Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

artme

Nowe logo - głosowanie

Nowe logo forum - propozycja  

45 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
chcialbym zaproponowac glosowanie nad nowym ewentualnym logo KMZiZ.

Jak Wam wiadomo podczas powstawania nowej szaty graficznej forum, powstalo rowniez nowe logo, ktore wzbudzilo wiele kontrowersji i padl pomysl, aby zajac sie tym powazniej. Zglosilem sie, iz moge cos zaproponowac i nie brac za to pieniedzy a calosc - gdyby pozytywnie przeszla wiekszoscia glosow - moglaby zostac z nami na dluzej :)

1. KROTKA GENEZA POWSTANIA
Brief, ktory dostalem na wykonanie tego projektu zakladal w glownej mierze:
- łatwość zastosowania znaku graficznego
- jednoznaczne skojarzenie z zegarkiem naręcznym lub czasem
- proste (nieskomplikowane) jednocześnie wyraziste
- możliwość uzycia loga z i bez „Klub Miłośników Zegarów i Zegarków"
- logo nowoczesne bez konotacji „muzealno- archiwalnych"
- znak graficzny na tyle prosty, aby łatwo można było go stosować na klubowych gadżetach (długopisy, kubki, znaczki do klapy marynarki itp), wizytówkach, papierze firmowym, dedykacjach, oficjalnych zaproszeniach
- Nie stosowanie drobnych szczegółów, tzn. dużej ilości kropek, indeksów. Najlepiej w/g zasady im mniej, tym lepiej

Ponizej przedstawiam po krotce opis, co obrazuje nowa propozycja.

2. ZEGAREK NARECZNY - SYMBOL
Jak ponizej widac, w znaku staralem sie zawrzec symbol zegarka narecznego (w tym wypadku koperte z koronka). Choc koronka jest z drugiej strony niz standardowo, to i w takiej wersji jak wiemy mozna ja spotkac (w tym przypadku jak pozniej zobaczycie tak musialo byc).

fot.1

post-25547-0-16582700-1400444821_thumb.jpg

 

2. UKRYTA TYPOGRAFIA
W nowym logo postawilem na wkomponowanie badz co badz trudnego i dlugiego skrotu jakim jest KMZiZ, aby oprzec na tym caly znak. Ponizej przedstawiam rozrys kolejnych liter.

fot.2

post-25547-0-70499300-1400444956_thumb.jpg

3. ROZNE WERSJE
Logo powstalo w 2 wariantach:
- pionowe
- poziome
Jednak mozna stosowac rowniez sam znak bez podpisu.

fot.3

post-25547-0-18277500-1400444962_thumb.jpg

fot.4

post-25547-0-45872500-1400444968_thumb.jpg

4. JAK SIE PREZENTUJE - WIZUALIZACJE
Dwa przyklady jak nowe logo sie prezentuje na roznych nosnikach.

fot.5

post-25547-0-19906000-1400444977_thumb.jpg

fot.6

post-25547-0-59662700-1400444983_thumb.jpg

 

5. PODSUMOWANIE
Logo ktore zaproponowalem spelnia wg mnie 98% zalozen przedstawionych w briefie.
Ten 1%, to kwestia jednoznacznych skojarzen z zegarkiem. Tutaj bylbym ostrozny, gdyz bardzo latwo mozna zahaczyc o tandete. Logo nie musi od razu przedstawiac tego, co ma byc w nim zawarte (logo Toyoty czy chocby Mitsubishi). Uwazam, iz czym wiecej rzeczy jest ukrytych, tym ciekawszy moze byc sam znak. A drugi %, to kolorystyka. Celowo pokazuje logo w wersji monochromatycznej i kontrze, abysmy skupili sie na formie. Pozniej kolor sie dobierze i ustali bez problemu.

Teraz po zapoznaniu sie co logo zawiera, jak sie prezentuje i jakie byly jego zalozenia zapraszam do zaglosowania. Zapraszam rowniez do dyskusji. Prosilbym tylko, aby dyskusja mozliwie byla merytoryczna i najlepiej w odniesieniu do briefu jaki dostalem a nie tylko na zasadzie "misiów" czyli - podoba mi sie - nie podoba mi sie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja pierwszy zacznę.

 

Na początek wielkie dzięki za włożoną pracę tym bardziej, że robisz to w formie wolontariatu.

Do mnie osobiście to logo jednak nie trafia - za nowoczesne i mało identyfikowalne. W naszym logo widział bym coś bardziej związanego z czasem tak by przypadkowo zapytana osoba na ulicy bez problemu zindentyfikowała logo jako coś co ma związek z miłośnikami czasu.

 

Przykład:

 

923882d1357269227-iyo-best-looking-uglie

 

Dla mnie to logo jest idealnym wzorem do przeróbki - dlaczego:

 

1. Mamy najlepszy możliwy symbol czasu - wskazówki

2. Można zapisać KMZiZ w formie retro

3. Można podać rok założenia

 

Oczywiście nie chodzi o to by skopiować 1:1 ale z gustem przerobić.

I jeszcze jedno - logo koniecznie w stylu retro - czas symbol przemijania, nieodwracalności, nieuchwytności.

To można by spróbować ująć w logo.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Szczerze to ja widzę tylko literę A w ramce. Głos na Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno - logo koniecznie w stylu retro - czas symbol przemijania, nieodwracalności, nieuchwytności.

To można by spróbować ująć w logo.

 

A czytales brief i podpunkt 5? :rolleyes:

 

logo nowoczesne bez konotacji „muzealno- archiwalnych"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytales brief i podpunkt 5? :rolleyes:

 

logo nowoczesne bez konotacji „muzealno- archiwalnych"

 

Gdzieś mi to umknęło ;)

 

Nie mniej jednak moje zdanie jest takie, że nowoczesne logo nie pasuje. I jeszcze jedno osobiście bardzo nie lubię "odświerzania" co jakiś czas logo. Logo powinno być jedno porządne i na wieki. Bo w tradycji jest siła.

Ale oczywiście to zarząd wyznacza wytyczne, więc skoro taka jego wola... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś o użyciu loga z fot. 1? Przecież logo nie koniecznie musi mieć nazwę firmy. Dla mnie estetyka z fot 1. jest dobrą bazą do kosmetycznych zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, cały czas na początku nowego loga widzę logo gmaila.

 

Symbolika zegarka z koronka, przyznam że w ogóle mi się nie kojarzy, jeśli chodzi o zgodność z briefem.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny, proponuję jednak małe modyfikacje: odchudzić maksymalnie "lunetę", zredukować "i" do kreski i kropki - będą to jakby zredukowane wskazówki godzinowa i minutowa, podwójne "z" proponuje zastąpić smukłym "z" z podwójnym brzuszkiem w którym pozostanie cienkie i.

Będzie ok


Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Wy też widzicie w środku dużego Z literę A ?

Jakoś bardziej to mi się rzuca w oczy niż Z i Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest ciekawy. Ale w tej wersji dominuje A i długo potem nic więcej.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytales brief i podpunkt 5? :rolleyes:

 

logo nowoczesne bez konotacji „muzealno- archiwalnych"

a szkoda :) -że niby ma się ze "starymi ramolami" nie kojarzyć? :D ,firmom zegarmistrzowskim to nie przeszkadza...konotacje oczywiście.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne wizualizacje, logo jest fajne ale pasuje do jakiegoś klubu fanów motoryzacji a nie zegarków. Ja zupełnie nie odnajduję w nim ani zarysu zegarka, ani czasu ani nawet napisu KMZIZ :-(

Chyba za dużo na raz chciałeś w nim zawrzeć, a to nigdy nie wypala...

To logo nie może być wszystkim na raz i wyrażać wszystko na raz bo  w efekcie nie będzie wyrażało niczego dość dobrze.

Briefingi briefingami....briefingi sobie może korporacja przedstawiać, z takim klubem jak nasz...to trochę inaczej wygląda...to nie jest podmiot komercyjny i nie musimy się liczyć z klientami czy opinią publiczną. To logo ma cieszyć NAS a nie innych !! taka jest różnica pomiędzy kreacją komercyjnego logo które ma na siebie zarabiać a logo forum/stowarzyszenia.

 

Widać że masz duży warsztat i umiejętności ale...to co powstało to tak samo błędna droga jak obecne logo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Briefingi briefingami....briefingi sobie może korporacja przedstawiać, z takim klubem jak nasz...to trochę inaczej wygląda...to nie jest podmiot komercyjny i nie musimy się liczyć z klientami czy opinią publiczną. To logo ma cieszyć NAS a nie innych !! taka jest różnica pomiędzy kreacją komercyjnego logo które ma na siebie zarabiać a logo forum/stowarzyszenia.

 

 

Jesteś pewien?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy też widzicie w środku dużego Z literę A ?

Jakoś bardziej to mi się rzuca w oczy niż Z i Z.

 

Mam tak samo. Trzeba coś w tym zmienić...

Ale inicjatywa bardzo fajna, czekam na dalsze propozycje  :)


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem jest w tym, że pomimo chęci, sam symbol w żaden sposób nie kojarzy się z symbolem zegarka. Naprawdę, żadna przypadkowa osoba nie powie, że to niedomknięte kółko z dwoma trójkącikami po boku to koperta z koronką!

 

Ukryta topografia... Bez instrukcji nie sposób jej rozczytać, a jedyne co się rzuca w oczy, to litera A, której w założeniu nie ma.

 

Moim zdaniem propozycja w żadne sposób nie spełnia tych założeń:

 

- jednoznaczne skojarzenie z zegarkiem naręcznym lub czasem

- proste (nieskomplikowane) jednocześnie wyraziste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Jak dla mnie czyste logo, bez wnętrza nie jest złe.

Dopiero wypełnienie wprowadza zamęt.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie - pisalem, ze wg mnie logo nie musi jednoznacznie kojarzyc sie z zegarkami i tego celowo nie zastosowalem. Jesli ktos uwaza inaczej, to ma do tego prawo, ale niech nie pisze, ze tak musi byc, bo nie musi.

 

Jak widac tez jedni byli za tym aby Zarzad napisal brief a jak napisal, to teraz jedni uwazaja, ze powinno byc "stare" inni, ze nowoczesne... moze niech ktos sie zglosi i napisze brief i na to zrobmy glosowanie??? :mellow:

 

Ja zaproponowalem takie. Uzasadnilem, opisalem i przedstawilem. Z czescia uwag sie zgadzam, czesc jest dla mnie kwestia indywidualnych marzen i wymyslow. Dlatego moze tak - widac brief, sa juz poczatkowe oceny mojej pracy, wiec jak ktos ma ochote i czas/checi niech walczy, pokazuje, opisuje i przedstawia - nawet w tym watku - ja sie nie pogniewam B)

 

ps

Antiquarius.maximus, Xylog - zgadzam sie z Wami i jesli wiekszosc sie wypowie tak samo, to przygotuje i taka wersje (moglaby ona wtedy nawet byc z koronka po lewej stronie ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że tylko ja mam zwidy z tym "A", ale to chyba jednak samoczynny negatywny efekt układu pozostałych liter. Doceniam wkład pracy, ale jak dla mnie to nie to, nie ten klimat. Być może jestem starym ramolem i nie potrafię uchwycić sedna sprawy. Może jednak zaproponujesz coś innego. Nie powinniśmy zmarnować szansy, może więcej podpowiedzi i coś fajnego uda się stworzyć.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemodzone. Zdecydowanie środek do zmiany.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie - pisalem, ze wg mnie logo nie musi jednoznacznie kojarzyc sie z zegarkami i tego celowo nie zastosowalem.

 

No ale przecież sam w pierwszym poście podałeś:

 

Brief, ktory dostalem na wykonanie tego projektu zakladal w glownej mierze:

[...]

- jednoznaczne skojarzenie z zegarkiem naręcznym lub czasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież sam w pierwszym poście podałeś:

 

Brief, ktory dostalem na wykonanie tego projektu zakladal w glownej mierze:

[...]

- jednoznaczne skojarzenie z zegarkiem naręcznym lub czasem

 

Tak - a kilka linijek ponizej napisalem:

 

"Ten 1%, to kwestia jednoznacznych skojarzen z zegarkiem. Tutaj bylbym ostrozny, gdyz bardzo latwo mozna zahaczyc o tandete. Logo nie musi od razu przedstawiac tego, co ma byc w nim zawarte (logo Toyoty czy chocby Mitsubishi)."

 

Czytajmy calosc a nie wybiorczo. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="artme" post="1210396" timestamp="1400485278

 

ps

Antiquarius.maximus, Xylog - zgadzam sie z Wami i jesli wiekszosc sie wypowie tak samo, to przygotuje i taka wersje (moglaby ona wtedy nawet byc z koronka po lewej stronie ;) )

 

Gdybym to ja był odbiorcą projektu to zostawiłbym koronkę po tej stronie, ponieważ symbolizuje widok od strony mechanizm, kogoś kto patrzy w zegarek inaczej niż wszyscy ludzie i dlatego nie jest tak oczywiste.

Ale zakładam że logo klubu powinno być bardziej masowe w swojej estetyce, tak jak filmy i piosenki które wszyscy znamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak... :unsure:

 

To sie bawimy :)

Jest litera K i to wystarczy - ot taki facelifting starego ;)

 

post-25547-0-50366700-1400487587_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Dzięki Mariusz za włożoną pracę. Niestety logo, które zaproponowałeś, kompletnie nie przypadło mi do gustu. Podobnie jak koledzy, ja też tam widzę tylko literę A i nie mam żadnych skojarzeń z zegarkiem.
 

- jednoznaczne skojarzenie z zegarkiem naręcznym lub czasem
[…]
- logo nowoczesne bez konotacji „muzealno- archiwalnych"


Warto byłoby przedyskutować punkt dotyczący nowoczesnego logo, bo ktoś chyba dobrze nie przemyślał sprawy. Od kiedy zegarki mechaniczne to nowoczesny temat ?. Zdecydowana większość modeli oparta jest na rozwiązaniach znanych od wieków i tylko czasem pojawiają się jakieś rodzynki wnoszące zupełnie nową jakość przy czym duża część z nich nie wychodzi z fazy prototypu. Koncentrując się na temacie logo bazowałbym na starym logo, które wielu z nas polubiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.