Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Madmax
no to jestem zaskoczony...tym bardziej ze przeciez tam nikt nawet neutrala nie wystawil...

 

teoretycznie mogłem i nawet powiniem rąbnąć 2 negatywy za tego Wostoka i Poljota, ale z Wostokiem to dopiero wyszło po miesiącu jak urwała się koronka (pisałem o tym wcześniej) - pozytywa wystawiłem zaraz po przyjściu zegarka bo wyglądało, że wszystko jest w porządku, a z Poljotem (też go opisywałem) no cóż - to działa w obie strony :roll: - jak ja walne mu negatywa to on mi też, a na komentarzach mi raczej zależy bo wtedy jeszcze nie miłem ich dużo.

 

No wlasnie. W sumie to rozumiem - rozumiem motyw nie wystawiania negatywa czy neutrala. Z drugiej strony jednak wychodzi na to, ze inni uzytkownicy nie dostaje pelnej informacji. Choc na szczescie jest forum ;)

A probowales poinformowac mailem o zaistnialej sytuacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mailem a telefonem, dzwoniłem raz i powiedział mi, że pogada na ten temat ze swoim zegarmistrzem, który serwisuje mu każdy zegarek przed wystawieniem na allegro. zadzwoniłem na drugi dzień i dowiedziałem się, że zegarmistrz powiedział, że wszystko było w porządku ... taaa - to wychodzi na to, że rdza na mechaniźmie Poljota to powstała podczas drogi w wagonie pocztowym z Kalisza do Myszkowa.

 

Sprzedawca, ten pisze też na aukcjach, ze jego zegarki są po konserwacji u zegarmistrza, taaa - żadna konserwacja to nie jest - (jako taką rozumię czyszczenie) zegarki te są tylko "pomazane" z wierzchu oliwą, a cały środek suchy i np. w Wostoku (tym co urwała się koronka) ćwiertnik się zacierał na tyle mocno, że zębatki mogły się pozrywać.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Madmax

to w sumie warto kupowac czy nie? ja od jakiego czasu przymierzam sie do kupna czegos u tego allegrowicza... choc ceny rzeczywiscie sa wysokie... kolega ma delbane od niego i jest bardzo zadowolony... tez ja ogladalem wielokrotnie i jest ok..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lapajlukasz

kupował użytkownik "Birac" któremu kilka zegarków sprzedałem , stąd wiem że jest z miasta na K. Oczywiście nic nie sugeruję że to ta sama osoba czy znajomi - zwróćcie jedynie uwagę że ów użytkownik (KTÓRY NIC NIE SPRZEDAJE, TYLKO KUPUJE) kupił bardzo ciekawego i charakterystycznego łucza :

 

http://www.allegro.pl/item148913447_148913447.html

 

a potem inny użytkownik z miasta na K. sprzedał dość podobnego :wink: który był oczywiście nieużywany

 

http://www.allegro.pl/item157843881_kultow...ieuzywany_.html

 

Nie żebym cokoliwek sugerował, ale co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Madmax

no nie wiem zobacz na te aukcje:

 

http://www.allegro.pl/item157008469_157008469.html

 

kto dal najwiecej a kto jest na drugim mijescu i na czas oferty...

nie jestem specem komputerowym ale to chyba wyklucza zeby to byla jedna i ta sama osoba?

no chyba by sobie sam nie podbijal ;) z drugiej strony widze jedna rzecz zastanawiajaca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lapajlukasz

nie upieram się przy żadnej tezie, choć faktycznie nie zauważyłem :oops: tek aukcji ... coż być może jakaś współpraca obu panów od czasu do czasu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wystawiłem neutrala, bo te zegarki, z którymi były problemy kupił dla mnie mój ojciec i im się dokładnie nie przyglądał tylko dawał pozytywy.

 

Nie jest to jedyny sprzedawca, z którym były pewne problemy. Ostatnio kupiłłem 4 zegarki od gościa, który raz na jakiś czas wystawia około setki zegarków na raz - może sami zgadniecie jego nick. Za przesyłkę dałem 10zł a 4 zegarki przyszły do mnie po prostu wrzuceone razem do zwykłej małej kopertki. Po krótkiej wymianie maili okazał się, że sprzedawca nie widzi w tym nic złego skoro jakimś cudem wszystkie zegarki nadal były sprawne. Zdecydowanie zasługuje to na co najwyzej neutralny komentarz i wypadałoby ostrzec innych allegrowiczów, ale z drugiej strony dostać 4 odwetowe negatywy mi się nie uśmiecha. No i co tu zrobić. System komentarzy jest po prostu bardzo niedoskonały.

 

No i mam jeszcze parę - bodaj małżeńską - sprzedawców (dwa różne nicki), których omijam z daleka. Aukcje są kiepsko opisane, ale jak zadasz przypadkiem jakieś pytanie od razu będziesz wiedział z jakim typem masz do czyniania... Zapamiętałem ostatnią odpowiedź od tego gościa. To było coś w tym stylu:

"pan albo ktoś do pana podobny zadaje pytania a potem nie kupuje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pompej

Właśnie bardzo dobrze że wyszedł temat sprzedawców i ich opisów aukcji.Chciałbym powiedzieć że dość często zdarza się taka sytuacja:w opisie widnieje pogrubionym drukiem lub powiększoną czcionką "zegarek po przeglądzie i czyszczeniu u zegarmistrza" lub "zegarek na dokładnym chodzie" no to sobie myślę super a tu przybywa zegarek,nakręcam i nic no to ruszam nim no wskazówka rusza,myśle sobie nic to,dalej otwieram i co widze bród jak cholera suche jak pieprz,i dokladny chód to jest 10 minut +/- na godzine?Zegarmistrz do którego te zegarki zanoszę potwierdza moje spostrzeżenia suchy i brudny.Mi sie wydaje że sprzedawcy bardzo czesto podpatrują opisy i po prostu je przepisuja a to przecież kłamstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pompej

aha i jeszcze jedno.Nie wiem jak wy ale ja nie kupuje zegarków na allegro za bardzo duże pieniądze i dla kogoś może być to śmieszne że bulwersują mnie takie kłamstwa ale wolał bym żeby widniało w opisie:"zegarek brudny i na nie dokładnym chodzie" i tak bym go licytował bo go chcę.I obojętnie czy jest to kwota 1 zl czy 100 zl nadal jest to zakup i oczekuje od sprzedawcy uczciwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Madmax

trzeba jednak tez wziac pod uwage ze na aukcjach allegro tez dochodzi do przypadkowych zaniedban, nieporozumien...

ja kupilem kiedys zegarek od formulowicza - opis sprawny, po przegladzie, dokladny chod...

i po tygodniu musialem zaplacic cos kolo 40 zlotych za naprawe (problemy z kalendarzem i nakrecaniem)...

wyjasnilismy sobie mailowo wszytsko bezstresu o pretensji o to nie mam...

nie posadzam o jakies celowe dzialania...

ale pozostaje swiadomosc, ze mozna bylo kupic za ta cene (zegar+pozniejsza naprawa) jakis lepszy egzemplarz...

bywa... czasem ludzi trzeba zrozumiec...byle nie zdarzylo sie to nagminnie...

ale jak trafi na nas to wtedy sie denerwujemy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

ostatnio widziałem fajną aukcje na allegro:

gdzie o nówke komandira biły sie trzy ,,panie''

cene jaka namotały przekraczała 300 zł

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to w sumie warto kupowac czy nie? ja od jakiego czasu przymierzam sie do kupna czegos u tego allegrowicza... choc ceny rzeczywiscie sa wysokie... kolega ma delbane od niego i jest bardzo zadowolony... tez ja ogladalem wielokrotnie i jest ok..

 

kupiłem od niego kilka zegarków - za 2 należały się ewidentnie negatywy, reszta w idealnym porządku, mucha nie siada.

Jak obserwuję jego aukcje to bardzo często widzę, że to koronka nieoryginalna, szkło nieoryginalne, a w opisie o tym nic nie ma. Część jego zegarków to ewidentne składaki (dodatkowo mój Wostok był bardzo niedbale złożony - z części od różnych modeli Wostoka - nie pasowały do siebie)

Ja osobiście (pomimo większości udanych transakcji z tym allegrowiczem) niczego więcej od niego nie kupię, bo zawsze jest szansa (i to spora), że trafi mię coś typu Poljota, Wostoka - które opisywałem wcześniej.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, wracając do tematu - nie przepłacajcie, bo nawet na Allegro można tanio:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=161475996

 

Cokolwiek by to nie było to za 8,75zł z wliczoną przesyłką to dużo nie jest. Aż mnie korci, żeby zrobić taki eksperyment - jak dojdą to je ładnie umyć, założyć nowe skiełko i najtańszy pasek, a potem pstryknąć najlepszą fotkę jaką potrafię i zobaczyć za ile się sprzeda. 4zł nakładów, godzinka roboty.

Albo jeszcze lepiej - poszukać kogoś kto umie robić lepsze zdjęcia...

 

No chyba, że dojdą do mnie dwa kopletne rupiecie i okaże się, ze jednak przepłaciłem :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ati

Wocio

Z niecierpliwościa czekałbym na wynik eksperymentu :P:D Serio serio, moim zdaniem bardzo dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...kur.de z obserwacji smiem twierdzic że ten pierwszy pojdziecza 12 zł a drugiego nikt nie kupi....

 

czesto sie na allegro pojawia ten pierwszy - sam zakupiłem jakies pol roku temu za 9 zł ideała...

 

a drugi ma tarcze jak pisze autor sfatygowana to 5 zl moze pojdzie


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"BIRAC" i "LIM3" to są dwie różne osoby, BIRAC-a znam bardz dobrze, bo kupił od mojej wnuczki ze 25 zegarków. A nawet nas odwiedzł będąc w

Krakowie. Niektóre kupione zegarki były prezentowane na forum.

Ostatnio jak się nie mylę kupił od niej 3 zegarki nasz klubowicz z00h.

Ostatnio też wystawiła ruski i zapewniam was że odpowiadają opisowi, jej nick na allegro to "19341". To tyle na temat "BIRAC" i zakupów na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nówkę kupiłeś za 9zł to jednak chyba przepłaciłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nowke doslownie - ale ledwie używany


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Madmax

Drodzy koledzy zwracam sie z apelem

po razkolejny na allegro pojawila sie slava, ktora bardzo chcialbym miec w swojej kolekcji

http://allegro.pl/item163893084_slava_auto...dat_piekna.html

 

ceny tego modelu na allegro sa jednak jak dla mnie za wysokie ;(

 

moze ktos ma taka do sprzedania czy na wymiane :(

wiem ze do tego typu ofert jest oddzielny dzial - ale mysle ze tu tez pasuje (w koncu jest o allegro i cenach no i o radzieckim zegarku)

 

ciekaw jestem na ile taki model JAN wycenia - napisz prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....mam takie dwa modele i jeden i drugi prezentowałem

 

to jest specyficzny zegarek po podoba się wielu ludziom uznajacych ruskie zegarki za zlom i szmelc

 

jednak oprucz ciekawej niewątpliwie tarczy to zwykła sława automat

 

za którą nie zwykło się płacić wiecej niż 50 zł - w stanach nie zeszczpeconych

 

 

na allegro pewnie pojdzie za 120

 

a co masz na wymienę - może coś poniżej 1949 r. - to bedziemy myśleć


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Madmax

Ponizej tej daty nie mam niestety...

Ale w tym tygodniu odbieram od zegarmistrza BŁONIE, mam kirowskiego, łucza (zlota tarcza,mech. 2209)... nie wiem co by cie interesowalo i czy wogole po 1950r :( jak cos napisz prywatna wiadomosc - nie bedziemy chlopakom na forum zasmiecac watku he he :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madmax, też poluję na taką Sławę i cóż...pozostaje jak to zwykle w takich sprawach - cierpliwość, może w końcu sie uda :( Może amator wyczaruje kolejną i będzie do sprzedania albo któryś z klubowiczów-kolekcjonerów radzieckich zegarków. W każdym razie cierpliwie czekam i obserwuję 8) I liczę, że się uda w końcu.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Madmax, też poluję na taką Sławę i cóż...pozostaje jak to zwykle w takich sprawach - cierpliwość, może w końcu sie uda :( Może amator wyczaruje kolejną i będzie do sprzedania albo któryś z klubowiczów-kolekcjonerów radzieckich zegarków. W każdym razie cierpliwie czekam i obserwuję 8) I liczę, że się uda w końcu.

 

Hehehe :)

Spokojnie, nałapią się, znudzą i w końcu dostaniesz za te same pieniądze, ale po renowacji i czyszczeniu 8)

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slawe mam jedna, ale nie chce sie jej pozbywac bo to pamiatka rodzinna:

w15b.jpg

ale za to poluje na Zi(o)m'y :(

nie wiem, czy to ta nazwa (chociaz nie podoba mi sie okreslenie ziom) czy cos innego, ale lubie je :) nie ma ktos na zbyciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZiM - Zawod im. Mołotowa :( Mam jednego, ale mam do niego sentymentalny stosunek i nie oddam :wink:


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.