Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

 

Postanowiłem założyć nowy temat w dziale Zegarki Polskie.

 

Projekt forumowego zegarka jest na finiszu, niebawem odbieramy nasze zegarki. Moim zdaniem dobra relacja jakości (w założeniu) do ceny sprawiła, że 300 sztuk tych zegarków znajdzie już właścicieli przed ukończeniem ich produkcji, wersja limitowana już dawno zarezerwowana. 

 

Dla przypomnienia dodaję specyfikację obu wersji:

- Kwarc ( zegarek ma mieć przeznaczenie " do tyrania ", na rower, w góry itd )
- Chronograf ( bo daje to większe pole do popisu jeśli chodzi o fajny sportowy design, więcej możliwości personalizacji itd )
- Mechanizm japoński Miyota OS21 full metal.
- Stalowa koperta ( wiadomo musi być trwały )
- Szafirowe płaskie szkło z powłoką antyrefleksyjną od spodu
- Rozmiar koperty 42mm bez koronki
- Między uszami 20mm
- Pasek NATO - parciak w kolorystyce dopasowanej do zegarka w wersji limitowanej

- Pasek ze skóry czarny - dla wersji nielimitowanej
- Wodoszczelność 100m

 

Wersja limitowana 150 numerowanych egzemplarzy.

Wersja nielimitowana 150 egzemplarzy.

 

Dwa tematy o tych zegarkach już są, ale były one związane z projektem i zakupem. Skoro 300 sztuk trafia do klubowiczów, będą dyskusje, masa zdjęć oraz opinii. Zegarek - designed in Poland, więc właściwe miejsce. Do odbioru zegarków pozostało około miesiąca.

Pozwolę sobie zamieścić zdjęcie sampli, autorstwa pomysłodawcy projektu. Już niebawem będziemy mogli zamieścić własnego autorstwa. :)

post-44038-0-87344100-1402751176_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu ma służyc założenie tego tematu w tym dziale?

Zegarek oprócz klubowej inicjatywy QV i innych, w całości powstaje na dalekim wschodzie ,jest szeroko komentowany w dziale inicjatyw i nowych pomysłów ,i tam jest jego miejsce!

A reklamy nie potrzebuje ,bo go praktycznie już nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już napisałem, ale skoro nie jest jasne. Dwa poprzednie tematy to projekt i zapłata. 

Będzie ich 300 sztuk i zostały zaprojektowane w PL dla członków polskiego forum. Nie będę wskazywał, ale można mieć sporo zastrzeżeń do innych firm w tym dziale, ale jest polski akcent, w nim również. 

Skoro napisałem - designed in Poland, jasną sprawą jest - nie made in Poland.

Edytowane przez MichałZet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komu nie jest jasne? NIe tłumacz mi co jak  i ile ,bo ja w projekcie jestem od początku. mam dwie limitki i jedną nielimitkę .A TY z tego co widzę załapałeś się na nielimitkę pod nr 122, czyli prawie  na ostatnie wolne egzemplarze, .Temat nie pasuje w tym wątku ,ale tu się zgodzę ,jest masa innych które powinny zostac przeniesione do skośnookiego działu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam temat, tłumaczę dlaczego tutaj, nie jest jasne - wyjaśniam. 

Reagujesz jakbym chciał zakładać temat dla posiadaczy Patków w tym dziale. 

 

Fakty:

-zaprojektowany w PL,

-dla członków forum z PL, czyli cała produkcja dla polaków,

-dość duża liczba, stąd temat tutaj,

-wykonany w Azji, każdy ma tego świadomość, jeśli tak ładny zegarek kosztuje czterysta kilka zł.

 

Czyli Polska czy Chiny?

 

W związku z wędrówkami pod moim adresem, czy jeśli nie mogłem zadeklarować chęci zakupu wcześniej, a jestem na liście (chyba w nieco innym miejscu) to mam mniejszą rację? Chyba słowo "załapałem" dziwnie brzmi skoro płacę tak samo jak inni? Bez komentarza...

Edytowane przez MichałZet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Chiny ,a Patek też nie ten dział :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy, zobaczymy. Może kiedyś powstanie nowa polska firma. Wtedy ten "projekt" będzie jej pierwszym. Wielu tak zaczynało.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej gratuluję nabywcom, bo to bardzo fajnie wykonany zegarek w tej cenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak już mamy ten temat ,to może dodajmy ,że nielimitek zostało ok.14 sztuk /tylko/.

A zegarki będą do odbioru ok.20 lipca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na nie z niecierpliwością...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś nowe projekty tarcz na horyzoncie :) Nie ukrywam, że wzorniczo - koperta w limitce/nielimitce ma bardzo fajny i uniwersalny charakter i pociągnięcie w niej kliku projektów w tym bez chrono nie byłoby głupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem że takie temat ktoś założył...miło. Heritage Chrono to pierwszy projekt, na którym nie ukrywam trochę się uczę. Moim marzeniem jest jednak przenieść produkcję przynajmniej kopert i tarcz do Polski co wcale nie jest takim SF jakby mogło się wydawać. Na pewno każdy kolejny model będzie coraz lepszy tego możecie być pewni. Już w przypadku Formmeistera i Visa uzgodnieni są inni dostawcy części z wyższej półki niż w przypadku budżetowego Chrono.

 

Co do Made in Poland. Ostatnio zakupiłem rower NS Bikes Analog. Firma chwali się, że jest Made in Poland , Made in Europe...chodź tak naprawdę polskie są jedynie projekty ( a może aż projekty! ) bo ramy są spawane w Azji. Nie wiem co jest ważniejsze pomysł, projekt i dopracowanie projektu czy samo wykonanie. Obie rzeczy są ważne ale bez dobrego projektu nie było by zegarka/roweru.

 

Mało co jest dzisiaj projektowane i wytwarzane w jednym kraju...w taką stronę poszła cywilizacja i chyba należy się z tym pogodzić.

 

Głupie Jeansy zanim trafią na nasz tyłek okrążą całą kulę ziemską. Bawełnę produkuje się w jednym kraju, przędzalnia stoi w innym, w jeszcze innym to uszyją, gdzie indziej zrobią metki i jeszcze gdzie indziej to wyślą.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś zegarek Maurice Lacroix z lat chyba 90tych, był naprawdę słabej jakości..z krzywo wybitym logo na bransolecie.

Gdzie dzisiaj jest ML ? To dzisiaj firma produkująca własne mechanizmy i zatrudniająca świetnych designerów. Ale zaczynali od niesłychanego dziadostwa...o czym nieliczni dzisiejsi klienci wiedzą. Jak zaczynał Frederique Constant ? od podłych kwarców... dzisiaj to najprężniej rozwijająca się marka. Malo kto pamięta jakie zegarki produkowały jeszcze parę lat temu firmy dzisiaj mocno rozpoznawalne i uważane nawet za prestiżowe. Te przykłady mnie motywują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to zachować wysoką jakość i maksymalnie najważniejszy czynnik - cena/ jakość. W tym przypadku zaproponowałeś coś fajnego, stąd duże zainteresowanie. Wiele osób miałoby pewien niedosyt jako twórca widząc zainteresowanie na dzień dzisiejszy - "mogłem sprzedawać za wyższą cenę", ale naprawdę nie tędy droga. Wszystkie zegarki sprzedane przed opuszczeniem fabryki, limitowana wersja daaawno temu. Można było więcej egzemplarzy, za wyższą cenę, ale bardzo dobrze że tak się nie stało.

Wypuszczając mniejsze serie, ciekawe projekty, i jeszcze raz cena, ludzie będą mieli poczucie, że kupili coś wartościowego, a to najważniejsze.

Markę buduje się latami, zwłaszcza w tej branży.

 

Naprawdę miło patrzeć na produkty made in Poland, które mogą konkurować z wyrobami uchodzącymi za dobre i sprawdzone, bo powoli jest ich coraz więcej.

 

Życzę Ci żeby tak było - produkcja w Polsce, a my z dumą na nadgarstkach rodzime zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda jest wreszcie moda na Made in Poland lub chociaż Designed in Poland. Ludzie w końcu dojrzeli...po latach gardzenia wszystkim co Polskie i zachwytami nad tym co "zachodnie" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji nazwy marki. Jak to jest z prawami do używania nazwy Wrocław. W sensie czy urzędnicy miejscy mają tu coś do powiedzenia. Jaka ustawa takie rzeczy reguluje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna nazwa marki to Vratislavia Conceptum. Nie ma przeciwskazań. Nie możesz zastrzec nazwy miasta w dodatku po łacienie...bez przesady.... To tak jakbyś chciał zastrzec imię Paweł i pobierał opłaty od wszystkich którzy chcieli by nosić takie imię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Rozumiem. Chodzi mi o to czy właśnie miasto Wrocław nie ma prawa do wyłącznego dysponowania nazwą Wrocław dla produktów komercyjnych? Wydawało mi się że w takich wypadkach należy mieć zgodę miejskiego urzędu. To trochę tak jak z wykorzystaniem nazwy Swiss. Bo z tego co napisałeś rozumiem, że równie dobrze marka mogłaby nazywać się Swiss Conceptum? Czy tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś zegarek Maurice Lacroix z lat chyba 90tych, był naprawdę słabej jakości..z krzywo wybitym logo na bransolecie.

Gdzie dzisiaj jest ML ? To dzisiaj firma produkująca własne mechanizmy i zatrudniająca świetnych designerów. Ale zaczynali od niesłychanego dziadostwa...o czym nieliczni dzisiejsi klienci wiedzą. 

:)

Ja do dziś nie mogę pozbyć się wrażenia że ML robi "słabe " zegarki...

Pamiętam te buble...

Ale czasy się zmieniają i jakość tez [w komisjach tylko ten sam skład.. :D ]


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji warto dodać że trzecie "dziecko" VC, które pewnie okaże sie drugim "dzieckiem" prawdopodobnie będzie MADE IN POLAND :)

Zainteresowani wiedzą o co chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski przekozacki, w stylu heuera skipper, gdzie mozna ta zabawke nabyc, widzialem na watchyouseek ze ceny za nowelasy to 175$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby co i gdzie widziałeś .Vratislawie za 175$ ?

Tak tanio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niom taka cena obowiązywała na dosłownie parę sztuk w pre-order. Ze 4 osoby z watchuseek się zapisały i opłaciły zaliczki. Kilka innych niestety musiałem odprawić z kwitkiem bo jak wiadomo zegarków już nie ma. Acha. Były to tylko nielimitki. Ktoś z WUS wyszperał cenę w PLN z naszego forum i przeliczył na USD więc ja nie mogłem im policzyć 2x takiej ceny bo sami wiecie....poczuliby się nieciekawie. Sojusznik w końcu :lol:

Obecnie staram się aby dział inicjatyw naszych nie był widoczny dla niezalogowanych użytkowników i nie było podglądania z zewnątrz.

 

Edit: Właśnie sprawdziłem. Dział inicjatyw i projektów forumowych nie jest już widoczny dla niezalogowanych. Sami też na watchuseek nie piszcie cen jakie obowiązują u nas.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.