Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yakovlev

Nie dajcie się nabierać na te metki mające sugerować, że to oryginalna przywieszka.

Czytajcie opis, oglądajcie dokładnie fotki !!!

Te "Na kopercie jedynie lekkie ryski" to w rzeczywistości wytarta ze złocenia i wręcz zżarta od spodu koperta.

http://allegro.pl/piekny-stary-zegarek-wostok-zlocony-au20-bcm-i6753440870.html#thumb/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Sława Pancernik. Tarcza umyta do białej kości. Przepraszam zielonej. :P Zegarek pozbawiony wachnika. Nie ma nawet słowa wzmianki że zegarek jest zdekompletowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<GIT-G1> to permanentny wciskacz kitu... w tym przypadku nawet odpowiednimi zabiegami fotograficznymi, nie dał rady wytuszować trupa. Wskazówki w tym pancerniku chyba też podmienione ze srebrnych na złote?

 

Graniasty wostoczek ma urok, ale faktycznie 4 dyszki to maksimum za te powycierane ze złocenia krawędzie koperty...


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukałem odpowiedniego tematu tutaj na forum i ten wydaje mi sie najlepszy, chociaz odbiega od tego co szukam, więc przepraszam jezeli zle trafilem i prosze o pomoc.

 

Tak wiec mieszkam w UK, place za swoja pasje zegarkowa w funtach. Obserwując ceny rosyjskich/radzieckich produkcji tutaj na forum, ogłoszeniach grup na facebook (polskich) jestem mile zaskoczony (jezeli chodzi o ceny i 'wsparcie'). Jestem natomiast bardzo zszokowany cenami rosyjskich/radzieckich produkcji oferowanych na rynku UK a nawet 'European Union', sa dużo wyższe. Preferuje zakupy na eBay, jednak koszty zakupu takiego (http://www.ebay.co.uk/itm/152485432155?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT) Poljot Chronograph, powalają (albo nie)(250 funtow = 1250 PLN. Ogłoszenia w Polsce skupiają się na prostych zegarkach (godzina/minuta/sekunda/data) nie widziałem chronografów, a tego szukam, być może się mylę i błądzę, ale nie widzę logiki.

 

Teraz do sedna: czy rynki polskie, wschodnioeuropejskie oferuja jedynie 'prosty' (data, godzina, itp) typ komplikacji? Czy chronografy (?) są oferowane 'na świat' w dużo wyższej cenie? I ostatecznie: gdzie mogę kupić duży (40mm+) automatyczny/mechaniczny chronograf w cenie, która gwarantuje dobrego sprzedawce, jakosc wysylki, jakosc komunikacji, pewność obsługi - jeżeli ma to kosztowac to 200+ funi - niech bedzie. Chetnie zaplace za jakosc.

 

Ponownie przepraszam, jezeli pisze w zlym watku.

 

Pozdrawiam

 

 


You must think first, before you move.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Interesują Cię radzieckie czy rosyjskie? Bo to zasadnicza kwestia, a to co pokazałeś to nowowrus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesują Cię radzieckie czy rosyjskie? Bo to zasadnicza kwestia, a to co pokazałeś to nowowrus.

 

 

Dzięki za odpowiedź, od razu widzę, że nic nie wiem. Zakładam, że 'noworus' = badziew i komercja. Radzieckie czy rosyjskie - znowu mam braki. Szukam chronografu z czasow/granic jak rosyjskie/radzieckie zegarki miały duszę, czyli lata 50-70?


You must think first, before you move.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Nie, noworus to wyrób naszych czasów.

O ile jeszcze mechanizm może trafić się robiony w Rosji, ale na to 100% dowodów nie ma, to pozostałe podzespoły, czyli koperta, tarcza, wskazówki są robione w Chinach. Dla jasności - nie widzę w tym nic złego. Tak robi większość dzisiejszych producentów zegarków.

 

Natomiast radziecki w dobrym stanie i oryginalnym zestawieniu, to całkiem inna para kaloszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, noworus to wyrób naszych czasów.

O ile jeszcze mechanizm może trafić się robiony w Rosji, ale na to 100% dowodów nie ma, to pozostałe podzespoły, czyli koperta, tarcza, wskazówki są robione w Chinach. Dla jasności - nie widzę w tym nic złego. Tak robi większość dzisiejszych producentów zegarków.

 

Natomiast radziecki w dobrym stanie i oryginalnym zestawieniu, to całkiem inna para kaloszy.

 

 

Na mechanizmach mi zależy. Pytanie a propos: Natomiast radziecki w dobrym stanie i oryginalnym zestawieniu, to całkiem inna para kaloszy. Czy radziecki w dobrym stanie i oryginalnym zestawieniu jest wart 1000 PLN/ 200 funtow/ 200 Euro. I jak to poznać?

 

Yakovlev - dziękuję za cierpliwość.

Edytowane przez tygrysastyl

You must think first, before you move.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Na mechanizmach mi zależy. Pytanie a propos: Natomiast radziecki w dobrym stanie i oryginalnym zestawieniu, to całkiem inna para kaloszy. Czy radziecki w dobrym stanie i oryginalnym zestawieniu jest wart 1000 PLN/ 200 funtow/ 200 Euro. I jak to poznać?

 

 

Zależy jaki zegarek masz na myśli? Są i droższe, ale też trudniej je trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieeeeee.... tarcza pobiedki za stówkę, to lekki odjazd


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

POBIEDA - składak pierwszej wody.

Niestety nie jestem w stanie wkleić zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POBIEDA - składak pierwszej wody

pomijając już ten melanż kamy; 1-szej moskiewskiej i Czistopola, to mam nieodparte wrażenie, że "dedykacja" grawer jest rżnięta współcześnie...

 

po primo, w służbach PRL wręczano zegarki zwykle przy 'okrągłej' rocznicy 25 lat (co zaznaczano w tekście)

po secundo, ówczesne grawery były wykonane z kaligraficzną starannością - tu jakieś koszmarne bazgroły

po tercjo, nie widziałem nigdy jubileuszowej (góvvnianej) pobiedki, zwykle to były zegarki z wyższej półki: poljoty lub wołny albo wostoki precyzyjne

_ _ _ _

 

przy miedzianej pobiedce-składaku (z #8689 i #8690) poszaleli do 157,50 ...amok totalny :)

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fake na 100%,po prostu za gomułki nie rozdawali zegarków tak jak za gierka no i milicjant powinien mieć jakiś stopień służbowy.druga sprawa:w milicji się służyło a nie pracowało a trzecia:w najlepszym razie miał "przepracowane" zaledwie 16 lat.

Edytowane przez buran69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Matko i córko poszła. Mam nadzieję że to sprzedający zakończył lewym kontem, a nie kupił tego jakiś nieświadomy biedak.

Widać ewidentnie że grawer robiony był jakimś dremelem czy czymś w tym stylu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa sprawa:  w "milicyjnych" dedykacjach na pewno nie pojawiało się samo <<MO>>

 

Miałem w łapach dwa zegarki z grawerami i jak pamiętam, to ich treść leciała mniej więcej tak: 

Komendant WUSW st.sierżantowi Pała Zbigniew za 25 lat służby 


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MO byli też pracownicy cywilni i oni pracowali a nie służyli.

to byli bardziej pracownicy msw niż milicji,nie mogli powiedzieć o sobie że są milicjantami tak jak cywilni pracownicy wojska nie są żołnierzami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.