Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

fiodorczy

Prosze o info o zagarku (jakiekolwiek)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj wpadl mi w rece taki oto zegarek.

Mam prosbe do osob bedacych w "temacie" o informacje na temat tego zegarka, rok produkcji, czy to jest dobry "markowy?" zegarek, no cokolwiek.

 

Widze ze brakuje tutaj klapki (zamkniecia), niestety.

 

Wszystko co da sie z niego wyczytac to:

 

BERNEY

INCABLOC

SWISS MADE

 

przynajmniej szwajcarski :)

 

Czytalem ze mechanizm to twarze zegarka, no ale na razie nie dalem rady go otworzyc, bo nie chce go zepsuc, jest na to jakis patent czy na czuja?

 

pozdrawiam

post-71991-0-10130200-1400437565_thumb.jpg

post-71991-0-03341500-1400437573_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa i wyraźna tarcza zegarka. Zegarek dość stary  a system incablock jest wielkim atutem mechanizmu.Pewnie ktoś powie że to barbarzyństwo ale to super materiał na pasóweczkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest taki stary, nie wcześniejszy niż z lat 40. Brakuje mu wieczka chroniącego tarczę. Z tych powodów zrobienie z niego pasówki nie będzie zbrodnią ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście urzeka ten typ koronek. Takie cebulki.A co do otwarcia zegarka trzeba wsadzić coś ostrego pod dekielek i podważyć.Ciekaw jestem serducha tego zegareczka.Firma wydaje mi się mniej znana bo raczej rzadko się o niej słyszy. Jak możesz pokaż mechanizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam że jest to współczesny zegarek stylizowany na stary - koperta i uszko to odlew najprawdopodobniej z szajsmetalu i powleczony czymś żeby wyglądał na stary - zatrzask dekielka którego nie ma to zawinięty drucik kiedyś były to stalowe sprężyny

Zdjęcie mechanizmu rozwieje wątpliwości bo pewności nie mam 100% tylko 95  :lol:

 

Dekielek podważ scyzorykiem bo jest wciskany nie na zawiasie to odskoczy bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedzi:)

 

Fajnie jakby ktos mi wyjasnil co to ta pasowka.

Rozumiem ze jest to jakby zniszczenie oryginalu i zrobienie z niego .....czego.....?????

lata 40 to 1930-1939 jak rozumiem.

Sprobuje go otworzyc i jak sie uda to zaraz wrzuce foty.... i mam nadzieje ze to nie jest zadna stylizacja wspolczesnego na stary.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwcześniej lata 40, pisałem :) Może to być zegarek firmy Berney - Blondeau, powstałej w 1972 roku.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no , niestety mi to nie wyglada na stary :(((

wrzucam foto.

czyli moze to byc tak jak pisze tarant?

 

post-71991-0-20930900-1400443579_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasówka jest to mechanizm najczęściej z zegarka kieszonkowego spasowany w koperte od zegarka naręcznego, Najczęściej przekłada się cały werk wraz z tarcza i wskazówkami.Zegarek to chyba niestety import z chin 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem koperta to szajsmetal niestety - zegarek tylko stylizowany na stary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobryduch, za twoja rada go otworzylem :) Ja chyba bym wolal miec na lancuszku w kieszeni niz na rece.

Oczywiscie pod warunkiem, ze nie bylby to import z chin, czy jakas stylizacja na stary jak pisze Pawel.

 

Pytanie.

Czy moge jescze jakies fotki wrzucic, zebym  z czystym sumieniem mogl go wyrzucic, czy juz wiecie na 100% ze to lipa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w tym to Pan Piotr Ratyński może Ci pomóc .Ja osobiście nie mam doświadczenia w wynalazkach od skośnookich kolegów .Ale patrząc na mechanizm obstawiam na 99% że to szmelc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk wygląda jak ETA 6498 (lub jej klon).

 

post-6402-0-62163700-1400445618_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to widze, ze nie ma nim co sobie glowy zaprzatac.

ETA 6498 ---  co to jest ?

Czyli to nie jest ta firma Berney - Blondeau?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1 linku ktos sprzedaje mechanizm za 68 euro.

Filmik tez obejzalem.

Faktycznie wyglada niemalze identycznie, czyli ten ETA to oznacza ze to jest chinczyk tak?

Ale kto by sprzedawal chinczyka za 68 euro???

Czy moze moj to poprostu chinska podrobka mechanizmu ETA ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być chińska podróbka. Sądząc po jakości wykończenia mechanizmu jest to wysoce prawdopodobne.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj opis filmiku i bedziesz miał odpowiedz na swoje pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawde nie chce żle i wolałbym żeby zegarek był stary wartościowy i oryginalny - niestety ten twój to zegarek Chiński - poznać to można było po mocowaniu uszka do kominka , zatrzasku dekla (tego co nie ma) , tego że dekiel tylny jest na wcisk a nie zawias, po samej grafice na tarczy (nie jest porcelanowa) , no i mechanizm Chińska podróbka - nic nie poradze

Pozdrawiam i spokojnej nocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy, że sprzedawana jako szwajcarski zegarek. Za całkiem spore pieniądze. Ten np za 999 euro...

 

post-6402-0-97992100-1400447757_thumb.jpg

 

Zwróćcie uwagę na jakość nadruku na rotorze...

post-6402-0-83947300-1400447758_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel, pogrzebales moja nadzieje :( ale i rozwiales watpliwosci.

Mowi sie trudno. Dziekuje wam za pomoc.

Skoro wszyscy obstawiacie chinczyka, to nie moze byc inaczej

 

Kurcze, teraz wiem ze kreca mnie takie zagarki i bede musial sobie sprawic jakiegos :)

W sumie od dawna cos mnie kusilo, ale teraz....jak nabylem tego i jeszcze nie wiedzialem, ze to chinczyk......to juz wogole :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozesz zostawić go sobie do nauki czyszczenia/smarowania.Jak uszkodzisz szkoda nie bedzie a naprawde fajna zabawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Chińczyk, sądząc po paskudnych kołach naciągu. Przecież do dziś szalenie popularne są werki pt. Hangzhou 9011 czy Seagull ST36, czyliż azjatyckie unitasy. To jakiś stary (pewnie 20-letni) wypust, bo teraz sprzedają dopieszczone, wizualnie stosunkowo ładne mechanizmy. Zresztą koperta z szajsmetalu i tandetna tarcza raczej wskazują na ten sam rejon pochodzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobie Dobryduch :)

Czyli na co zwracac uwage?

Tak jak kolega pisal dekielek na zawias(ten z tylu czy z przodu?)

Prorcelanowe napisy na tarczy ..?..

Mocowanie jak rozumiem to kolo pokretla, czyli jakie ma byc.

Na co moglbym zwrocic uwage?, ale prosze wezcie pod uwage ze jestem z tego zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim koperta z czegoś lepszego niż ten szaro-czarny stop. W starych zegarkach kieszonkowych tarcze były porcelanowe. W nowszych (nie tylko Chiny, ale też i popularna radziecka Mołnia) tarcze bywały nawet i z plastiku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.