Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to jest realnie tyle warte?

http://www.allegro.p..._rarytasik.html

 

 

Myślę, że aż tyle nie choć rzadki, piękny i przede wszystkim pięknie sfotografowany. Doskonały przykład co dobre foto potrafi zrobić z zegarka - szczerze to miałem na niego chrapkę, ale nie za 300 z hakiem smile.gif.

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Chyba za bardzo uwierzył w rosnące ceny na Alledrogo i postanowił zaatakować. Owszem, drożyzna jest, ale na szczęście jeszcze w granicach rozsądku. Zresztą walnąć cenę to jedno, a znaleźć kupca, to już całkiem co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Gdzinowa i minutowa raczej dobre, choć ja w swojej identycznej Sławie mam srebrne (tak, jak koperta), a nie złote. Natomiast sekundowa jest z innej bajki - powinna mieć charakterystyczną czerwoną chorągiewkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj zobaczcie jak pewien znany nam sprzedawca dziwnym trafem nie potrafił zrobić wyraźnego zdjęcia:

http://allegro.pl/item800421634_slava_lodowa_i_nic_dodac_nic_ujac_ciekawa.html

I na dodatek pomylił modele ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.

Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jestem nowy na forum więc po pierwsze witam serdecznie :D Jako, że poszukuję zegarka do codziennego użytku wpadła mi w oko pewna aukcja i proszę o opinie na temat tego zegarka.

Chodzi mianowicie o model, który sprzedawca oferuje pod nazwą Slava Dierzawa, nie mogę się tam doszukać napisu CJIABA, także wole spytać się specjalistów :)

 

aukcja

 

czy warto wydać te pieniądze na ten model?

 

Pozdrawiam kaer

Edytowane przez kaer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek to raczej badziew i pawdopodobnie chińska produkcja. Napisz jakie masz wymagania od zegarka jaki naciąg ręczy, automatyczy? styl sportowy czy elegancki? Tyle, że za taką cenę jak w aukcji to nowy trudno będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o zegarek elegancki, naciąg dowolny. Nie musi być nowy bardzo podoba mi się np: ta Raketa lub ten Poljot albo ten Poljot. Jeśli chodzi o cenę to powiedzmy, że górna granica na tą chwilę to 200zł.

 

Od niedawna zachorowałem na radzieckie/rosyjskie zegarki i tak trafiłem na to forum. Dzisiejszy dzień spędziłem na poszukiwaniach starych okazów na rynkach i targowiskach. Niestety nic ciekawego nie znalazłem, trafiłem na jednego Poljota i Slavę u pewnego dziadka, ale zarzucił tak zaporowe ceny w stosunku do stanu, że odpuściłem. Znalazłem też jedną Raketę w bdb stanie (z wyglądu) niestety nie działała, a sprzedawca i tak chciał za nią 20zł.

Być może jeszcze nie wiem gdzie szukać, ale wydaje mi się że tu w Szczecinie jest raczej ciężko. Dlatego poszukuję też ofert na allegro.

 

Pozdrawiam kaer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idziesz dobrą drogą z tymi poljotami de lux. Za 200 zł można już w bardzo dobrym stanie kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Aronus radzi, tą Sławę sobie odpuść.

Za 200 zł można kupić bardzo dużo zegarków w stanie NOS ( czyli nigdy nie noszone).

Z modeli, które podałeś, wynika że preferujesz płaski elegancki czasomierz.

Za modelami de lux osobiście nie przepadam ( choć obecnie zauważam że panuje na nie moda), natomiast ta Rakieta - jak dla mnie super, jedynie cena IMHO trochę wysoka.

Jedyną rzeczą, którą na chwilę obecną mogę Ci doradzić, to czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj tematy z forum, aby nabrać trochę wiedzy. I nie śpiesz się z zakupem - emocje to zły doradca.

No i dalej podążaj drogą CCCP.

W razie pytań i problemów pisz, we właściwym temacie - zawsze postaramy się pomóc.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.

Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idziesz dobrą drogą z tymi poljotami de lux. Za 200 zł można już w bardzo dobrym stanie kupić.

 

a za 1/4 tej kwoty równie eleganckiego cieniutkiego Łucza na mechanizmie 2209 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Invictus

Cena za nówkę w okolicach 100zł jest realna. W środku będzie jak sądzę siedział 2614.2H (właściwie N bo to cyrylica). Prosty, trwały mechanizm, podstawowy wół roboczy Poljota z lat '80 i początku '90. W razie czego duża dostępność części zamiennych i tani serwis. Po zakupie warto go przeserwisować bo zegarek swoje odleżał i nowe smary zapewnią mu dłuższą żywotność. Koperta jest zapewne chromowana więc zegarek z czasem straci na uroku. Podsumowując stuwkę z małym narzutem warto wydać za nówkę, ale nie ma co znów szaleć wyżej, pojawi się kolejny.

 

 

No i nabyłem go, nawet za mniej niż 100 (tyle że bez paska) :D Ale opłacało się, a zobaczyć go można tu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ludzie wystawiając zegarki i pisząc że są po profesjonalnym przeglądzie, wklejają zdjęcie dyplomu zegarmistrza, który niby wykonał ten przegląd, zamiast pokazać skan dowodu wykonania usługi. :)

Jest to dla mnie niezrozumiałe.


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ludzie wystawiając zegarki i pisząc że są po profesjonalnym przeglądzie, wklejają zdjęcie dyplomu zegarmistrza, który niby wykonał ten przegląd, zamiast pokazać skan dowodu wykonania usługi. :)

Jest to dla mnie niezrozumiałe.

 

W tym konkretnym przypadku to zegarmistrz handluje na alledrogo i dodając do zdjęć scan dyplomu próbuje windować cenę w górę :) jak widać skutecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Za 180 PLN można kupić amfibie automat na 31 kamieniach nówkę - cóż może jakiś pasjonat się trafił :)

 

Za tyle to kupiłem 4 nówki w automacie z pudełkami i papierami zza zachodniej granicy i to jakiś rok temu chyba. Teraz ceny zaskakują.... taniej na ebay kupuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To akurat nie jest zawyżona cena. Koperta ze złota, z papiurkiem a do tego rzadki egzemplarz. Można go kupić za 1500, ale czasem ten papierek podnosi cenę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze dodatkowo mozna pertraktowac ze sprzedawca i troche urwac z ceny. Bardzo ladna ta Rakieta zreszta.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można jednak zapominać, ze realna wartość tego zegarka to wartość złota plus powiedzmy 50 - 100 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można jednak zapominać, ze realna wartość tego zegarka to wartość złota plus powiedzmy 50 - 100 złotych.

 

No chyba nie do końca.

Dlaczego złote monety wydawane w seriach są po upływie pewnego czasu droższe od wartości złota jaką zawierają??

 

Chodzi tu o aspekt kolekcjonerski, po za tym chyba przeglądając ten wątek nikt nie ma wątpliwości, że zegarki potrafią osiągać zupełnie nie realne ceny.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.

Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem trochę ten temat i widziałem, że niektórzy z was chadzają na bazarki itd, gdzie nie raz można kupić jakiś stary ciekawy okaz.

I teraz takie pytanie do krakusów forumowych - gdzie w Krakowie najlepiej udać się po tego typu rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.