Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będzie przedpłat

 

Zegarek ma się pojawić w okolicach marca... może na idy już będzie ?

To źle. Powinny być i to trzy Łatwiej byłoby uzbierać całą sumę. A tak to różnie może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Myślę, że projekt trzeba przesunąć na 2021r. Plany na 2020r są już bogate i zapełnione a ja mam jeszcze dziesiątki niesprzedanych zegarków z poprzednich serii. Realizacja Worldtimera w 2020r byłaby mozliwa tylko w przypadku gdyby sprzedaż wzrosła o 30-40%.

(...)

To już drugie takie przełożenie  :blink:  Niestety, ale wątpię, aby Worldtimer doczekał się realizacji, bo już drugi raz go coś zakrywa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To źle. Powinny być i to trzy Łatwiej byłoby uzbierać całą sumę. A tak to różnie może być

Dlatego juz teraz informujemy o projekcie. Mozna zaczac odkladac zaskórniaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tanio to już było

Co zrobic. Teraz stoję przed delemantem zrobuc lepsze zapiecie bransolety w sensie grubsza stal soludniejsze czy zostawic to generyczne. Lepsze + 13 usd do ceny. I tak jest ze wszystkim. Wkladke bezela robic z malowanego aluminium czy stalową pokrywana metoda ip ( bedzie miala metaliczny poblysk i bedzie trwalsza ) dodac kolejne 7 usd czy nie? Na koncu i tak ktos porowna z jakas padaką i powie ze nasz drogi ale juz nie popatrzy na niuanse ktore za darmo nie są

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę mówić za siebie tylko, ale stawiałbym na podwyższoną jakość

 

PS

 

Może zbieranie przedpłat miało sens, bo wiedziałeś wcześniej, ile będzie wstępnie zainteresowanych osób...

Edytowane przez Szyszkops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobic. Teraz stoję przed delemantem zrobuc lepsze zapiecie bransolety w sensie grubsza stal soludniejsze czy zostawic to generyczne. Lepsze + 13 usd do ceny. I tak jest ze wszystkim. Wkladke bezela robic z malowanego aluminium czy stalową pokrywana metoda ip ( bedzie miala metaliczny poblysk i bedzie trwalsza ) dodac kolejne 7 usd czy nie? Na koncu i tak ktos porowna z jakas padaką i powie ze nasz drogi ale juz nie popatrzy na niuanse ktore za darmo nie są

Wkładka bezela tylko stalowa. To co się dzieje z aluminium to żałość.

Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też postawiłbym na lepsze komponenty.

Jak zrobisz po taniości, to z kolei inni będą to wypominać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też byłbym za tym aby iść w jakość, szczególnie źe dbasz o szczegóły i według mnie nie powinieneś oszczędzać na materiałach.

Też byłbym za tym aby iść w jakość, szczególnie źe dbasz o szczegóły i według mnie nie powinieneś oszczędzać na materiałach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę mówić za siebie tylko, ale stawiałbym na podwyższoną jakość

 

PS

 

Może zbieranie przedpłat miało sens, bo wiedziałeś wcześniej, ile będzie wstępnie zainteresowanych osób...

Ja również , tym bardziej , że różnica to około 10% ceny zegarka

 

PS

 

Wiem po sobie i pewnie są tacy co mają podobnie , że jak ja mam 2-3 tyś to mnie nosi. I kto pierwszy ten lepszy A tak , to zaklepane i się człowiek trzyma pierwotnej wersji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pal sześć zapiecie, ale na lepdzy bezel te kilka dolarow dołożyć trzeba.

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały zegarek był ze mną podczas Świąt  i pozostanie na dłużej.

Nad jakością zdjęć będę musiał popracować.

post-89070-0-01812100-1577611515_thumb.jpg

Edytowane przez Hafnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozwolę dołaczyć do dyskusji nt. nowego zegarka VC Klingert 1797.

 

Zegarki VC są ze mną od pięciu lat od VC Heritage Chrono do Architekta.

Najbardziej związany jestem z VC CHRONOGRAF S.8 popularny zwany Astronauta.

Astronauta użytkowany jest najczęściej i chciałbym zwrócić uwagę na jakość bezela.

Poniżej przesyłam zdjęcia zegarka z zaznaczonymi zdjęciami miejsc,gdzie pojawiły się 

przetarcia.

 

Dlatego proszę producenta,aby zakupił bezele  jak najwyższej jakości.  

 

Pozdrawiam wszystkich miłośników zegarków VC.

post-89070-0-00870800-1577613649_thumb.jpg

post-89070-0-44508100-1577613668_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te bezele są wymienne i jest to tanie. W tej cenie nie da się zaoferować nic lepszego niż aluminiowa lakierowana wkładka. W diverach będą stalowe. Ogólnie zegarek się niszczy, nie można oczekiwać, że po kilka latach użytkowania będzie wyglądał jak nowy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz takie bezele na wymianę?

Dużo, czy lepiej brać na zapas? ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię zegarki od VC. Miałem militarii a teraz Architekta (prezent od żony).

 

Planowałem zakup Klingerta ale gdy się okazało, że będzie tylko w rozmiarze 42mm zrezygnowałem I kupiłem divera innego microbrandu. Wkrótce dołączy do niego kolejny, też 39mm (robią w dwóch rozmiarach 41mm i właśnie 39mm).

 

Nie mniej trzymam kciuki za rynkowe powodzenie tego projektu i za rozwój marki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakość zapięcia i bezel to na tym bym nie oszczędzał. Bezel to wiadomo, ale i zapięcie ważne dla miłośników bransolet (np. dla mnie  :) ), a skoro ma być bransoleta, to niech będzie porządna. Jak zobaczyłem pierwsze zdjęcia to pomyślałem sobie będzie to moja pierwsza VC, a wybór między czarnym i wersją 4a (która jak dla mnie niestety odpadła). Trochę jeszcze zastanawia mnie rozmiar i chyba poczekam jak to będzie wyglądać finalnie u kogoś na małym nadgarstku, jeśli będzie ok to zapewne na czarnego się skuszę  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to się porobiło 42mm to jeszcze 2 lata temu był średni rozmiar. Dzisiaj to według niektórych monstrum :-). Moda jak sinusoida ze skrajności w skrajność. Najpierw liliputy , później olbrzymy teraz znowu liliputy na topie a za 2-3 lata znowu olbrzymy po 46mm :-)

 

Prototyp już na paru nadgarstkach gościł, także u kolegi który ma 16cm i naprawdę wyglądał dobrze, kolega ten takze nie odczuwał dyskomfortu, jedynie stwierdził że ciężki. No cóż pełne ogniwa bransolety, metalowy wypełniacz i grube szkło szafirowe swoje ważą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to się porobiło 42mm to jeszcze 2 lata temu był średni rozmiar. Dzisiaj to według niektórych monstrum :-). Moda jak sinusoida ze skrajności w skrajność. Najpierw liliputy , później olbrzymy teraz znowu liliputy na topie a za 2-3 lata znowu olbrzymy po 46mm :-)

 

Prototyp już na paru nadgarstkach gościł, także u kolegi który ma 16cm i naprawdę wyglądał dobrze, kolega ten takze nie odczuwał dyskomfortu, jedynie stwierdził że ciężki. No cóż pełne ogniwa bransolety, metalowy wypełniacz i grube szkło szafirowe swoje ważą.

 

Ja właśnie mam taką potężną łapę, że nadgarstek mam 16-16.5cm. Stąd moje obawy, ale trochę mnie pocieszyłeś, że ktoś o podobnym nadgarstku mierzył i nie było źle. Co do wagi, to akurat mi zupełnie nie przeszkadza  :)

Edytowane przez TRobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież 42 mm, zwłaszcza w nurku, to nie jest jakoś mega dużo... też mam mały nadgarstek i daję radę będzie git!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to się porobiło 42mm to jeszcze 2 lata temu był średni rozmiar. Dzisiaj to według niektórych monstrum :-). Moda jak sinusoida ze skrajności w skrajność. Najpierw liliputy , później olbrzymy teraz znowu liliputy na topie a za 2-3 lata znowu olbrzymy po 46mm :-)

...

pięknie to podsumowałeś, mam takie same obserwacje mody na rynku, znowu od 2-3 lat na większość nowych projektów patrzę z dystansem, byle nie za dużym bo zegareczka można by nie dostrzec ;) a dopiero co się ogarnołem po patelniach do bigosu.

 

Wpierw się cieszyłem jak rosły, mając łapę niedźwiedzią zawsze lubiłem solidne żelastwa, ale szybko okazało się, że i tak nie daję rady, a teraz znowu otaczają mnie paseczki 18/16mm, które u mnie wyglądają jak sznurówki ;)

 

Przesadzam oczywiście, ale z modami ciężko się żyje, nie można zrobić raz większego, drugiego mniejszego, trzeba maksymalizować nijakość i płynąć z falą. Szczęście, że to właśnie wśród microbrandów, poza koniunkturalistami jest jeszcze co wybierać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 mm to bardzo dobry rozmiar jak na Divera. Mój Glycine Combat Sub 42 ma taką średnicę bez koronki i niesamowicie klei się do nadgarstka. Nie ma co przesadzać. Rozumiem, że są fani mniejszych zegarków i chcieliby mieć divery mające po 38 mm b/k ale bez przesady. Nie wszystko musi być małe albo rodem wyjęte z lat 60-tych czy 70-tych. 

 

QV - nie oszczędzaj przesadnie na komponentach. To pierwszy diver w ofercie Vratislavii Conceptum, niech będzie z przytupem. Low costowowym samograjem mogą być serie i wzory chronografów. Przy nurku daj nam coś więcej  ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vratka Arctowski na Allegro, podobno stan: jak Nowy, 1999zł, dobrze że kwarc bo by kusiło :)

Edytowane przez SebaZ74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 mm to bardzo dobry rozmiar jak na Divera. Mój Glycine Combat Sub 42 ma taką średnicę bez koronki i niesamowicie klei się do nadgarstka. Nie ma co przesadzać. Rozumiem, że są fani mniejszych zegarków i chcieliby mieć divery mające po 38 mm b/k ale bez przesady. Nie wszystko musi być małe albo rodem wyjęte z lat 60-tych czy 70-tych. 

 

QV - nie oszczędzaj przesadnie na komponentach. To pierwszy diver w ofercie Vratislavii Conceptum, niech będzie z przytupem. Low costowowym samograjem mogą być serie i wzory chronografów. Przy nurku daj nam coś więcej  ;).

Wiele zależy od ręki, od tego, co się będzie robiło w zegarku i od tego, w co się ubieramy (oprócz zegarka). A także chyba od przyzwyczajeń. Co do zegarka roboczego, przez kilka byłem przyzwyczajony do Roleksa, który miał chyba 39 mm, ale oprócz tego jako casual w stylu lat 70. nosiłem czasem 42mm Orienta "patelnię", który to zegarek w latach swojej świetności uważany był za okropne bezguście, głównie z racji wręcz niepoważnie dużej średnicy. Stąd nazwa. Pasował też do garniturów z bistoru. Mam go cały czas jako coś w rodzaju pamiątki po czasach ABBY. Potem nosiłem przez jakiś czas MV Nereide 42 mm, który jednak odbieram jako za duży i za ciężki dla mnie, więc na dłuższy czas ustabilizowałem się przy 38 mm Tudorze BB58. Teraz zamieniłem Tudora na historyczny z lat 80. model nurka TAG Heuer, o średnicy znowu 38 mm. Pomimo, że sam jestem duży (ponad 190 cm), wygodnie jest mi w średnich zegarkach. Nurek 42 mm i większy jest potrzebny właśnie do nurkowania, gdzie istotna jest głównie czytelność wielkiej tarczy (teraz to i tak bez znaczenia, bo z zegarkami analogowymi nurkują tylko hobbyści - rekreacjoniści Cousteau). Natomiast casualowy zegarek w stylu nurka dobrze, żeby był możliwie uniwersalny. Na przykład nie zawadzał bardzo o rękaw, jeśli jest się w koszuli w pracy, albo nie zahaczał o paski plecaka, kiedy jest się w lesie. Poza tym nie podoba mi się, gdy ludzie w pierwszej kolejnosci patrzą mi na bulwę na nadgarstku. Z tych łącznie powodów preferuję jednak jako EDC zegarki o średnicy lekko poniżej 40 mm. Ale to kwestia osobistych upodobań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja w stylu "moje jest mojsze". "XXmm to bardzo dobry rozmiar, bo ja mam taki i jest super" :) Jeden napisze, że <40mm to relikt, zegarki vintage, itp itd, a inny - że >40mm to szaleństwo ostatnich lat. Wszyscy mają racje, i nikt nie ma racji. Mam zegarki od 38 do 43mm, jedne noszą się lepiej, inne gorzej. Żaden rozmiar nie jest idealnie uniwersalny.

Fajnie, że Sierżant Julian wyłożył to, czego niektórzy zdają się nie rozumieć. Każdy jest inny, nosi się inaczej, ma inne poczucie gustu i komfortu. Po to m.in. ten wątek (poprawcie, jeśli się mylę), aby sugerować, podpowiadać, zgłaszać potrzeby konsumentów, a nie tylko wychwalać pod niebiosa.

 

Pozdrawiam, z obozu zwolenników 38, i jednocześnie posiadaczy i nosicieli 43. :P

 

PS.

Korzystając z okazji - kilka luźnych przemyśleń, opinii i obserwacji (kij w mrowisko, oliwa do ognia, albo słowa na wiatr).

- Klingerta chciałbym w ~40mm z nudnym, oklepanym niebieskim zamiast żółtego

- uważam, że pierwszy Architekt to najlepszy projekt tarczy VC, a drugi nie ma do niego startu

- sporo projektów w tej samej kopercie - z mojej perspektywy to różne warianty tego samego zegarka, mogłyby mieć wspólny mianownik w nazwie (choć są tak odległe tematycznie)

- zachwyciły mnie projekty, a później zdjęcia From and Function, ale nieco załamało odkrycie, że wersja niebieska to... jak by to delikatnie ująć... bardzo mocna inspiracja jednym z zegarków marki Zenith

Edytowane przez ntcm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.