Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

fiodorczy

Prosze o info o zagarku (jakiekolwiek)

Rekomendowane odpowiedzi

Szukaj na starociach albo na allegro - zegarka srebrnego z ładną niepopękaną tarczą najlepiej nakręcanego ręcznie (nie kluczykiem) omijaj raczej zegarki tzw CYLINDERKI one nie chodzą zbyt sprawnie - ładny męski niewypracowany zegarek można kupić spokojnie od 130-150zł i wzwyż taki za 250-300 to napawde ładne można wybrać - jak nie masz pewności to wklej zdjęcia przed zakupem tutaj zawsze ci ktoś coś podpowie

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie ma nim co sobie głowy zaprzątać" i tyle.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, bede szukal czegos takiego, a cylinderki to znaczy ze kieszonkowe tak?

Szkoda, ze nie sa za dobre, bo wlasnie taki bym chcial :)

Jak bede mial cos na oku to wrzuce fotke, zebym znowu nie kupil jakies byleco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, bede szukal czegos takiego, a cylinderki to znaczy ze kieszonkowe tak?

Szkoda, ze nie sa za dobre, bo wlasnie taki bym chcial :)

Jak bede mial cos na oku to wrzuce fotke, zebym znowu nie kupil jakies byleco.

Cylinderki to zegarki z wychwytem cylindrowym, nie wszystkie kieszonkowe taki maja.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mołnie sobie kup. Czy to na rękę  czy w kieszonce ( jeszcze :P) zawsze będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, sprawdzilem w wikipedii ten wychwyt cylindrowy i chyba przy zakupie nie dam rady tego sprawdzic, bo jak widze jest to element mechanizmu, ktory chyba niekoniecznie bedzie widoczny nawet po zdjeciu dekielka.

Dobryduch, poszperam w internecie co to ta Molnia :)

hrabia, tarcza porcelanowa, koperta jakas masywna, ciezka pewnie musi byc, jezeli jeszcze jakies ogolne wsazowki przyszlyby Tobie na mysl, bede wdzieczny :)

 

Dzisiaj ogladalem pare zegarkow, ale na moje oko nic ciekawego.

 

Ogolnie to chcialbym, jako "pierwszy" zegarek cos starego, jakis model z wmiare niezawodnym mechanizmem, najlepiej kieszonkowy, powiedzmy, stara dobra produkcja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/piekny-zegarek-kieszonkowy-kryty-silvana-i4244718257.html Jedyne co cikawego znalazłem - poza tym na chwilę obecną na allegro sam szmelc albo jak coś ciekawe to 2 razy drożej niż powinno - w tym zegarku tylko wskazówka ułamana ale to można tanio zrobić poza tym ładny zegarek i dobry mechanizm

 

U Piotra ładny post 7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladny zegarek i fajnie ze zloty :) Ale jeszcze 5 dni do konca, wiec pewnie podbija cene jeszcze.

 

Moge kupic taki, niestety nie mam mozliwosci uzyskania fotki mechanizmu, nie jest to srebro i niby z 1915 roku.

Tylko czy warto kupowac nie widzac mechanizmu? moze i bym go mogl zobaczyc, no ale to i tak mi nic nie da.

 

post-71991-0-98622600-1400533592_thumb.jpg

post-71991-0-98625400-1400533599_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto. W dawnych czasach też produkowano cienkie mechanizmy, gorsze od tej chińskiej ety :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem od kieszonek, ale mam wrażenie, że ta Silvana zrobi się dość droga. Ładnie obfocona i cena już chyba taka, że niedługo zrobi się nieopłacalnie (jeśli już nie jest).

 

 

@Fiodorczy

Co do cylindra, to to widać. Koło wychwytowe (oznaczone jedynką) zachodzące na oś balansu (na wysokości dwójki) oznacza właśnie wychwyt cylindrowy.

Stauffer_PW_Movement.jpg

W zegarkach z wychwytem kotwicznym (czy kołkowym) koło wychwytu (zaznaczone kółeczkiem na obrazku poniżej) jest odsunięte dalej, a jego "zęby" dotykają palet kotwicy, a nie bezpośrednio cylindra będącego na osi balansu.

kotwica.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie chcialbym starej tandety bo to bez sensu.

Bardzo "obrazowo" :)) wyjasniles mi o co chodzi z cylindrem hrabio.

Chyba wiem o co chodzi, ale w moim chnczyku nie widze tego.

Czyli trzeba sciagnac jeszcze te blaszki oslaniajace, a przy zakupie chyba tak nie bardzo.....

Dziek,i bardzo fajnie mi to wyjasniles, chociaz nie rozumiem wszystkiego ale cylinderke juz chyba rozpoznam :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba wiem o co chodzi, ale w moim chnczyku nie widze tego.

W twoim Chinczyku to chyba takie jest rozwiązanie jak tu http://www.youtube.com/watch?v=wj__ig-vYis

;)  ;)  ;)  obejżyj do końca bo film reklamowy jest obłędny często sobie puszczam no i ta muzyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe Pawel tak tak szczerze , pierwszy raz ogladam tak podlozona muzyke pod .....zegarek,...........ale 0-g to znam , znalem juz dawno, jakby ten chinczyk to mial to ...nie lezal by teraz osobno z dekielkiem szybka do dolu :)

ale naprawde fajny motyw. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Kińczyku też się dopatrzysz. Przykład na szwajcarskim Unitasie:

rrrr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim chinczyku, nadal nie moge tego dostrzec, kwestia doswiadczenia chyba.

A co myslicie o tym?

Na moje oko jest bez wychwytu cylindrowego :)

I czy to oby nie tandeta?

post-71991-0-99913200-1400784986.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cylinder to to nie jest. Tandeta raczej też nie. Ale co? Nie wiem, kieszonkowe zegarki raczej omijam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli moze cos z tego bedzie :)

 

pierwszy zegarek, ktory rozpoznalem, czy cylinderka :) Nauki hrabiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny jeszcze werk. Ale chyba ciekawszy niż poprzednik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ODV werk jest na poprzedniej stronie na koncu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos wie co to za firma, czy dobra, rok produkcji, czy warto i ewentualnie za ile warto go nabyc.... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze z zegarkami jest dosyc trudno z identyfikacja.

No trudno, nie bede kupowal w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do rady kolegi Dobryduch: fiodorczy kup sowiecką mołnię! :)

 

ze wskazaniem na taką wyprodukowaną w latach pięćdziesiątych (tzw "cienką" i z mechanizmem ozdobionym pięknym szlifem)  - to naprawdę ekstra zegarek vintage i nie ma możliwości wtopienia w jakiś szmelc!!!

dla przykładu -> http://allegro.pl/wyprzedaz-kolekcji-zegarek-kieszonkowy-molnia-i4272633476.html

 

jeśli wierzyć opisowi (że jest świeżo po profesjonalnym przeglądzie) to cena 90zł jest bardzo OK !


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zegarek ladny, cena tez :) rozumiem, ze jest to znany zegarek i nie ma potrzeby ogladania w nim mechanizmu(?). Tylko czy moze byc tam podlozony inny mechanizm, skoro osoba ktora go sprzedaje, wyprzedaje swoja kolekcje zegarkow, to zapewne sie na tym zna. Wiec dlaczego nie pokazal mechanizmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproś o zdjęcie i po problemie. Jest zawsze szansa na werk kombinowany - w wyniku napraw - z kilku, z różnych okresów. Wtedy elementy mogą się różnić zdobieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.