Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

WueM

I Wałbrzyska Wystawa Zegarów Śląskich

Rekomendowane odpowiedzi

W piątek, 23 maja 2014 r. zostanie zaprezentowana I Wałbrzyska Wystawa Zegarów Śląskich. Ekspozycja ilustruje 100 lat przemysłu zegarowego na Dolnym Śląsku. Zaczynając od zegarów z fabryki Gustava Beckera i innych freiburskich producentów, poprzez wyroby Eduarda i Alberta Eppnerów po elektryczne zegary ze świdnickiej fabryki Hermanna Arona. Na koniec powojenne wyroby z fabryk zegarów w Świebodzicach, Pieszycach i Świdnicy. Osobny watek stanowią zegary roczne GB. Można też będzie zobaczyć jeden z pierwszych roczniaków Antona Hardera wykonany w zakładach Alberta Willmanna. Eksponaty pochodzą od amroziuka i ode mnie. Także dziadek, kiniol i janekp mają swój wkład.

 

Wystawa jest elementem imprezy "Noc w Liceum" i trwać będzie jedynie przez jedno popołudnie. Gdyby ktoś, zupełnym przypadkiem, przebywał w najbliższy piątek w okolicach Wałbrzycha to serdecznie zapraszamy: Aleja Wyzwolenia 34, od godziny 18-tej do nocy.


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Świetna inicjatywa warta rozreklamowania !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy wystawa odbędzie się w budynku 2 liceum?


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem głęboko wzruszony poinformowaniem o tym zdarzeniu i toczących się przygotowaniach w dniu 21.05.2014 r.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zrobią zdjęcia - to "prawie" jakbyś sam uczestniczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek, 23 maja 2014 r. zostanie zaprezentowana I Wałbrzyska Wystawa Zegarów Śląskich. Ekspozycja ilustruje 100 lat przemysłu zegarowego na Dolnym Śląsku. Zaczynając od zegarów z fabryki Gustava Beckera i innych freiburskich producentów, poprzez wyroby Eduarda i Alberta Eppnerów po elektryczne zegary ze świdnickiej fabryki Hermanna Arona. Na koniec powojenne wyroby z fabryk zegarów w Świebodzicach, Pieszycach i Świdnicy. Osobny watek stanowią zegary roczne GB. Można też będzie zobaczyć jeden z pierwszych roczniaków Antona Hardera wykonany w zakładach Alberta Willmanna. Eksponaty pochodzą od amroziuka i ode mnie. Także dziadek, kiniol i janekp mają swój wkład.

 

Wystawa jest elementem imprezy "Noc w Liceum" i trwać będzie jedynie przez jedno popołudnie. Gdyby ktoś, zupełnym przypadkiem, przebywał w najbliższy piątek w okolicach Wałbrzycha to serdecznie zapraszamy: Aleja Wyzwolenia 34, od godziny 18-tej do nocy.

Wojtek, gdybyś dał znać wcześniej... ech. Mogłem Wam dać na wystawę CS GB z Freiburga


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że będę na 1000 % "rzut beretem " dzięki za info . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zrobią zdjęcia - to "prawie" jakbyś sam uczestniczył.

 

Chyba nie całkiem załapałeś...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tacy, co już wcześniej załapali. Pozdrawiam.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zegary będą prezentowana w budynku II LO w Wałbrzychu.

 

Wystawa trochę na wariata i nie do końca było wiadomo, że wypali. Ale już myślę o następnej, a najchętniej o stałej ekspozycji.

 

Moje i Adama poprzednie doświadczenia z komitetem miłośników (przy okazji wystawy w Świebodzicach) spowodowały, że postanowiliśmy zrobić wystawę własnymi siłami. Wykorzystałem okazję i zaproponowałem dyrekcji szkoły imprezę towarzyszącą "Nocy w Liceum" i stało się. Liczę, że będą następne prezentacje - już pojawiła się myśl, aby powtórzyć z okazji 11 Listopada. Obecnie negocjuję pozostawienie haków w ścianach.


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załapał  :)

Mało czasu zostało i już coś zaplanowałeś -  i nie pojedziesz  - ale możne chociaż zobaczysz zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w przyszłości udało by się połączyć wystawę z terminem comiesięcznej giełdy staroci w Świdnicy (każda pierwsza niedziela miesiąca)? Bywam tam od kilkunastu lat i widzę, jak ta giełda się rozrasta i co do liczby odwiedzających jak i liczby wystawców. To niedaleko Wałbrzycha i Świebodzic, a frekwencja moim zdaniem pewna (oczywiście przy jakieś reklamie). Urząd Miejski w Świdnicy powinien być zainteresowany - a może jakiś lokal w Rynku (jest tam taka fajna kawiarnia/galeria sztuki).

Ale to oczywiście takie moje luźne dywagacje, wiadomo, że samo się nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie się zapowiada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek jak  będzie  powtórna  wystawa  to  coś Ci  dorzucę z Wlenia-znalazłem  go  w  szufladzie-był jednak.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było żeby koledzy z klubu "ujawnili" się na wystawie. Będzie okazja porozmawiać i pooglądać niektóre eksponaty z bardzo bliska.


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem, aby wystawa była dostępna również w sobotę i niedzielę. Niestety, to niemożliwe. Zanim pojawią się zdjęcia mogę mogę zaproponować spacer po boisku szkolnym. To moja pierwsza panorama, składana z trzydziestukilku zdjęć. Uprzedzając pytania: zegara na wieży już nie ma. Nasi tam byli.

 

http://photosynth.net/view.aspx?cid=8e6b646b-5576-486d-a333-388fda43a0ed

 

post-22303-0-94829800-1400796591_thumb.jpg


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna buda. Mury wskazują na możliwość długotrwałej obrony...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna buda. Mury wskazują na możliwość długotrwałej obrony...

 

Obrona może być skuteczna z jeszcze jednego powodu - są tam wejścia do podziemi - bunkrów.

Poniżej pełny plan nocy.

 

NOC w II LO

II Liceum Ogólnokształacące dla wałbrzyszan

NOC w II LO

23 maja 2014r.

zapraszamy w godzinach: 18.00 - 21.30

Program:

  • wystawa zegarów śląskich z XIX i XX wieku
  • koncert rockowy (w godz.: 18.30 - 19.30)
  • recital Filipa Zbierzaka (o godz. 20.15)
  • gra terenowa "Odkryj komnatę tajemnic"
  • zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej przy II LO
  • konkurs na przebranie (wiedźmy, czarownice, duchy, zjawy...)
  • możliwość zakupu i degustacji kuchni śląskiej i włoskiej

AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To  prawda  ze  pod  budynkiem LO  płynie  rzeczka?

Panorama  ładnie  zrobiona Wojtku,gratuluje.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna buda. Mury wskazują na możliwość długotrwałej obrony...

Mury tak naprawdę uwarunkowane są położeniem szkoły i sporą różnicą terenu w miejscu, gdzie została wybudowana.

kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystawa pozytywnie mnie zaskoczyła. Dzięki Panu Adamowi Mroziukowi dużo się dowiedziałem na temat działalności Beckera, zwłaszcza kolekcja dokumentów związana z jego działalnością i życiem była imponująca. Ciekawe przedsięwzięcie, myślę że wystawa powinna wpisać się na stałe w coroczny harmonogram, najlepiej powiązana z dniami wolnymi w maju, tak by duża liczba osób mogła ja zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre naprawdę ładne sztuki. Gratulacje dla kolekcjonerów!

Mi się podobają - jedna miniatura ( prawdopodobnie Germania, która widzieliśmy na I-szym spotkaniu, już po zrobieniu),

skeleton oraz .....2 piękne gabloty, gdzie były prezentowane m in  budziki (czy to część kolekcji, czy wyposażenia?), oraz mechanizm wieżowy (Eppner bo chyba nie GB?).

Byla ceglowka GB, a gdzie butelka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w szkole nie wolno promować ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W  gablocie  widzę  tarcze  czy  tam  jest  jedna  z  pierwszych tarcz  stosowanych przez GB?

Budzik  z  centralna sekunda to  chyba  poznaje ,zegary  wartownicze  kompletne  ładnie  się  prezentują,

Widzę  tez  skrzynie  bez  werku  w  rogu...

Kawal  dobrej  roboty.

 

Naprawde  ładna  kolekcja  zegarów.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.