Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9848 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gość_lysol_*

Gość_lysol_*
  • Gość

Napisano 19 styczeń 2007 - 20:15

Dzięki.
Zamówiłem u niego i ja.
Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będę mógł się pochwalić Amfibią :lol:
  • 0

#42 wocio19

wocio19

młody weteran

• Użytkownik
  • 1358 postów

Napisano 20 styczeń 2007 - 23:52

:D
http://www.allegro.p...a_sztuka_1.html
300zł i to jeszcze nie koniec aukcji, następnym razem jak zobacze takiego na targu za 25zł to kupie na handel :-)
  • 0

#43 pg

pg
  • Użytkownik
  • 616 postów

Napisano 21 styczeń 2007 - 00:41

Ja, jako czowiek podejrzliwy, myślę, ze to są ułozone aukcje na naiwnych.
Ani te zegarki nie wybijaja się w jakis szczególny sposób, -podobnej jakości bywaja dość często i sprzedawane sa po drastycznie nizszych cenach, ani tez nie są to specjalnie rzadkie edycje.
A wiec sadzę, ze jest to po prostu polowanie na jelenia, i to z nagonką..

To napisawszy zauważę na marginesie, ze uważam mechanizmy Rakiety Iszczególnie w wykonaniu z lat 60-tych) za całkiem wysokiej klasy, po słynnym kalibrze 2809 bodaj za najlepsze jakosciowo z sowieckich/rosyjskich.
Ale może to mój sentyment do ówczesnego Leningradu/Petersburga przemawia, który jest bez watpienia pięknym, bodaj jedynym rosyjskim europejskim miastem, bardzo rózniącym się pd azjatyckiej Moskwy..
  • 0

#44 Krzysiek_W

Krzysiek_W

pozytywnie zweryfikowany

• Moderator
  • 4001 postów
  • Gadu-Gadu: 5335

Napisano 25 styczeń 2007 - 08:16

ciekawe ile wyjdzie za tego kirowa de lux:
http://www.allegro.p...lata_50_xx.html

zegarek jest dosc nietypowy, bo kilka osob mi juz mowilo ze takiego nie widzialo, a u mnie sie ostal :)
  • 0

#45 JAN89R

JAN89R
  • Użytkownik
  • 1455 postów

Napisano 25 styczeń 2007 - 08:31

e tam - nic nadzwyczajnego - to samo co popularny poljot tylko napis kirowskie
  • 0

#46 Krzysiek_W

Krzysiek_W

pozytywnie zweryfikowany

• Moderator
  • 4001 postów

Napisano 25 styczeń 2007 - 08:41

ale faktem jest ze zadko sie akurat taki kiro pojawia :wink:
  • 0

#47 Krzysiek_W

Krzysiek_W

pozytywnie zweryfikowany

• Moderator
  • 4001 postów

Napisano 26 styczeń 2007 - 14:54

:shock: http://www.allegro.p...26_kamieni.html :shock: zero za duzo czy zle widze? :shock:
  • 0

#48 wocio19

wocio19

młody weteran

• Użytkownik
  • 1358 postów

Napisano 26 styczeń 2007 - 16:03

Hehe - odnośnie takiej Sławy to widziałem kiedyś aukcję gdzie była opisana jako predwojenna...
  • 0

#49 wocio19

wocio19

młody weteran

• Użytkownik
  • 1358 postów

Napisano 29 styczeń 2007 - 14:21

http://www.allegro.p...ealny_stan.html

Hm... dobry interes :twisted:
  • 0

#50 Krzysiek_W

Krzysiek_W

pozytywnie zweryfikowany

• Moderator
  • 4001 postów

Napisano 29 styczeń 2007 - 14:32

http://www.allegro.p...k_jak_nowy.html :shock:
  • 0

#51 JAN89R

JAN89R
  • Użytkownik
  • 1455 postów

Napisano 29 styczeń 2007 - 14:55

sprzedawca klamie - zegarek byl uzywany - ma porysowany dekeielek nieco wytarte uszy i teleskopy najbardziej zdradzaja ten fakt

chyba ze sa nie od niego zalozone ale ja uzywanych teleskopow do nowki bym nie zakladal nawet bedac laikiem
  • 0

#52 Gość_z00h_*

Gość_z00h_*
  • Gość

Napisano 29 styczeń 2007 - 18:17

Denko moglo sie przytrzec w pudelku, pod warunkiem ze szuflada byla czesto otwierana. :D

Zegarek jest ciekawy. Wiecie moze na jaki okres przypada jego produkcja??
  • 0

#53 Karol Kłósek

Karol Kłósek

smok nie podda się lustracji i śmieje się z dekomunizacji

• Użytkownik
  • 1254 postów

Napisano 29 styczeń 2007 - 18:27

http://www.allegro.p...ealny_stan.html

Hm... dobry interes :twisted:

Bardzo dobry interes.
Nie wiem co ten zegarek w sobie ma, bo pomimo doskonałego stanu cena jaką osiągnął jest astronomiczna.

Zresztą sam go licytowałem (komandir100 to ja), ale nie dla siebie.
Zaraziłem znajomego zegarkami radzieckimi - a że z allegro go wywalili to korzysta z mojego konta, a mnie to pasuje bo pozytywy z jego zakupów idą do mnie :D
Koleś uważa, że lepiej jest wydać więcej na zegarek w stanie idealnym, niż mniej na zniszczony, tyle że on interesuje się zegarkami około 1 roku i przez swoje myślenie i ceny jakie płaci ma ich 4, a ja 3 lata i mam ich 45.
Sam podzielam jego pogląd tyle, że ja na allegro za zegarki radzieckie nieużywane (dla siebie) płaciłem max 130 zł - i niejeden z nich jest nieczęsto spotykany.

a tak propo zakupów kupiłem od naszego klubowego kolegi (dla siebie, mój znajomy ją chce, ale nie oddam):
http://www.allegro.p...n_idealny_.html
przez allegro - a tanio.
poza tym telewizorka jeszcze nie mam - ten będzie pierwszy.
  • 0

#54 pg

pg
  • Użytkownik
  • 616 postów

Napisano 29 styczeń 2007 - 20:09

Ceny za oba zegark, tj wostok i kirowskij, są wg mnie szalone!
Ale musze je pokazac żonie, zeby przestała marudzić, ze w ostatnie 2 miesiące ok 70 szt sowieckiego złomu (jej słowa :wink: ) kupiłem...
Przy okazji,- jeden z moich GP jest nieomal identyczny jak ten Kirowskij,- ciekawe, jaką cenę osiągnąłby?? :D
  • 0

#55 Jacek.

Jacek.

Gbur

• Użytkownik
  • 2561 postów

Napisano 29 styczeń 2007 - 20:21

w ostatnie 2 miesiące ok 70 szt sowieckiego złomu (jej słowa :wink: ) kupiłem...

Ciekawe, któż to tak koniunkturę nakręca :D

J.
  • 0

#56 wocio19

wocio19

młody weteran

• Użytkownik
  • 1358 postów

Napisano 29 styczeń 2007 - 22:38

Karol - Rakieta, którą kupiłeś na pewno była warta takiej ceny. Po części zgadzam sięz twoim kolegą, że warto inwestować w zegarki w stanie idealnym, ale do tego też trzeba mieć umiar, szczególnie, jeżeli któryś zegarek nie jest aż taką rzadkością.

Co do złotego Wostoka, to faktycznie troche przesadzona cena, chociaz wygląda, że jest w prawie idealnym stanie. Moim zdaniem to zegarek z lat 1980' więc odnalezienie takich zegarków w stanie nieużywanym nie powinno być az tak trudne.
  • 0

#57 Gość_lapajlukasz_*

Gość_lapajlukasz_*
  • Gość

Napisano 30 styczeń 2007 - 11:21

zgadzam się z Wociem, tymbardziej że dość często trafiają się egzemplarze z lat '80 w pudełkach, albo dosłownie "kilka razy założone". Swoją drogą mam wrażenie że czasem w tych naprawdę ładnych zegarkach ktoś wymieniał kopertę i tarczę na nową, bo dekielki noszą ślady noszenia, a np mechanizmy mają stary brudny olej. Znajomy zegarmistrz mówił mi że to się kiedyś opłacało, gdy części do rusków były tanie i na kilogramy
  • 0

#58 Karol Kłósek

Karol Kłósek

• Użytkownik
  • 1254 postów

Napisano 30 styczeń 2007 - 17:09

Po części zgadzam sięz twoim kolegą, że warto inwestować w zegarki w stanie idealnym, ale do tego też trzeba mieć umiar, szczególnie, jeżeli któryś zegarek nie jest aż taką rzadkością.

A no właśnie - sam powiększam kolekcję zegarkami w stanie jak najlepszym i dlatego po 3 latach mam ich 45 a nie 245, a mój kolega jeszcze bardziej stosuje się do zasady mniej ale lepsze i po roku ma ich 4, a co tych astronomicznych cen to mówi, że po co mu pieniądze skoro nie można ich wydawać. Ma rację, ale bez przesady, sam kupowałem radzieckie nówki z pudełkiem, metką za max 130 zł a nie za 370, a podobne Kirowskie można znaleźć w całkiem niezłym stanie na bazarach za kwoty x razy mniejsze.

Tak wogóle to nawiam mojego ziomka do przyłączenia się do klubu - może razem przekonalibyśmy go, że płaci za zegarki trochę za dużo, ale on mówi, że czasu nie ma bo zapracowany :roll: ;)
  • 0

#59 JAN89R

JAN89R
  • Użytkownik
  • 1455 postów

Napisano 30 styczeń 2007 - 17:36

...a cos to tyklo na allegro zauwazam że jak nowe to kosztuja 10 razy wiecej - ja jak kupuje na giełdzie czy targu - to jak jest nowka nikt ceny nie winduje i nawet nie zaznacza bo widac - i place 20-50 zł
  • 0

#60 Karol Kłósek

Karol Kłósek

• Użytkownik
  • 1254 postów

Napisano 30 styczeń 2007 - 17:38

Swoją drogą mam wrażenie że czasem w tych naprawdę ładnych zegarkach ktoś wymieniał kopertę i tarczę na nową, bo dekielki noszą ślady noszenia, a np mechanizmy mają stary brudny olej. Znajomy zegarmistrz mówił mi że to się kiedyś opłacało, gdy części do rusków były tanie i na kilogramy

100% racji
Jest taki kombinator na allegro - zegarki z jego aukcji już nie raz się u nas przewijały. Zawsze są bardzo ładne, niezniszczone, strasznie drogie i niekiedy aż dziw mnie bierze bo dany zegarek pochodzi z lat 50, jest to nie za często spotykany model i jest nieużywany!
Kupiłem od tego gościa pare zegarków i o ile niektóre były rzeczywiście fabrycznie nowe, wszystko oryginalne, igła - mucha nie siada, to 2 były takie, że należał się ewidentnie negatyw - Wostok - mechanizm nowy, tarcza nowa, koronka nowa, koperta nowa - tyle,że tarcza z mechanizmem i koperta pochodziły od całkowicie innych modeli Wostoka. Po miesiącu urwała się korona i zegarmistrz to wszystko porozkręcał i wyszło, że składak. Poljot budzik - koperta i tarcza nówka, koronki powycierane, mechanizm zardzewiały ! - a oba zegarki sprzedawane były jako nieużywane. Gość ma pewnie wielkie składowisko części, montuje takie składaki i sprzedaje po astronomicznych cenach.
Nie będę pisał z logina kto to, bo nie chcę być o jakieś "oszczerstwa" posądzony, ale aukcje tego gościa mają tło różowe z gwiazdkami i na zegarkach zawsze jest godzina 10.10 a sekundnik jest na 6. Kupiłem od niego pare zegarków, większość jest oryginalna, nie ma się do czego przyczepić, ale 2 które opisałem to ewidentne składaki, więc radzę uważać.

Kupiłem też ostatnio Rakietę (allegro) od gościa co w Łotwie mieszka. Miała być nieużywana, a tu składak - koperta nowa, mechanizm mocno zużyty, brudny i widać, że był już kiedyś (i to nie raz) czyszczony, a tarcza wydrukowana na foli i przyklejona do mechanizmu.

Łukasz twój zegarmistrz ma rację - kiedyś rzeczywiście taki proceder mógł się opłacać, bo np. mój znajomy zegarmistrz kiedyś pracował pod spółdzielnią. Cześci do zegarków z ZSRR przychodziły w wielkich paczkach i podczas rozdziału każdy brał co mu był potrzebne + na zapas i wielu ma jeszcze dzisiaj te zapasy części, ale jak widać niektórzy allegrowi sprzedawcy mają chyba ogromne zapasy i składają z tego zegarki - co niezawsze osiąga porządany przez klienta efekt ;)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

2 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Obłomow, EdwardNygma