Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

grebuz

ny0040 wahnik i bezel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzisiaj brat przyniósł mi swojego Citizena NY0040 do regulacji i jak go porównuję ze swoim Orientem Mako, to nasuwają mi się dwie sprawy:

 

Po pierwsze wachnik jest taki jakby bardziej chwiejny na swojej osi, tzn. że przy leciutkim naciśnięciu (tylko po to, żeby go przesunąć) poddaje się pod palcem tak jakby jego oś miała jakiś luz. Czy to jest normalne? Dodatkowo wachnik ma wytarte napisy na brzegu i nie wiem czy to skutek przeglądu i czyszczenia mechanizmu w serwisie (agresywna chemia) czy może ociera o dekiel (na ucho nic nie słychać)

 

Druga sprawa to minimalny luz na bezelu - w porównaniu z mako bezel chodzi nie tylko lżej, ale też wyraźnie czuć minimalny luz "góra/dół" (sprężynuje po dociśnięciu go do koperty).

 

Można te dwie sprawy jakoś poprawić, czy po prostu zostawić jak jest, bo to urok tego zegarka?

 

pozdrawiam

g

 

wahnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o luz na bezelu "góra/dół' to raczej normalne i po prostu ten typ tak ma :)  A wnioskuje to po tym iż miałem 3 razy ten model Citka i każdy tak miał, niezależnie czy to była wersja z czarną czy niebieską tarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wlasnie na reku ten zegarek i nie wyczuwam jakiegokolwiek luzu na bezelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie ten luz jest bardzo mały - jakieś 0,5mm. Zdziwiło mnie to, bo w Mako bezel siedzi jak przyklejony. Nie zdejmowałem bezela, więc nie wiem na jakiej zasadzie jest mocowany, ale myślałem, że może wyrobiła się uszczelka. Zegarek nie jest nowy, a brat przyznał, że kręci bezelem dosyć często.

Bardziej zajmuje mnie kwestia wachnika. Kij z napisami, byle się nie okazało że rotor nie kręci się się w jednej płaszczyźnie i w końcu rozwali łożysko, albo i coś więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,5mm i to sie trzyma? mam inne "nurki" citizena i takich uzow nie maja. Wszystko spasowane co do milimetra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości zmierzyłem i dokładnie 0,3mm. wieczorem go ściągnę i pooglądam od środka. ktoś wie czy tam jest płaska sprężyna czy kulka jak w starszych seiko 6309?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie delikatny luz jest na bezlu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Ja miałem taki sam luz w bezelu w ny2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez beriam
      Citizen BN0150-10E
      Obywatel w stanie można rzec, sklepowym.
      Zegarek używany do zdjęć i prezentacji pasków. Używany w obrębie pokoju 🙂
      Pasek gumowy nieużywany. 
      Asekuracyjnie 9/10
      Cena 600pl
      Plus koszt wysyłki
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       












       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       

    • Przez radek3545
      Na sprzedaż diver Citizen Promaster NY0040-50W, wersja „full lume” na bransolecie. 

      Koperta 42 mm, grubość 12 mm, pasek 20 mm, WR 200M, mechanizm Miyota cal. 8203 na poprawnym chodzie. 

      Zegarek jest bardzo solidny, idealnie leży na ręku (po zakupie sam sprawdzałem czy to na pewno 42mm, nosi się jak mniejszy rozmiar), tarcza pokryta lumą robi świetną robotę. 

      Kupiony przeze mnie online w sklepie Harvey Store (Helvetic Time AG) w czerwcu 2022. W komplecie oryginalne pudelka, instrukcja oraz nieużywana oryginalna bransoleta. 

      Zegarek jest zadbany, w dobrym stanie. Występują oczywiście ryski powstałe w wyniku normalnego użytkowania ale żadnych głębszych zarysowań i uszkodzeń nie ma. Bransoleta nieużywana, nieskracana. 

      Stan asekuracyjnie oceniam na 7.5/10, bransoleta 10/10.

      Wysyłka paczkomatem w cenie (najwcześniej w dniu 6/04).

      Cena jaka mnie interesuje to REZERWACJA.

      Poniżej linki do kilku recenzji w sieci: 

      https://www.watchuseek.com/threads/citizen-ny0040-09w-luminous-dial-diver-you-may-not-know-you-want-one-yet.2933962/
       
       

       












    • Przez Brasta
      Witam serdecznie piszę z zapytaniem o Zegarek Citizen numer na dole tarczy to P8200-R8191-KY czy jest to podróbka czy może jakiś składaniec nie potrafię znaleźć takiego nigdzie. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź. 



    • Przez Pawel777
      Witam.
       
      Od kilku dni Jestem posiadaczem Citizena z funkcją Radio Controlled. Niestety funkcja nie działa za każdym razem - częściej nie działa niż działa, nawet w tym samym miejscu, a od dwóch dni ich nie może "pobrać" czasu.
      Czy jest to normalne?
      Z góry dziękuję za odpowiedź
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.