Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MaTTi007

G-shock: G-9100-1ER vs G-7900-1ER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję porady, który zegarek warto kupić? a może polecicie coś równie godnego uwagi ? Mój budżet to 350zł. Na chwilę obecną waham się przy tych modelach:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Casio-G-Shock-Gulfman-World-Time-200m-Watch-G-9100-1ER-Brand-new-Boxed-Grnteed-/190853479808?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWatches_GL&hash=item2c6fc0fd80

 

http://www.ebay.co.uk/itm/New-Casio-G-Shock-Mens-Watch-G-7900-1ER-/390827255516?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWatches_GL&hash=item5aff1ea6dc

 

 

zapomniałem wspomnieć, że objętość nadgarstka mam 16,5cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden z nich niczym się specjalnie nie wyróżnia na tle "rywala", więc można kierować się tylko wyglądem lub rozmiarem, a jeśli o to drugie chodzi to na taki nadgarstek lepszy będzie G-9100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego sam używam i mogę polecić. :)

 

Drugi to mało znany i niezbyt popularny model, ale wyposażony w zasilanie solarne i synchronizację radiową. Jak na taką funkcjonalność cena jest niezła, aczkolwiek nie jestem pewny czy to nie jest już model który ma swoje lata, a więc takie egzemplarze z wyprzedaży mogą mieć rozładowane akumulatory, co może (choć nie musi) przyczynić się do zmniejszenia ich żywotności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, a powiedź mi ten pierwszy jakie ma podświetlenie ?

 

czy też ma tą funkcję, że gdy jest ciemno i skierujesz rękę w kierunku oczu włącza się podświetlenie?

 

i jakoś dużo jest tych cyferek na tym wyświetlaczu ;D ten największe to godzina a reszta ? ;p 

 

Chciałem jeszcze zapytać o wytrzymałość i zarysowania szkiełka i czy ten kolor tych napisów jest złotawy czy żółty ?:D 

 

Przepraszam za tak dużą ilość pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj przepraszam, tego drugiego pomyliłem z jego poprzednikiem GW-500/530. GW-M530 to model z ubiegłego roku.

 

G-7710 ma tradycyjne, elektroluminescencyjne podświetlenie. Opcja automatyki jest. Ponad zegarem jest datownik, natomiast te cyferki jeszcze wyżej informują, że widoczny na datowniku 30 czerwca to 181 dzień roku, a do końca roku pozostały 184 dni. W tej najwyższej linii można też wyświetlić aktualny rok lub czas w innej strefie czasowej.

 

Mi się szkiełka jeszcze nie udało zarysować, nie ma zbyt dużej średnicy i jest całkiem nieźle chronione przez wystający bezel. Napisy są żółte, czy może raczej żółtobrązowe, w każdym razie nie jaskrawe. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo za odpowiedź :)

 

teraz patrzyłem jeszcze na allegro ten zegarek: http://allegro.pl/zegarek-casio-gw-m530a-1er-g-shock-meski-i4216515907.html

cena przekracza 500zł a na tej stronie 60Ł ~300zł 

 

http://www.watchshop.com/mens-casio-g-shock-alarm-chronograph-radio-controlled-watch-gw-m530a-1er-p99957439.html#tabs

 

niezła różnica ;P ale jak mówisz, że to mało znany model to już sam nie wiem ;D 

 

Miałbym jeszcze do Ciebie małą prośbę. Czy zrobiłbyś fotkę podświetlenia tego zegarka ? Oczywiście jeżeli byłaby taka możliwość. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nawet dobrze - mniejsza szansa, że spotkasz kogoś z takim samym na nadgarstku. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hah ;D w sumie racja, nie pomyślałem o tym ;D na początku zobaczyłem na ebayu tego g7900-1er i juz go miałem kupować a teraz im dłużej siedzę i szukam to znajduję coś ciekawszego :P

 

szukałem jakichś recenzji na temat tego: GW-M530A-1ER , ale nic nie mogę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałbym jeszcze do Ciebie małą prośbę. Czy zrobiłbyś fotkę podświetlenia tego zegarka ? Oczywiście jeżeli byłaby taka możliwość. :)

Leniuszek ze mnie, więc posłużę się zdjęciem znalezionym w sieci. :P Przepraszam, że takie nieostre, ale z kilku które udało mi się znaleźć, to najbardziej wiernie oddaje realny wygląd podświetlenia w ciemnościach. Nie jest ono może aż tak kontrastowe jak w przypadku zwykłych wyświetlaczy z ciemnymi cyframi na jasnym tle, ale ja nie mam co do niego żadnych zastrzeżeń, choć korzystam rzadko czy nawet bardzo sporadycznie - to mój zegarek outdoorowy. ;)

 

image1mt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadgarstek podobny do Twojego i od roku mam g7900. Naprade fajnie lezy no i ma autopodswietlenie, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.