regulator. It was modified by the provision of a longer, lighter mainspring giving 56-hours running. It had up and down at 12 o'clock and seconds at 6 o'clock. The winder was outside the bowl at 3 o'clock. It was mounted in gimbals in a three-part mahogany box. "

Zrodlo: http://www.knirim.de/a010mond.htm

A co chce zegarmistrz konsultowac ze znajomym od antykow? :)

Dodaj zdjecia, mechanizmu nade wszystko, i cos poradzimy, ocenimy.

BTW: Ostatnio udalo mi sie naprawic Mosera ZSRR kolejowego, mialem 2 kola z ktorych moj zegarmistrz zrobil jedno i dziala.

Naprawa wyszlaby taniej gdybys znalazl takie kolo.

• 0

#4 Bukowski

Bukowski
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 03 maj 2014 - 14:15

Panowie, dziękuję za odzew. Załączam zdjęcia zegarka w stanie w jakim go otrzymałem. Pozdrawiam

Załączone miniatury

• IMG_3819.JPG
  • IMG_3823.JPG
  • IMG_3826.JPG
  • uszkodzone.jpg
  • IMG_3819.JPG

Użytkownik Bukowski edytował ten post 05 maj 2014 - 16:51

• 0

#5 OmegaDeVille

OmegaDeVille
  • Użytkownik
  • 2956 postów

Napisano 03 maj 2014 - 15:26

Uszkodzony jest balans. Konieczne będzie jego dorobienie lub znalezienie zamiennika. Trudna sprawa...
  • 0

#6 buran69

buran69
  • Użytkownik
  • 942 postów

Napisano 03 maj 2014 - 15:57

To bardzo cenna rzecz,lepiej żeby tego nie spieprzył jakiś partacz.

Użytkownik buran69 edytował ten post 03 maj 2014 - 16:09

• 0

#7 Bukowski

Bukowski
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 04 maj 2014 - 09:23

Jaka może być przybliżona cena tego zegarka ?

• 0

#8 Antiquarius

Antiquarius
  • Użytkownik
  • 3154 postów

Napisano 04 maj 2014 - 10:06

Jaka może być przybliżona cena tego zegarka ?

Przypuszczam, że właśnie to chce zegarmistrz skonsultować ze specjalistą od antyków ;)
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: glasgutte, gub, antyk, zegarek kieszonkowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych