Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

laryngoskop

Gw m5610-kombinacja przycisków-ciekawostka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy.Ostatnio trochę bawiłem się moim gw m5610 i coś mnie zaintrygowało-otóż wciskając jednocześnie przyciski A,B,C i D w okienku daty pojawia się skrót SLR(czasami w miejscu godzin i minut pojawiają się cztery ósemki)lub TNT,po jednoczesnym wciśnięciu przycisków A,C,D i przewinięciu przyciskiem D pojawia się zestaw cyfr (w miejscu daty 3150 a w miejscu godzin i minut 0311).Macie koncepcję co to oznacza?


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są ukryte funkcje serwisowe, SLR to test panelu słonecznego, ósemki pojawiają się po wystawieniu zegarka na światło. To drugie to podobny test czujnika ruchu, ale chyba powinno być oznaczone jako "TLT".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayo

Są to tryby serwisowe..

SLR to test panela słonecznego, mozna sprawdzić czy jest czuły na swiatło.

TLT to nic innego jak test auto podświetlenia, czyli czy zegarek prawidłowo załącza podświetlenie podczas ruchu nadgarstka w kierunku twarzy.

3150 jest to informacja o module matce na którym oparty jest ten moduł 3159.

Jak wciśniesz mode set - set+ to pojawi się w oknie daty info o częstotliwośći nadajnika z jakiego korzysta zegarek podczas synchronizacji czy jakoś tak..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayo

Jak zwykle Seven pierwszy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewijając dalej w okienku daty pojawia się BER,po przewinięciu przyciskiem B pojawia się HKG,NYC,LON lub TYO i po powrocie do timekeeping ginie RCVD z blatu.


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayo

Bo przestawiasz w ten sposób strefę czasową którą wybierasz w ustawieniach lokalnego czasu czyli ekranu (głównego) domowego.  Jeśli to zrobisz synchronizacja może nie działać prawidłowo.

Teraz z powrotem musisz ustawić najlepiej BER lub MAD, PAR, ROM, STO i dokonać ręcznej synchronizacji lub poczekać do nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo przestawiasz w ten sposób strefę czasową którą wybierasz w ustawieniach lokalnego czasu czyli ekranu (głównego) domowego.  Jeśli to zrobisz synchronizacja może nie działać prawidłowo.

No dobra,ale dlaczego jest do wyboru tylko kilka stref a nie wszystkie?

Rozumiem,że w taki sposób można sprawdzić oryginalność zegarka?-zakładam,że mam w ręce zegarek(bez dowodu zakupu,gwarancji,pudełka)i wbijając tryb serwisowy mogę sie upewnić,że to oryginał?


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, podróby nie mają tych funkcji, ale ten model nie jest podrabiany, a w przypadku innych modeli nieoryginalność razi już na pierwszy rzut oka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayo

Bo tam wybierasz tylko jeden z 6 nadajników rozmieszczonych w europie stanach japoni i chinach.

Co do orginalnośći to owszem jest to jeden ze sposobów. 

Masz orginał spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem spokojny-kupiłem komlet od sprawdzonego allegrowicza :D .Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi i pozdrawiam.


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do sprawdzania panelu słonecznego. Po pojawieniu się SLR jakąś sekundę później w miejsce godziny pojawiają się ósemki. Czy one nie powinny znikać gdy zasłoni się zegarek i ponownie się pojawić jak odsłoni się umożliwiając dostęp promieni slonecznych do panelu? Czy samo pojawienie się ósemek świadczy o tym, że panel słoneczny działa prawidłowo.

 

Moja wątpliwość pojawiła się stąd że jak kupiłem 2 lata temu ten zegarek znalazlem wątek nt. serwisowego menu i o ile dobrze pamiętam w trybie SLR znikały ósemki po zakrysu zegarka i pojawiały się ponownie podczas odkrycia. A teraz tak się nie dzieje. W związku z tym albo mnie się coś teraz pomyliło - źle pamiętam, albo solar nie działa, z drugiej zaś strony gdy zegarek przejdzie w Power Saving po 22 godzinie i poczęstuję go światłem ponownie się wybudza. Być moze niepotrzebnie się przejąłem ale chciałbym znać odpowiedć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko okey, w tym trybie sprawdzasz czy zegarek reaguje prawidłowo na światło a konkretnie jakby na jego brak..

Zauważ ze gdy włączysz ta funkcje w zacienionym miejscu, ósemki pojawiają się dokładnie po chwili tak jak napisałeś. Jednak jeśli aktywujesz tą funkcje pod zapalona lampka możesz sobie czekać i czekać na pojawienie się ósemek :) Pojawią się dopiero jak zgasisz lampkę albo zabierzesz zegarek z pod niej.

To znak ze zegarek prawidłowo reaguje na światło czy też jego brak, zależy jak na to spojrzeć ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście gdy włączyłem ten tryb przyświecając latarką nie pojawiły się ósemki. Dopiero gdy zasłoniłem dostęp do światła. Więc wszystko w jak najlepszym porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przydatny temat - u mnie sprawdzone i te funkcje działają


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.