Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Widać delikatny szlif

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uhm... na telefonie nie widziałem szczegółów. 

Może wyjść bardzo ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Taki się trafił od dobrego człowieka, więc przygarnąłem  :D

post-34987-0-78360800-1505458361_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subarist, świetnie zdjęcia Ci wyszły. Mnie nie udało się zrobić Formmeisterowi jednego dobrego zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formmeister świetny zegarek. Tylko ten perlon wystarcza na krótki czas, bardzo krótki . Pasek mógł być.... , jakby to powiedzieć.... , bardziej ambitny.

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek to element wymienny i tak 90% użytkowników wywala "fabryczny" pasek do pudełka, bo wymiana paska jakby nie było personalizuje zegarek - moim zdaniem szkoda czasu i środków na "ambitne" pasowanie ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że pasek jest do wymiany. Ale nie zgodzę się, że nie warto iść w jakość myśląc o całym produkcie. Wrażenie mam o marce a nie o pasku. Analogicznie w aucie silnik też jest wymienny....

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja swojego Formmeistera mam na cordovanie i póki co jestem zachwycony. Zarówno jakością zegarka, jak i paska  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że pasek jest do wymiany. Ale nie zgodzę się, że nie warto iść w jakość myśląc o całym produkcie. Wrażenie mam o marce a nie o pasku. Analogicznie w aucie silnik też jest wymienny....

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

Tyle, że pasek to jak opony, a nie silnik :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krytykę paska poczyniła nawet moja wybranka serca i ja także sobie zdaję sprawę, że troszkę jakościowo odbiega od zegarka ale proszę mieć świadomość, że paski były wyprodukowane na zamówienie w azji, akceptacja była na podstawie zdjęć a nie organoleptyczna ( przy tak małych zamówieniach tak się robi ) i jak już przyjechały to trzeba było montować i nie było czasu na jakiekolwiek zmiany. Z pewnością to pierwszy i ostatni raz gdy oferujemy paski tego typu w zegarkach. On byłby ok gdyby go wykrochmalono, poddano jakiemuś utwardzeniu tak jak perlona z NOMOSA AHOI, no ale nie ten budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, trochę delikatny ten perlon, ale jako zamiennik na wakacje jest ok :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Analogicznie w aucie silnik też jest wymienny....

 

Świetnie dobrane porównanie :) 

Jeszcze nie udało mi się kupić zegarka, niezależnie od budżetu, na pasku który byłby na tyle dobrze zrobiony aby został przy zegarku na stałe, tak że to chyba "walka z wiatrakami" - ale można próbować... :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o sam wzor mnie pasek sie podoba, a jakosc wykonania najlepiej sie oceni majac zegarek w reku, ale szczerze mowiac te zegarki sa przeciez sa w bardzo przystepnej cenie, wiec nie spodziewajmy sie paska wartosci 600zl na nich, no i wlasnie pasek i tak sie zmienia co jakis czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perlon jest słabej jakości, cieniuśki bardzo. Przynajminiej klamra jest fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że pasek to jak opony, a nie silnik :)

 

no tak , racja. bliżej mu do opon niż silnika :) . jednak nie zmienia to postaci rzeczy. trzymajmy się wtedy opon. Jeśli założymy, że wszyscy zmieniają opony (tak jak my paski) to producent może dać na wyposażenie auta koła od wozu drabiniastego - bo i tak je wymienią. sam nie wiem gdzie to nas zaprowadzi ?

 

Krytykę paska poczyniła nawet moja wybranka serca i ja także sobie zdaję sprawę, że troszkę jakościowo odbiega od zegarka ale proszę mieć świadomość, że paski były wyprodukowane na zamówienie w azji, akceptacja była na podstawie zdjęć a nie organoleptyczna ( przy tak małych zamówieniach tak się robi ) i jak już przyjechały to trzeba było montować i nie było czasu na jakiekolwiek zmiany. Z pewnością to pierwszy i ostatni raz gdy oferujemy paski tego typu w zegarkach. On byłby ok gdyby go wykrochmalono, poddano jakiemuś utwardzeniu tak jak perlona z NOMOSA AHOI, no ale nie ten budżet.

 

ta informacja producenta załatwia wszystko. Jeśli coś kuleje z jakością trzeba się do tego przyznać. Wielki szacunek z mojej strony.

Żeby nie było nieporozumień, nie mam pretensji do producenta że dał taki pasek. Tak wyszło. Ale lepiej potwierdzić, że ten perlon to słaby jest niż kombinować, że to czy tamto. Brawo

To co dobre  chwalę - zegarek bomba

To co słabe wytykam - pasek nietrafiony. 

 

 

.... i ja także sobie zdaję sprawę, że troszkę jakościowo odbiega od zegarka ....

 

właśnie o to chodzi. wg mnie pasek jakościowo zbyt mocno odstaje od super sikora. produkując takiego elegancika warto również bardziej przemyśleć pasek.

 

 

... Z pewnością to pierwszy i ostatni raz gdy oferujemy paski tego typu w zegarkach. 

 

i to też buduje zaufanie do marki. Producent umie wyciągnąć właściwe wnioski.

 

 

 

 

 

Świetnie dobrane porównanie :)

Jeszcze nie udało mi się kupić zegarka, niezależnie od budżetu, na pasku który byłby na tyle dobrze zrobiony aby został przy zegarku na stałe, tak że to chyba "walka z wiatrakami" - ale można próbować... :D

nie o to chodzi żeby oryginalny pasek został na zegarku (to jasne, że będziemy go zmieniać wg własnego gustu) - tu zgadzam się z Tobą. Chodzi o to, żeby nie rozszedł się po 14 dniach tak że nie da się go już zapiąć.

W swojej wcześniejszej wypowiedzi starałeś się usprawiedliwić słaby jakościowo pasek tym, że jest on zazwyczaj wymieniany przez właściciela na inny i że szkoda środków na coś lepszego. Ja się nie zgadzam z tą opinią. Uważam, że producent powinien paskiem dorównać do zegarka. Może on się podobać lub nie, ale niech spełnia swoją funkcję troszkę dłużej niż (jak już wspomniałem) 14 dni.

 

...ale szczerze mowiac te zegarki sa przeciez sa w bardzo przystepnej cenie, wiec nie spodziewajmy sie paska wartosci 600zl na nich, no i wlasnie pasek i tak sie zmienia co jakis czas

uważam, że nie można ceną zegarka usprawiedliwiać słabego paska. dobry skórzany pasek może kosztować dużo mniej niż proponujesz (wiem, że jest to tylko przykład z Twojej strony). na pewno tyle że nie wpłynęłoby to mocno na kalkulację ceny. I nie trzeba szukać producentów na innym kontynencie  :)

jeśli usprawiedliwiamy słaby pasek przystępną ceną zegarka to proponuję sprzedawać zegarki bez paska. wtedy będzie jeszcze taniej, a klient nie będzie marudził że ma niedobry pasek. Dystrybutor i klient będzie zadowolony.

myślę, że możemy wymagać trochę więcej, i powinniśmy informować o tym producentów, o naszych wrażeniach - dobrych i złych.

Ja oczekuję dobrego całego produktu, a nie tylko jego pewnych elementów. Jeśli to ma kosztować 100 zł więcej niech kosztuje. Jeśli ma to być sznurek od snopowiązałki to wolę zegarek bez paska za 100 zł mniej.

 

Perlon ma być cienki, to nie w tym jest problem, tylko w jego nieutwardzeniu/tworzywie

właśnie, szczał w dziesiątkę.  rozłazi się jak za małe gacie w szwach :P

 

cieszę się, że moje uwagi zostały właściwie odebrane przez producenta. nie jako krytyka całego projektu, lecz chęć wskazania jego słabych stron. Ale, jak widać, są one dobrze znane :)  

Edytowane przez abir

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ssałem się postadaczem Formmeistera z białą tarczą. To mój drugi, oprócz Stowy Antea, bauhausowy zegarek i jestem z niego bardzo zadowolony. Pasek też jak najbardziej odpowiadający stylowi.

Usmiechnąłem się na widok "Designed in Poland". Niby wiedziałem, że ten napis tam będzie, ale pomyślałem sobie: Jednak można bez prężenia muskułów "odpowiednie dać rzeczy słowo" (Norwid).

Coś czuję że to mój pierwszy zegarek z Wrocławia, ale nie ostatni.

Oczywiście "stałem się posiadaczem". Zassał mnie ten Formmeister :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Vratislavia Conceptum będzie na którymś z łódzkich festiwali  (30IX-1X 2017) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Czy Vratislavia Conceptum będzie na którymś z łódzkich festiwali  (30IX-1X 2017) ?

Podłączam się do powyższego pytania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vratislavia już w tym roku na jednej imprezie była i przyjęła zasadę, że co roku będzie na jednej imprezie. Po prostu brak czasu. Obecnie składamy zegarki, klienci czekają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.