Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Po pracowitej nocy mogę pokazać jeden z najstarszych budzików spośród radzieckich budzików Drużba, datowany na drugi kwartał 1956 roku. Ciekawostką niech będzie fakt iż właśnie w tym roku nastąpiła zmiana położenia słonika na tarczy. Odwrócono go tyłem na "zgniły zachód". :D

post-57210-0-33619700-1492939586_thumb.jpg

post-57210-0-97379700-1492939592_thumb.jpg

post-57210-0-93712700-1492939600_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękno i zarazem historia , gdzie jeszcze można dostać takie cudeńko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są akurat bardzo powszechnie dostępne budziki. Prawie wszystkie portale aukcyjne oferują takie modele w różnym stanie za naprawdę niewielkie pieniądze. Jest wątek na forum poświęcony wyłącznie budzikom SLAVA i ich poprzednikom, a tutaj trochę historii i ciekawostek.

 

http://zegarkiipasja.pl/artykul/14310-slava-niejedno-ma-imie


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadzam  się , jak na początek  mam 6 szt SLAVI , ale najstarszy jest 2 kwartał 85r  , a tu  trzydzieści lat starszy i w bardzo dobrej kondycji . Mam co prawda jeszcze jedną Slavie  4-62  ale korozja dalece posunięta  jak i wypracowane czopy i łożyska powodują  , że idzie 2 - 3 minuty i się zatrzymuje. A tu przeszło sześćdziesięciolatek i w dobrej formie Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-93905-0-75268500-1493128688_thumb.jpgpost-93905-0-09674800-1493128715_thumb.jpgDo zbiorku dołączyła SLAVA podróżna w stanie idealnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

mój kosmiczny kącik......

Nie miałeś wizyty kogoś z WSI? Tyle niezarejestrowanych rakiet kontynentalnych. :D

Fajnie to wygląda. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a najlepsza z nich ручная граната w środku :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,

Pisałem posta na którego nie otrzymałem odpowiedzi w październiku 2015 roku, temat jest natomiast wciąż aktualny ale nico wyjaśniłem. Przytoczę posta:

 

" Witam, zarejestrowałem się na forum w celu uzyskania kilku informacji o zegarku Drużba Дружба produkcji СССР z 11 kamieniami. Sam na mechanizmach zegarkowych zupełnie się nie znam. Zegarek jest podziadkowy, ma dla mnie wartość pamiątkową, ale niestety nie działa. Z tyłu posiada mechanizm jak ze zdjęcia (zdjęcia znalezione w sieci nie moje). nakręcenie zegarka nie pomogło go rozruszać, wszystkie pokrętła działają ale od rozruchu właśnie nie. Czy myślicie, że zegarmistrz będzie w stanie go przywrócić do działania ?

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam. "

 

1. Zaniosłem już jakis czas temu budzik do zegarmistrza, powiedziano mi, że mechanizm jest niestety uszkodzony a naprawiać sie zegarka nie opłaca. Ponadto w mechanizm ingerował moj dziadek najprawdopodobniej jakaś tłustą substancją...

 

2. Mimo wszystko naprawa nawet sięgająca 500 zł nie odstraszyłaby mnie. Tyle tylko, że teraz wpadła mi na oko działająca Drużba z poprawnym mechanizmem za około 50 złotych. Stad moje pytanie czy mozna przełożyć mechanizm z działajacego zegarka do mojego zabytkowego ? Podobno wszystko radzieckie budziki miały ten sam

mechanizm czy to prawda ? (Podkreślam ze nie znam na zegarkach, liczę na waszą fachową pomoc). Pomóżcie mi przywrócić moją piękną pamiątkową Drużbę do życia :)

 

Jesli trzeba wykonać fotki to proszę powiedzieć czego dokładnie.

 

Moze zastanawiać niektórych dlaczego nie zadowolić sie działającym kupionym zegarkiem - ano właśnie nie, bardzo chce zachować przynajmniej tarcze i całą przednią część ze starego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do przeczytania wątku o renowacji Budzików SLAVA, a Drużba o której piszesz, to poprzedniczka tych budzików. Łatwiej by nam się rozmawiało gdybyś umieścił zdjęcia, rodzinnego budzika (tarcza, mechanizm) oraz tego, którego kupiłeś jako dawcę części do pamiątkowego. Bardzo chętnie podpowiemy, tylko daj nam szansę. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1960, oryginał, może nie najładniejszy, ale jeszcze ze szkiełkiem.

post-57210-0-50884800-1494095421_thumb.jpg

post-57210-0-07243900-1494095423_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-93905-0-21738100-1494229935_thumb.jpgpost-93905-0-09113100-1494229960_thumb.jpgpost-93905-0-87619700-1494230004_thumb.jpgZwracam się z prośbą do Panów znawców tematu ,radzieckie budziki. Jak już pokazywałem nabyłem Slavia - globus , w której nie było rakiety. Już miałem ją wykonać , gdy na tym forum ,jak i w internecie  zobaczyłem , że są trzy rodzaje rakiet. Większa złota , mała złota , i czerwony plastik zwana papryczką . I tu pytanie , czy rodzaj rakiety ma związek z rokiem produkcji zegarka , gdyż pragnę dorobić właściwą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się z prośbą do Panów znawców tematu ,radzieckie budziki. Jak już pokazywałem nabyłem Slavia - globus , w której nie było rakiety. Już miałem ją wykonać , gdy na tym forum ,jak i w internecie  zobaczyłem , że są trzy rodzaje rakiet. Większa złota , mała złota , i czerwony plastik zwana papryczką . I tu pytanie , czy rodzaj rakiety ma związek z rokiem produkcji zegarka , gdyż pragnę dorobić właściwą.

Moim zdaniem w oryginalnych budzikach SLAVA globus stosowano tylko dwa rodzaje rakiet takie jak te ze zdjęć nr 2 i nr 3 . Na początku lat 60-tych kiedy jeszcze ten budzik nazywał się BOCTOK (Wostok) i po tym gdy weszła nazwa SLAVA stosowano rakietę pod kolor budzika a tor lotu miał przekrój trójkąta .  Budzik ten był gadżetem związanym z pierwszymi lotami w kosmos. Później zmieniono technologię wykonania toru lotu poprzez wytłoczenie go w postaci łukowatego kątownika i zmieniono rakietę na plastikową w kolorze czerwonym o wyglądzie już bardziej zbliżonym do rzeczywistego . Co do rakiety z budzika na zdjęciu nr 1 to mogę powiedzieć, że rakiety z różnych powodów ginęły właścicielom i później stosowano w to miejsce różne bardziej lub mniej podobne do oryginału w tym wypadku przypomina to raczej granat moździerzowy a widywałem też czerwone nakrętki od kleju  lub czerwone końcówki służące do napełniania gazem zapalniczki. Zdarzyło mi się też widzieć rakiety w kolorze złotym wizerunkowo odpowiadające tym z pierwszych lat produkcji z napisem BOCTOK na boku. Jest to jednak rakieta z tego samego okresu ale   pochodząca z gadżetu  pamiątkowego   w postaci kuli ziemskiej gdzie tor lotu rakiety wykonany był z drutu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż moja wiedza na ten temat jest o wiele mniejsza niż kolegi Tomasza, to uważam podobnie jak on. Jeżeli wierzyć zdjęciom, to w pierwszych "Globusach" które nazywały się Wostokami były na pewno te same rakiety co w późniejszych modelach z metalowymi rakietami (zdjęcie zapożyczone z netu, poniżej). Czerwone pokazały się później, ale czy wyparły metalowe, czy bywały wymiennie, trudno powiedzieć.

post-57210-0-72348700-1494264184.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za tak wyczerpujące wypowiedzi. Za kilka dni rakieta będzie na miejscu . Tymczasem pozostaje Mi tyko podziękować i pogratulować , tak wielkiej wiedzy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie jest to budzik , ale chodzik prod. cccp . Klucze - Slavy  nazywacie kiczowate . Ta  '' BECHA '' Wiesna  to dopiero  szczyt kiczu i brzydoty , w dodatku kamienie tylko w przystawce .

post-93905-0-33859500-1495011862_thumb.jpg

post-93905-0-64010100-1495011892_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeży nabytek

post-61474-0-29229500-1495885439_thumb.jpg


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :D

Tarcza trochę poszarzała ale i tak jest OK.


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że kompletny i nie składak.

 

Wysłane z mojego HTC One A9 przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Slav, szczególnie drugiej, takiej nie mam.

 

Wysłane z mojego HTC One A9 przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.