Skocz do zawartości

Czas na forum odmierza

Aktualizacje statusu

Wyświetl wszystkie aktualizacje

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Nie przepłacajcie na Allegro!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5132 odpowiedzi w tym temacie

#1241 tomirek

tomirek
  • Użytkownik
  • 1334 postów

Napisano 22 lipiec 2009 - 23:06

Uwaga, unikat:
http://allegro.pl/it...ok.html#gallery
:)

Przedmiotem licytacji jest unikatowy radziecki męski zegarek naręczny. Zegarek ten należał do mojego dziadka pułkownika który dostał go w prezencie od ówczesnego ministra Związku Radzieckiego Aleksandra Sergeyevicha Sokolova.
Zegarek jest sprawny technicznie, jedyną wadą jest brak sekundnika, dużej wskazówki i szkiełka
Jest to naprawdę unikatowy model

no niewielki ubytek jak na zegarek od ministra, do tego dziadek pułkownik dostał składka ;)

Dziadek dał 14 letniemu wnuczkowi sikora i dorobił do tego piękną historie a młody to łyknął i zwietrzył świetny interes. Taki dziadkowy Pulp Fiction* :)

* Zegarkowy cytat z Pulp Fiction:
"Czołem, mały człowieczku... Tyle o tobie słyszałem. Przyjaźniłem się z twoim tatą. Pięć lat przesiedzieliśmy w tym hanojskim piekle. Mam nadzieję, że ty czegoś takiego nie przeżyjesz. Ale kiedy dwóch mężczyzn tak długo znosi wspólną niedolę, jeden czuje się odpowiedzialny za drugiego. Gdybym to ja był tym, który... nie doczekał... Major Coolidge rozmawiałby teraz z moim synem, Jimem. Ale los chciał, żebym to ja rozmawiał z tobą, Butch. Mam coś dla ciebie ten zegarek... został kupiony przez twojego pradziadka podczas I wojny w małym sklepiku w Knoxville, w stanie Tennessee. To był jeden z pierwszych zegarków na rękę. Przedtem używano zegarków kieszonkowych. Kupił go szeregowy E. Coolidge, w dniu wyjazdu do Paryża. Twój pradziadek nosił go przez calutką wojnę. Kiedy zakończył służbę, wrócił do twojej prababci, zdjął zegarek i włożył do puszki po kawie. Pewnego dnia ojczyzna wezwała twego dziadka Dane?a, by jechał za morze i walczył z Niemcami. Tym razem była to II wojna światowa. Twój pradziadek dał synowi zegarek na szczęście. Ale Dane miał mniej szczęścia. Był w piechocie morskiej i zginął z towarzyszami broni na Wake lsland. Dziadek stał w obliczu śmierci. Wiedział o tym. Żaden z tych dzielnych chłopców nie łudził się nadzieją. Na trzy dni przed atakiem Japończyków dziadek poprosił Winockiego, strzelca z samolotu transportowego, obcemu... by zawiózł jego maleńkiemu synkowi, którego nie zdążył zobaczyć, ten złoty zegarek. Trzy dni później dziadek nie żył, ale Winocki dotrzymał słowa. Po wojnie odwiedził twoją babcię, przywożąc maleńkiemu chłopcu złoty zegarek taty. Ten zegarek. Twój tata miał go na ręku, kiedy go zestrzelili nad Hanoi. Trafił do wietnamskiego obozu jenieckiego. Wiedział, że żółtki skonfiskują mu zegarek... że mu go odbiorą. Ale to ty powinieneś go otrzymać. Nie pozwolił, by żółte łapska tknęły dziedzictwo jego synka. Więc schował je w jedynym bezpiecznym miejscu: we własnej d*pie. Przez pięć lat nosił zegarek w odbycie, a umierając na czerwonkę, przekazał go mnie. Przez dwa lata ukrywałem ten kawałek metalu we własnej d*pie. Wreszcie, po siedmiu latach, odesłano mnie do domu. Teraz... mały człowieczku, zegarek należy do ciebie..."
  • 0

#1242 sthool

sthool
  • Użytkownik
  • 1157 postów
  • Gadu-Gadu: 6983120

Napisano 26 lipiec 2009 - 13:56

http://www.allegro.p...ewels_cudo.html
Czyżby ktoś skonstruował "pięknego składaka"? Na pierwszy rzut oka zegarek wydaje się ładny (zasługa dość rzadkiej tarczy) ale werk 2609HA chyba nie występował w tego typu kopertach - ten typ koperty charakterystyczny był dla poprzednich wersji werków serii 2609.
  • 0

#1243 kadarius

kadarius

??????? ? ????

• Użytkownik
  • 2030 postów

Napisano 26 lipiec 2009 - 15:22

http://www.allegro.p...ewels_cudo.html
Czyżby ktoś skonstruował "pięknego składaka"? Na pierwszy rzut oka zegarek wydaje się ładny (zasługa dość rzadkiej tarczy) ale werk 2609HA chyba nie występował w tego typu kopertach - ten typ koperty charakterystyczny był dla poprzednich wersji werków serii 2609.

to jest przekładka ze złotej rakiety:

Załączony plik  ruwraketagold1a.jpg   191,62 KB   0 Ilość pobrań
  • 0

#1244 Krzysiek_W

Krzysiek_W

pozytywnie zweryfikowany

• Moderator
  • 4061 postów
  • Gadu-Gadu: 5335

Napisano 26 lipiec 2009 - 15:28

Załączony plik  ruwraketagold1a.jpg   191,62 KB   0 Ilość pobrańhttp://img338.imageshack.us/img338/320/ruwraketagold1a.jpg

a ta, pomimo że jest złota (a nie przepadam za takimi) jest przepiękna!
  • 0

#1245 spartasongo

spartasongo
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • Gadu-Gadu: 9148191

Napisano 26 lipiec 2009 - 15:48

Odchodząc od tematu najgorsze są aukcje z podbijaniem cen przez podstawionych licytujących, jak troszkę się obserwuje allegro to mozna to zauważyć... Te same nicki (dziwnym trafem na kilku aukcjach danego sprzedajacego Ci sami ludzie) i cena w góre. Po jakimś czasie jak wygra aukcje taki podbijacz to zegarek wraca ( a przy okazji ilosć komentarzy wzrasta)
Kolejne co drażni to zdjęcia zrobione w taki sposób żeby zegarek wyglądał jak najlepiej (np. świecący chrom jak psu... wiadomo co ;-) )
  • 0

#1246 yasiooo

yasiooo

nie lubię kwarcoków

• Użytkownik
  • 1215 postów
  • Gadu-Gadu: 723829

Napisano 26 lipiec 2009 - 16:14

Słynny "Petimiche" czy jak mu tam, wodzi rej wśród takich licytujących...Dziwne, że ilość gwiazdek niezmiennie mu się utrzymuje na poziomie 4 (żółtych). Nie raz za przedmiot buliłem więcej, bo musiałem z nim "walczyć".
  • 0

#1247 crayzee

crayzee
  • Użytkownik
  • 619 postów

Napisano 26 lipiec 2009 - 19:35

Ilość gwiazdek mu się nie zmienia, bo kupuje tylko od Kaziroda i Reda_2004, więc alledrogo nie bierze tych komentarzy pod uwagę. Co nie zmienia faktu, że status tego kupującego, o którym była już dyskusja w wątku dotyczącym niejakiego KaZeTa (Darek, tylko się nie denerwuj :lol: ), jest mocno niejasny.

A co do cen, to na aukcji maagaa, podobnie jak u Montechristo, ludzie kupują oczami. Trochę obróbki w Photoshopie i od razu cena w górę.
  • 0

#1248 kadarius

kadarius

??????? ? ????

• Użytkownik
  • 2030 postów

Napisano 26 lipiec 2009 - 19:39

Ilość gwiazdek mu się nie zmienia, bo kupuje tylko od Kaziroda i Reda_2004, więc alledrogo nie bierze tych komentarzy pod uwagę. Co nie zmienia faktu, że status tego kupującego, o którym była już dyskusja w wątku dotyczącym niejakiego KaZeTa (Darek, tylko się nie denerwuj :lol: ), jest mocno niejasny.

nic a nic się nie denerwuję :)

A co do cen, to na aukcji maagaa, podobnie jak u Montechristo, ludzie kupują oczami. Trochę obróbki w Photoshopie i od razu cena w górę.

miałem okazję kupić ze dwa zegarki od maagaa i mimo zapewnień o sprawności i prawidłowym chodzie oba wylądowały w serwisie! zalecam daleko posuniętą ostrożność, szczególnie że ceny potrafią moooocno przewyższyć rynkową wartość zegarka.
  • 0

#1249 Krzysiek_W

Krzysiek_W

pozytywnie zweryfikowany

• Moderator
  • 4061 postów
  • Gadu-Gadu: 5335

Napisano 26 lipiec 2009 - 19:39

Kolejne co drażni to zdjęcia zrobione w taki sposób żeby zegarek wyglądał jak najlepiej (np. świecący chrom jak psu... wiadomo co ;-) )

bo na allegro kupuje się "oczami" a nie "macając" - proste zasady rynku które znają tylko nieliczni sprzedający, reszta liczy że niewyraźne zdjęcie przyciągnie tłumy
  • 0

#1250 spartasongo

spartasongo
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • Gadu-Gadu: 9148191

Napisano 26 lipiec 2009 - 20:47

Ja mam wrażenie, że najlepiej kupuje sie u osób które w aukcji mają z 2-3 zdjęcia "naturalne". Napisze taka osoba o zegarku co wie, ma pare dobrych komentarzy i sprzedaje bo nie potrzebuje. Ceny wtedy sa ok i jakos lepiej sie kupuje bez przeświadczenia, ze ktos z Nas zdziera kase...
  • 0

#1251 Gość_ALAMO_*

Gość_ALAMO_*
  • Gość

Napisano 26 lipiec 2009 - 21:15

Misia-Ptysia/Petitmisia od dawna jest naszą zagadką :) ... Licytuje, faktycznie, jedynie u tych dwóch userów, na kilkunastu masowych sprzedawców, i kilkudziesięciu okazjonalnych. Mnie się jeszcze nie zdrzyło z nią (?) współzawodniczyć, mimo że kupuję naprawdę dużo. Morał każdy sam wyciągnie.

U Monte - powtarzam od dawna - cen są podporządkowane czasem jaki spędził przy korekcji zdjęcia. U niego sprzedaje Photoshop :)... Co więcej, nie sprzedaje jakichś wyjątkowych egzemplarzy - to jest zwykła masówka, kupowałem to samo 5 raz taniej. Grunt to mieć jako-takie rozeznanie.
  • 0

#1252 luks

luks
  • Użytkownik
  • 404 postów

Napisano 26 lipiec 2009 - 22:18

jeśli chodzi o petitmimiche bo wydaje mi sie ze o niej mowa to niby jakaś pani z Francji przynajmniej tak poinformował mnie jeden ze sprzedawców,
  • 0

#1253 Gość_ALAMO_*

Gość_ALAMO_*
  • Gość

Napisano 26 lipiec 2009 - 22:37

jeśli chodzi o petitmimiche bo wydaje mi sie ze o niej mowa to niby jakaś pani z Francji przynajmniej tak poinformował mnie jeden ze sprzedawców,

Sranie w banie i po ścianie ... :lol:
  • 0

#1254 luks

luks
  • Użytkownik
  • 404 postów

Napisano 26 lipiec 2009 - 22:52

Sranie w banie i po ścianie ... :lol:

dodam ze tym sprzedawcą nie był Kazirod ani Red_2004, dla mnie troche to wszystko jest niejasne, a może faktycznie za granicą istnieje "misia ptysia" kolekcjonująca radzieckie zegareczki, ja pozostawiam to bo i tak nie dojdziemy do prawdy, bo kazdy ma na ten temat własne przypuszczenia,

[Załączony plik  ruwraketagold1a.jpg   191,62 KB   0 Ilość pobrań

jak dla mnie to i ta przekładka z złotej rakiety jest całkiem całkiem
  • 0

#1255 Voli

Voli

mentalny Martin Eden

• Użytkownik
  • 1960 postów

Napisano 26 lipiec 2009 - 23:17

Prawie jak de lux :lol:
Koperta, wskazówki z łucza 2209 23j (bebechy chyba też, ale nie ma oznaczeń fabryki więc może Mińsk może Moskwa), tarcza to zamiennik do de lux dostępny u zegarmistrzów.
http://www.allegro.p...?item=695036125

Swoją drogą to podobają mi się te zamienniki, chyba jedyne tarcze-zamienniki do czegokolwiek jakie mi się podobają z wyglądu. I nie tylko mnie chyba bo allegro powoli zarasta tymi tarczami (od kilku miesięcy).
  • 0

#1256 sthool

sthool
  • Użytkownik
  • 1157 postów
  • Gadu-Gadu: 6983120

Napisano 27 lipiec 2009 - 11:08

Prawie jak de lux :)
Koperta, wskazówki z łucza 2209 23j (bebechy chyba też, ale nie ma oznaczeń fabryki więc może Mińsk może Moskwa), tarcza to zamiennik do de lux dostępny u zegarmistrzów.
http://www.allegro.p...?item=695036125

Swoją drogą to podobają mi się te zamienniki, chyba jedyne tarcze-zamienniki do czegokolwiek jakie mi się podobają z wyglądu. I nie tylko mnie chyba bo allegro powoli zarasta tymi tarczami (od kilku miesięcy).

Mi się wydaje, że to po prostu Łucz z zamienioną tarczą i wskazówkami (bądź tylko sekundnikiem) - reszta jest charakterystyczna dla Łucza (Mińsk) - werki z Moskwy miały nieco inne mostki balansowe i balans najczęściej "kolczasty". Najlepiej spytać sprzedającego, bo to chyba nasz forumowy kolega :lol: Tak w ogóle to ten model Łucza (w oryginale z białą tarczą) nawet mi się podobał, pomimo większych rozmiarów zegarka niż w przypadku "cieńkich" Łuczy :)
  • 0

#1257 Gość_Kicha_*

Gość_Kicha_*
  • Gość

Napisano 27 lipiec 2009 - 12:04

A czy ktoś z was kupował zegarek u tego sprzedawcy z alledrogo ? http://allegro.pl/my...php?uid=1774071
  • 0

#1258 tomirek

tomirek
  • Użytkownik
  • 1334 postów

Napisano 27 lipiec 2009 - 12:09

kadarius chyba swoją pomarańczkę tam kupował - http://zegarkiclub.p...ow...omarańczka
  • 0

#1259 kadarius

kadarius

??????? ? ????

• Użytkownik
  • 2030 postów

Napisano 27 lipiec 2009 - 12:45

kadarius chyba swoją pomarańczkę tam kupował - http://zegarkiclub.p...ow...omarańczka

zgadza się!

A czy ktoś z was kupował zegarek u tego sprzedawcy z alledrogo ? http://allegro.pl/my...php?uid=1774071

to znany szanowany i bezpieczny sprzedawca - jeśli jesteś zdecydowany to kupuj bez obaw!
  • 0

#1260 tomirek

tomirek
  • Użytkownik
  • 1334 postów

Napisano 30 lipiec 2009 - 14:46

dwa dni do końca i 155 zeta... Ciekawe do ilu dojdzie? Obstawiam, ze jeszcze ze 100PLN podskoczy...

http://allegro.pl/it...smos_antyk.html

Dołączona grafika
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych