Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Guti89

Który Casio wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem na kupnie zegarka, znalazłem dwa do wyboru w granicach do 150zł na Allegro u użytkowników z zarejestrowaną działalnością i samymi pozytywnymi komentarzami :) z tym że jeden mi sie bardziej podoba :) Prosze o opinie jęśli mieliście juz doczynienia z tymi modelami :)

w Gre wchodza dwa modele z czarną Tarczą:

Casio MTP-1370L

http://allegro.pl/zegarek-casio-mtp-1370l-x-50wr-gwar-skora-prezent-i4257315455.html

 

CASIO AW-80

 

http://allegro.pl/zegarek-casio-aw-80-2-kolory-gwarancja-komunia-waw-i4237230482.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

Hmm... dziwnie wybierasz :S

między sportowym a klasycznym.

AW-80 miałem na bransolecie, bezawaryjny i trwały ale koperta plastikowa i farba po czasie z bezela zaczęła się wycierać.

Jak kupowałem nie był jeszcze powszechny komputer a co dopiero net ;)

Teraz jest w czym wybierać i firma Casio w tej kwocie to dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... dziwnie wybierasz :S

między sportowym a klasycznym.

AW-80 miałem na bransolecie, bezawaryjny i trwały ale koperta plastikowa i farba po czasie z bezela zaczęła się wycierać.

Jak kupowałem nie był jeszcze powszechny komputer a co dopiero net ;)

Teraz jest w czym wybierać i firma Casio w tej kwocie to dobry wybór.

No własnie tak mnie ten plastik trochę odrzuca a metal to metal :) a no trochę dziwnie bo nie wiem czy dla 25latka to bardziej sportowy czy bardziej klasyczny już :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

No z tym metalem to też tak nie do końca  ;)

Koperta modelu MTP-1370 jest mosiężna a mosiądz to stop miedzi i cynku z dodatkami innych metali. Lepsza by była koperta ze stali szlachetnej ale to nie w tej cenie zegarka  :mellow:

Chociaż lepszy mosiądz niż plastik  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym metalem to też tak nie do końca  ;)

Koperta modelu MTP-1370 jest mosiężna a mosiądz to stop miedzi i cynku z dodatkami innych metali. Lepsza by była koperta ze stali szlachetnej ale to nie w tej cenie zegarka  :mellow:

Chociaż lepszy mosiądz niż plastik  :)

A no tak bo to różnie piszą na aukcjach że metal, no ale chodziło mi ze mosiężna co i tak wydaję się lepszym rozwiązaniem niż plastik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no tak bo to różnie piszą na aukcjach że metal, no ale chodziło mi ze mosiężna co i tak wydaję się lepszym rozwiązaniem niż plastik :)

 

No nie do końca bym się z tym zgodził. Na przykład w moim przypadku plastik jest dużo lepszym rozwiązaniem niż taki stop metali, który całkowicie odpada. Miałem kiedyś Timexa, w którym po około roku codziennego użytkowania porobiły się głębokie wżery w kopercie przy dekielku i przy koronce. Spowodowały, że wodoszczelność stała się wielką niewiadomą, a ostre krawędzie które powstały w osłonce koronki raniły mi wierzch dłoni. Tak czy inaczej zegarek chociaż sprawny, nie nadawał się do dalszego noszenia. Więc dla mnie są tylko dwie opcje - plastik lub stainless steel  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

Widocznie było słabe pokrycie ogniowe, casio chyba trochę lepiej się przykłada nawet w tych tańszych wersjach  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wpływ ma również pot, tzn. jedni mają mniej inni bardziej "agresywny" - ja najwidoczniej zaliczam się do tej drugiej grupy ;) . Dlatego nigdy już nie kupię zegarka, który ma kopertę inną niż plastik lub stal szlachetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wpływ ma również pot, tzn. jedni mają mniej inni bardziej "agresywny" - ja najwidoczniej zaliczam się do tej drugiej grupy ;) . Dlatego nigdy już nie kupię zegarka, który ma kopertę inną niż plastik lub stal szlachetna.

Ja się nie pocę to może trochę wytrzyma :P najwyzej bedę wiedział na przyszłość że takiego już nie kupować :) ale mam nadzieję ze chociaż te 3 lata co gwarancja jest to posłuży :) Kolega ma ten model drugi co podałem na początku tematu już 2 rok i w sumie plastik chyba mu się nie pościerał ale nie przyglądałem się , Jedak ostatnio musiał zmienić pasek bo się urwał i jeden przycisk mu przestał działać. Dlatego nie jestem wyznawca jakich pierdółek bo im więcej tego tym wieksze prawdopodobieństwo że coś padnie takie moje zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie pocę 

 

No to współczuję, słyszałem kiedyś o takim przypadku, ale ten gość mieszkał w USA i mu NASA specjalny kombinezon wymyśliła, który miał go chłodzić, żeby się nie ugotował  ;) . A tak na poważnie to z Twoich postów wynika, że ma to być trwały zegarek na kilka lat codziennego użytkowania, które dodatkowo za bardzo nie wpłynie na jego wygląd. Jeżeli tak jest faktycznie, to ja bym trochę dołożył i kupił coś stalowego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to współczuję, słyszałem kiedyś o takim przypadku, ale ten gość mieszkał w USA i mu NASA specjalny kombinezon wymyśliła, który miał go chłodzić, żeby się nie ugotował  ;) . A tak na poważnie to z Twoich postów wynika, że ma to być trwały zegarek na kilka lat codziennego użytkowania, które dodatkowo za bardzo nie wpłynie na jego wygląd. Jeżeli tak jest faktycznie, to ja bym trochę dołożył i kupił coś stalowego. 

heh z tym poceniem to chodziło mi o to że mało sie poce w przeciwieństwie co do poniektórych ;) I żeby nie było nie dogryzam :) . i tak już postanowione że ten model kupie najprawdopodobniej :) Tylko myslałem że ktoś ma taki model i mi sie wypowie na jego temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się mało pocę (i też nie dogryzam ;)) a mimo wszystko zegarek po roku codziennego noszenia wyglądał tak: (trudno to pokazać na zdjęciu, ale to ciemne to są dosyć głębokie "wzery", a środkowa koronka miała taką samą osłonę jak ta koronka po lewej. Pod dekielkiem koperta wygląda podobnie :( )

post-47716-0-25012900-1400944992_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne zdjecie.. powiem tak, swojego timexa nie noszę, bo okazalo sie ze jstem uczulony na matalowe bransolety z nieszlachetnych metali, więc tymczasem  lezy w szufladzie ..ta powloka 'chromopodobna' zaczyna matowiec i chyba zacznie złazić. Wole plastik jednorodnie barwiony np. czarny tak jak ma casio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to sam już nie wiem tylko ze te z plastikowymi kopertami to sa bardziej sportowe i to mi sie wydaję że bardziej dla takich młodszych ludzi tak do 20stki gdzies no sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to sam już nie wiem tylko ze te z plastikowymi kopertami to sa bardziej sportowe i to mi sie wydaję że bardziej dla takich młodszych ludzi tak do 20stki gdzies no sam nie wiem.

Ten drugi model podoba mi sie tylko tak jak mówie kumpel ma i tez przyciski siadają i na dodatek ten cyfrowy wyswietlacz w nim mi sie nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się mało pocę (i też nie dogryzam ;)) a mimo wszystko zegarek po roku codziennego noszenia wyglądał tak: (trudno to pokazać na zdjęciu, ale to ciemne to są dosyć głębokie "wzery", a środkowa koronka miała taką samą osłonę jak ta koronka po lewej. Pod dekielkiem koperta wygląda podobnie :( )

a na gwarancję nie da się tego dać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

Edytuj posty, piszesz już trzeci pod rząd i w jednym nawet sam siebie cytujesz. Uważaj bo przyjdzie pan Moderator i da klapsa  :D

Przeglądałeś ofertę na alle? W tej kwocie masz do wyboru, do koloru i są nawet fajniejsze niż te o które pytasz. A jeśli chodzi o siadające przyciski to jakiś wyjątek od reguły. Wszystkie moje casio nigdy nie miały najmniejszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytuj posty, piszesz już trzeci pod rząd i w jednym nawet sam siebie cytujesz. Uważaj bo przyjdzie pan Moderator i da klapsa  :D

Przeglądałeś ofertę na alle? W tej kwocie masz do wyboru, do koloru i są nawet fajniejsze niż te o które pytasz. A jeśli chodzi o siadające przyciski to jakiś wyjątek od reguły. Wszystkie moje casio nigdy nie miały najmniejszych problemów.

No włąsnie teraz przejrzałem 26 stron na allegro zegarków casio do kwoty 150zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytuj posty, piszesz już trzeci pod rząd i w jednym nawet sam siebie cytujesz. Uważaj bo przyjdzie pan Moderator i da klapsa  :D

Przeglądałeś ofertę na alle? W tej kwocie masz do wyboru, do koloru i są nawet fajniejsze niż te o które pytasz. A jeśli chodzi o siadające przyciski to jakiś wyjątek od reguły. Wszystkie moje casio nigdy nie miały najmniejszych problemów.

Znalazłem coś takiego jeszzce co by mi się w miarę podobało gdyby nie te złote wskazówki:

http://allegro.pl/zegarek-meski-casio-aw-49he-1a-stoper-50m-puszka-i4263688812.html

http://allegro.pl/zegarek-meski-casio-aw-90h-9e-stoper-alarm-50m-i4259176670.html

i te napisy na nim nie podoba mi się to, lubie jak jest w miarę symetrycznie i bez zbędnych pierdółek napisików i przycisków :) aten 1370L taki jest :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytuj posty, piszesz już trzeci pod rząd i w jednym nawet sam siebie cytujesz. Uważaj bo przyjdzie pan Moderator i da klapsa  :D

 

Otóż to,jest taka funkcja to należy z niej korzystać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

A no tak bo to różnie piszą na aukcjach że metal, no ale chodziło mi ze mosiężna co i tak wydaję się lepszym rozwiązaniem niż plastik :)

Lepszy plastik niż szajsmetal.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy plastik niż szajsmetal.

 

i tu sie zgodze, jednorodny plastik nawet jak złapie rysę to nie wyglada tak koszmarnie jak koperta z mosiadzu ze złuszczoną i wytartą cienką warstwą niby chromoniklu !?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na Lorusy kiedyś patrzyłem ale jak mówią ze metal jest zły to pewnie i z takliego lorusa też bedzie złaziła warstwa a te plastki co proponowałeś to nie zbyt mi się podobają. Musze przejrzeć Allegro dziś jeszcze raz bo juz sam nie wiem czy plastik czy metal kurcze.

 

 ale to nie wiem czy nie lepszym wyborem był by Casio już?

 

 witam, no wiec tak jesli chodzi o ewidentne słabe pokrycie galwaniczne kopert ze stopów mosiądzu to tu zdecydowanie negatywnie przoduje timex, natomiast co do lorusa..hmm mam tez i jego od dwóch lat  z  klasycznymi wskazówkami i przez dwa lata nie ma sladu  złuszczania    czy wycierania sie w żadnym miejscu..ale lezy w szufladzie tylko czasami zakładam na ręke.. a na codzień w pracy plastikowy lorus,a potem już tylko casio sgw-300 lub wv59e..a metalowych lubie  mojego kwarcowego diverka orient blue...he..he pomogłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.