Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Vratislavia

Designed in Poland

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1119 odpowiedzi w tym temacie

#1101 QuadrifoglioVerde

QuadrifoglioVerde

Weteran

• Użytkownik
  • 11943 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 09:36

Też maiłem dziś visa na wigilii, ale khaki  :)   Zegarek rozczarował mnie jedną sprawą, mianowicie nastawiłem się na mega mocną lume przy kanapce, a tu zonk nie ma jej właściwie  :angry:

Kupić VIS-a Uprising :-) jest dużo lepiej z lumą :-)

• 0

#1102 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 4579 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 15:14

Kupić VIS-a Uprising :-) jest dużo lepiej z lumą :-)

Z lumą tak ALE nie jest czarny i nie ma "kanapki" ;)

• 0

#1103 Capri

Capri
  • Użytkownik
  • 359 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 15:44

No właśnie, chyba zrobię re luminację we własnym zakresie, powinno być proste z powodu kanapki. Mam nadzieję, że nie będzie to aż taka zbrodnia  :P

• 0

#1104 QuadrifoglioVerde

QuadrifoglioVerde

Weteran

• Użytkownik
  • 11943 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 23:03

No właśnie, chyba zrobię re luminację we własnym zakresie, powinno być proste z powodu kanapki. Mam nadzieję, że nie będzie to aż taka zbrodnia  :P

Pod trybunał forumowy !

• 0

#1105 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Użytkownik (bs)
  • 13247 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 23:42

:( Wysmarujesz sfatygowanego, poprzecieranego Visa zieloną żabkową lumą? Taka już dola tego typu "old radium", także w przypadku oryginalnej superluminovy. Jest słabiutka. Ale wygląda jak położona w 1935 roku :)

luminova.jpg

• 0

#1106 Capri

Capri
  • Użytkownik
  • 359 postów

Napisano 29 grudzień 2017 - 15:36

Do rozbierania zegarka to daleka droga  :)  Mam duży wybór, a tego mam opory ruszać, bo w sumie to rodzynek. Z drugiej strony to właśnie mnie w nim rozczarowało, poza tym projekt świetny

• 0

#1107 moogio

moogio
  • Użytkownik
  • 363 postów

Napisano 08 styczeń 2018 - 17:50

Blue
image.jpeg
  • 0

#1108 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 2378 postów

Napisano 13 styczeń 2018 - 12:50

Koledzy, mam prośbę o info, jaki jest rozmiar L2L w zegarku VIS1935 Uprising? Udanej soboty  :)

• 0

#1109 QuadrifoglioVerde

QuadrifoglioVerde

Weteran

• Użytkownik
  • 11943 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 07:57

Koledzy, mam prośbę o info, jaki jest rozmiar L2L w zegarku VIS1935 Uprising? Udanej soboty  :)

Poniżej 50mm jeśli dobrze pamiętam.

Nadgarstek 17,5cm lezy jeszcze z zapasem:

• 0

#1110 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 2378 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 08:02

Nie ma to jak wiedza z samego źródła  :) Dzięki  :)

• 0

#1111 QuadrifoglioVerde

QuadrifoglioVerde

Weteran

• Użytkownik
  • 11943 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 15:46

• 0

#1112 moogio

moogio
  • Użytkownik
  • 363 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 16:58

No piękny jest
  • 0

#1113 tomaszzt

tomaszzt
  • Użytkownik
  • 146 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 22:28

Czołem

Już dawno myślałem nad jakimś chrono. Nawet zapisałem się na niebieskie Chrono Royale, ale....wycofałem się, bo faktycznie było "royale". Chciałem coś w stylistyce "Kosmonauty", bardziej sterylny zegarek. Na choryzoncie pojawił się Rapide S.12 i fajny jest, podoba się. Chciałbym uniknąć sytuacji, kiedy rozczarowuję się projektem i rezygnuję.

Rozumiem, że "wysokiej jakości rendery", to jednak TYLKO rendery i tak średnio, na ich podstawie, można podjąć decyzję o zakupie. 

Może projektant podpowie, jak przekonać się do tego zegarka, mając do dyspozycji jedynie wygenerowane obrazki ?!

• 0

#1114 sanik

sanik
  • Użytkownik
  • 6217 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 22:41

Znajdź kogoś kto ma i mieszka w Twojej okolicy.
  • 0

#1115 tomaszzt

tomaszzt
  • Użytkownik
  • 146 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 22:58

Chyba jeszcze nie ma, w marcu mają być - Rapide S.12 oczywiście. Ale bardzo chętnie skontaktowałbym się z kimś, kto posiada "zbliżoną" Vratislavię a niezwykłym zbiegiem okoliczności mieszka w Krakowie.

• 0

#1116 QuadrifoglioVerde

QuadrifoglioVerde

Weteran

• Użytkownik
  • 11943 postów

Napisano 17 styczeń 2018 - 09:37

Rozważania jak przed zakupem zegarka za 30tys na całe życie ;-) a może nawet dłużej. Ryzyko niewielkie, ale jak ktoś nie jest przekonany to zdecydowanie odradzam. Lepiej oszczędzić mi pracy z rezygnacjami. Kupić jak będą wyprodukowane - o ile jeszcze będą, albo z rynku wtórnego.

Tak jak pisałem S.12 to ostatni model w starej kopercie. Obecnie jestem na finiszu projektowania zupełnie innej nowej koperty, będzie obrotowy bezel itd.

Ale nowa koperta nie każdemu przypadnie do gustu ponieważ wsłuchałem się w oczekiwania rynku i będzie zaprojektowana pod nieco większe niż dotychczas nadgarstki.

Użytkownik QuadrifoglioVerde edytował ten post 17 styczeń 2018 - 09:38

• 0

#1117 Krygo

Krygo
  • Użytkownik
  • 2036 postów

Napisano 17 styczeń 2018 - 10:40

Kiedy będą sample Rocznicowego i Pro-Militari? Wszedłem przed chwilą na FB i zobaczyłem, że kombinujesz z tematem koperty do Arctowskiego, a naprawdę chciałem mieć  ten zegarek w takiej wersji w jakiej był na forum omawiany. Jak to w końcu będzie? I po co kombinacje?

• 0

#1118 QuadrifoglioVerde

QuadrifoglioVerde

Weteran

• Użytkownik
  • 11943 postów

Napisano 17 styczeń 2018 - 14:20

Co do Arctowskiego to decyzje nie zapadną wcześniej niż w Czerwcu. Mamy napięty line-up i nie mogę rozpocząć kilku projektów na raz bo finansowo nie podołam. Chcę uniknąć także efektu kanibalizmu jednego modelu przez drugi.

Na sample wciąż czekam.

Użytkownik QuadrifoglioVerde edytował ten post 17 styczeń 2018 - 14:20

• 0

#1119 tomaszzt

tomaszzt
  • Użytkownik
  • 146 postów

Napisano 17 styczeń 2018 - 23:03

Rozważania jak przed zakupem zegarka za 30tys na całe życie ;-) a może nawet dłużej. Ryzyko niewielkie, ale jak ktoś nie jest przekonany to zdecydowanie odradzam. Lepiej oszczędzić mi pracy z rezygnacjami. Kupić jak będą wyprodukowane - o ile jeszcze będą, albo z rynku wtórnego.

Tak jak pisałem S.12 to ostatni model w starej kopercie. Obecnie jestem na finiszu projektowania zupełnie innej nowej koperty, będzie obrotowy bezel itd.

Ale nowa koperta nie każdemu przypadnie do gustu ponieważ wsłuchałem się w oczekiwania rynku i będzie zaprojektowana pod nieco większe niż dotychczas nadgarstki.

Zapisałem się i raczej nie zrezygnuję.... To nie "Astronauta" , ale w stylistyce, która zdecydowanie bardziej mi odpowiada niż Royale. Przekonały mnie też uwagi o nowej kopercie, która zdecydowanie nie będzie dla mnie - 42 mm to górna granica. I nie chodzi o wielkość nadgarstka, tylko właśnie gust  ;)

• 0

#1120 ma5ter

ma5ter
  • Użytkownik
  • 97 postów

Napisano 18 styczeń 2018 - 00:02

A o gustach się nie dyskutuje, ja natomiast wole większe dlatego będę zainteresowany. :)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych