Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Nie za bardzo wiem czemu umieściłeś ten zegarek w tym wątku?  

Za 999 zł umieściłbym go w wątku " Ruskie okazje "

Mimo wszystko, jest wart ponad tysiaka?

Ciekawe jaka będzie cena ostateczna i czy osiągnie cenę minimalną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie, ale dobrze, niech się kolekcjonerzy biją, mój mały zbiorek tylko zwiększa wartość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa... tysiąc za mało za "głupią" jedną cyferkę 3 na deklu amfibii beczki... koniec świata? czy zwykły kolekcjonerski pierdolec?? :) 

 

Ktoś mi wytłumaczy lub wskaże linka, na czym polega ta fenomenalna różnica uszczelnienia tej amfibii, w porównaniu do pospolitej beczki?


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grubość szkła, dekla i rozstaw na pasek... 

 

http://www.netgrafik.ch/images/300m-vostok1.jpg

 

Cena była by dobra, jakby dorzucił pudełko i papierki. Zegarek nie musiałby być nieużywany.

Fajnie ktoś to rozrysował - bardzo przejrzyście - co do ceny jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach - beczek jest zatrzęsienie a tych w zasadzie nie ma a kto chce mieć musi zapłacić - jak widać tych co "chcą" jest sporo a wygra ten co najbardziej "chce"  :)

Ot cała filozofia wysokich cen rzadkich eksponatów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@antyp, dziękuję za linka - już wiem wszystko i poczułem magię tego wostoczka :)

 

To nie chodzi o "głupią trójeczkę" ...to zupełnie inna koperta, pomimo że na pierwszy rzut (niewytrawnego) oka, wydaje się pospolitą beczułką


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to był cały zestaw z pudełkiem(super ono było!) i papierami, to cena jeszcze ok.

 

Ciekawe jaka była cena minimalna i czy zegarek ponownie trafi na aukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekawe jaka była cena minimalna i czy zegarek ponownie trafi na aukcje. 

1175zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobiedka ze współczesną ukraińską tarczą ->http://allegro.pl/szturmanskie-jurij-gagarin-lata-50-1mczz-im-kirowa-i5241728723.html

cena w tej chwili jeszcze niska, ale świrki z bielmem na oczach z pewnością ją ostro pociągną


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cofer, pozwolę sobie włożyć kij w mrowisko :) A propos tych świrków z bielmem na oczach. Generalnie nie noszę "rusków" (szkoda mi ich, są do kolekcji, a nie do noszenia), tylko zwykłego kwarcowego Casio, ale czasem zdarza mi się właśnie nałożyć jedną z kopii. Mam dużą część tego, co wypuszczają moskiewskie i charkowskie manufakturki w większych seriach. Mam i Szturmana, choć tego zrobiłem sobie akurat sam, korzystając ze współczesnych: tarczy i wskazówek z lumą, osadzając je na standardowym Sportiwnym z funkcją stopsekundy. W efekcie za 100 zł mam zegarek - niezawodnego ratownika. "A wiesz, z jakim zegarkiem Gagarin poleciał w kosmos?".


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie skopiować kilka faktów z tej misji 

 

Zabawne jest, że na pokładzie statku kosmicznego wyposażonego w najnowocześniejszą, dostępną technologię Gagarin miał na nadgarstku zegarek będący wynikiem rozwoju ok. stuletniej tradycji budowy zegarków. 
Jak każdy kadet elitarnej szkoły pilotów w Orenburgu Gagarin wraz z dyplomem otrzymał zegarek Szturmańskie, którego 15-to kamieniowy mechanizm bazował na francuskim LIP R26 zmodyfikowanym o centralny sekundnik z tzw. stop-sekundą. Modyfikacja ta była bardzo użyteczna przy zastosowaniach wojskowych gdyż umożliwiała precyzyjną synchronizację czasu oraz nawigację.
Zegarek, który odbył pierwszą podróż kosmiczną to Szturmańskie wyposażony w 17-to kamieniowy, zdobiony pasami genewskimi mechanizm z zabezpieczeniem antywstrząsowym. Dwuczęściowa, chromowana koperta miała 33 mm średnicy, 12 mm wysokości i rozstaw uszu 16 mm i stalowy zakręcany dekielek. Zegarek ten był praktycznie identyczny z modelem Sportiwne, tylko tarcza różniła te dwa modele.
Szturmańskie Gagarina został podarowany 1. MFZ im. Kirowa, która w uznaniu wyczynu Gagarin wkrótce rozpoczęła produkcję zegarków Poljot.

post-68206-0-61920000-1428516026_thumb.jpg

post-68206-0-90166700-1428516036_thumb.jpg

post-68206-0-55754200-1428516064_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie włożyć kij w mrowisko :) ...

 

Bez przesady, nie jestem ortodoksem :)  sam kiedyś kupiłem u anoliego replikę tarczy amfibii-beczki i jeszcze u kogoś innego (nowy) komplecik wskazówek. Teraz jestem bardzo zadowolony z zegarka, bo świetnie się prezentuje i nocą nie potrzebuję latarki - tak świeci :)

 

Jeszcze na dodatek planuję "zbudować" sobie czystopolskiego sputnika z trupków kilku kam...

 

Jednak w przypadku tej beczki i sputnika są/będą one b.bliskie oryginałom pod każdym względem, zaś w przypadku linkowanego "szturmańca" wystarczy rzut oka na płyty mostków by zorientować się, że to pospolita pobiedka ...żeby tego było mało, to na dodatek jeszcze z Petrodworca :)

post-54348-0-23735100-1428576527_thumb.jpg


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aukcja dopiero co się zakończyła wygrał t...o 80 http://allegro.pl/kieszonkowy-paul-buhre-pawel-buhre-de-locle-suisse-i5200503307.html

Po czym znowu w licytacji  http://allegro.pl/kieszonkowy-paul-buhre-pawel-buhre-de-locle-suisse-i5253853312.html

Tajemniczy wygrywający to tomiro  - obczajcie ile razy wygrał sam dla siebie aukcje http://allegro.pl/show_user.php?uid=4530133

Ktoś z Niemiec dyma naszych rodaków naciągając na wysokie ceny  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, ale w pierwszym linku nie została osiągnięta cena minimalna, więc bez problemu koleś mógł to drugi raz wystawić od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt - nie dopatrzyłem ale tomiro to koń pociągowy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Pomijając zegarki wystawiane przez tą Panią... to do życzliwych osób ona też nie należy, lepiej omijajcie. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slava była już omawiana. Koperta i tarcza jest ok z 32k ale werk zwykły automat 27 kamieni. Składak!

Poljota nie znam ale śmierdzi tym samym choć zgaduję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.