Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TeJot

Zapisy na Zegarek Klubowy 2015 Chronos-Art

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki, koledzy,
 
Otwieramy wątek „zapisy na Zegarek Klubowy 2015 Chronos-Art z grawerem 3D na deklu boga Chronosa z klepsydrą.”
 
Zegarek Chronos-Art będzie dostępny w ilości łącznej 30 szt. w dwóch limitacjach, których cechą wspólną będzie dekiel z grawerunkiem Chronosa 3D. Wizerunek w tej postaci zostanie użyty tyko i wyłącznie na potrzeby wersji klubowej 2105.
 
Pierwszy wariant - model Deja-Vu z porcelanową tarczą. Indywidualnie numerowany od 1 do 10–ciu. Cena 5900 zł.
 
Drugi wariantmodel Regulator z decentralną wskazówką minutową w dwóch rodzajach giloszowania cyferblatów (wzór kolisty w romby oraz promienisty w linie) i czterech rodzajów kolorystyki tarczy (niebieski-tytan, miedziany-niemieckie srebro, złoty-niemieckie srebro i czarny matowy). Indywidualnie numerowany od 1 do 10–ciu. Cena 11900 zł.
 
Zegarek w autorskiej kopercie Pawła Jankowskiego o wymiarach 42mm średnicy i 50mm lug to lug, z wypukłym szkłem szafirowym z wewnętrzną podwójną powłoką antyrefleksyjną. Na bazie mechanizmu Unitas Swiss Made z własnoręcznie wykonanym modułem regulatora. Zegarek wyposażony będzie w pasek skórzany hand made (dwa kolory: czarny, niebieski – do wyboru) z charakterystyczną klamerką Pawła z wygrawerowanym logo Chronos-Art. Umieszczony w inkrustowanej kasetce z drewna palisandrowego.
 
Personalizacja oprócz wyboru wersji czy rodzaju mocowania paska do uszu koperty (ze śrubkami bądź bardziej delikatna wersja bez śrubek) będzie polegała na umieszczeniu numeru limitacji oraz nicka klubowego bądź innych danych typu imię, nazwisko, data na deklu wokół graweru Chronosa – do ustalenia w zależności od wolnego miejsca.        
 
 
 
Wstępne zasady przystąpienia i realizacji projektu.


1. Deklaracja uczestnictwa - zapisanie się w tym wątku na konkretny wariant zegarka Chronos-Art (Deja-Vu/Regulator). Należy napisać post wskazując na konkretny model oraz wolny numer limitacji. Po wpisach będę aktualizował listę w pierwszym poście. 
  
2. Deklaracja wyboru wariantu - zadeklarowanie się na konkretną wersję (rodzaj i kolor cyferblatu, indywidualizacja). Wymagana wpłata I raty płatności w wysokości 10-20% wartości wybranego modelu.
        
3. Możliwa bieżąca dokumentacja zdjęciowa w wątku procesu produkcyjnego. Do końca roku 2014 wymagana wpłata II raty płatności w wysokości ok 40% wartości wybranego modelu.
 
4. Przewidywany termin realizacji 2014/2015 i pierwsza połowa 2015. Przy odbiorze zegarka wpłata III raty tj. pozostałej części płatności.

5. Wszystkie płatności dokonywane będą bezpośrednio na konto firmy Chronos-Art.
 
6. Wybrane modele zegarków będą dostępne do oglądnięcia w Warszawie, Krakowie i prawdopodobnie na Śląsku.    
 
7. W ciągu kilku dni pojawią się w wątku zdjęcia nadgarstkowe wariantów Regulatora.
 

 

 

Przykłady nadgarstkowe (zdjęcia quub) Regulatora:

Yt9zduz.jpg

7714_Wt_B.jpg

gyowos_R.jpg

EBzas_Nz.jpg

i dekiel

 

GAN8s_Js.jpg
 

 

_____________________________________________
Zapisy Deja-Vu:
1. @rtur
2. mat.pietsch

3. Adi78
4.
5.
6. piotr b
7. tomek123er
8. Wojtuś
9.
10. mcfly
 
Zapisy Regulator:
1. beniowski
2.
3.
4. lc7
5.
6.
7. Stawko
8. ARTURRO17

9.
10. TeJot
 


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja prosze nr 1 deja-vu

 

Zapisy Deja-Vu:

1.proki1971
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisy Regulator:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15. KrzychuS

16.

17.

18.

19.

20. TeJot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wczesniejszej "deklaracji" byłem z numerem "3" to i teraz ;)

Zapisy Deja-Vu:

1.proki1971
2.
3.cook
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deja-vu number 7 please  :)

 

Jeszcze nie wiem jak bym go odebral, gdyby cos to dalo by sie do mnie na wies wyslac ( pytanie , zalalem laptopa i niektore znaki mi nie wyskakuja  ) , oczywiscie pokrylbym koszty wysylki 

 

Irek


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisy Regulator:
1. vidi (jeszcze potwierdzę po zobaczeniu na żywo czy nie będzie za duży)
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15. KrzychuS
16.
17.
18.
19.
20. TeJot 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisy Regulator:
1. vidi (jeszcze potwierdzę po zobaczeniu na żywo czy nie będzie za duży)
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13. grynio
14.
15. KrzychuS
16.
17.
18.
19.
20. TeJot


Christopher Ward C6 LE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie do prezentacji ostatecznej wersji modelu deja-vu proszę o rezerwację (wtedy podejmę ostateczną decyzję):

 

Zapisy Deja-Vu:

1.proki1971
2.
3.cook
4.
5.
6.
7. irekm
8.
9. gniewko
10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisy Deja-Vu:

1.proki1971

2.mjr.b

3.cook

4.

5.

6.

7. irekm

8.

9. gniewko

10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa szybkie pytanka.

 

1) Rozumiem, ze zegarek z fazami ksiezyca nie wchodzi juz w rachube,

2) Niestety moze byc u mnie ciezko z obejrzeniem zegarka na zywo i przymiarka nadgarstkowa. Czy bylaby mozliwosc oprocz wrzucenia zdjec (najlepiej rowniez na mniejszym nadgarstku okolo 17,5 cm jak moj:)) zrobienia krotkiego filmiku i udostpenienia go tutaj np. przez link do YouTuba? 

 

Wielkie dzieki z gory. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisy Deja-Vu:
1.proki1971
2.mjr.b
3.cook
4.
5.
6.
7. irekm
8.
9. gniewko
10.mcfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zapisy Deja-Vu:

1.proki1971

2.mjr.b

3.cook

4.

5.@rtur

6.

7. irekm

8.

9. gniewko

10.mcfly

Wstępnie tak, ale zależy od wyboru wariantu tarczy.


@rtur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja również uzależanim to od wyboru tarczy - czy to będzie klasyczny deja-vu bo pojawiała się też koncepcja z przesuniętą tarczą i koronką.

Może by tak wrzucić na pierwszej stronie tematu podstawowy projet tego klubowca deja-vu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę Regulator numer 7

 

Zapisy Regulator:
1. vidi (jeszcze potwierdzę po zobaczeniu na żywo czy nie będzie za duży)
2.
3.
4.
5.
6.
7. Stawko
8.
9.
10.
11.
12.
13. grynio
14.
15. KrzychuS
16.
17.
18.
19.
20. TeJot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisy Deja-Vu:
1.proki1971
2.mjr.b
3.cook
4.
5.@rtur
6.
7. irekm
8.Tomek123er
9. gniewko
10.mcfly
Już dłuższy czas walczę z myślami, ale na 2015 to dam radę wygrzebać się z wydatków , więc niech będzie nr 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deja-vu number 7 please  :)

 

Jeszcze nie wiem jak bym go odebral, gdyby cos to dalo by sie do mnie na wies wyslac ( pytanie , zalalem laptopa i niektore znaki mi nie wyskakuja  ) , oczywiscie pokrylbym koszty wysylki 

 

Irek

 

 

Irek,

zorganizujemy bezpieczną przesyłkę, wybadam temat i napiszę Ci jakie są możliwości. 

 

 

 

 

Dwa szybkie pytanka.

 

1) Rozumiem, ze zegarek z fazami ksiezyca nie wchodzi juz w rachube,

2) Niestety moze byc u mnie ciezko z obejrzeniem zegarka na zywo i przymiarka nadgarstkowa. Czy bylaby mozliwosc oprocz wrzucenia zdjec (najlepiej rowniez na mniejszym nadgarstku okolo 17,5 cm jak moj:)) zrobienia krotkiego filmiku i udostpenienia go tutaj np. przez link do YouTuba? 

 

Wielkie dzieki z gory. Pozdr

 

ad1) tak, w tym projekcie nie wchodzi. 

ad2) zdjęcia na moim nadgarstku poniżej, mam podobnie jak Ty ok 17 -17,5 cm natomiast koperta na zdjęciach jest w wersji 54mm lug to lug.

 

chronosart_regulator_blue_wrist.jpg

chronosart_regulator_blue_wrist1.jpg

chronosart_regulator_grey_wrist_1.jpg
 
chronosart_regulator_grey_wrist1.jpg
 
 
Co do filmu postaram się coś zaradzić, jak będzie już w kopercie 50mm lug to lug
 
 
 
 

 

W sumie ja również uzależanim to od wyboru tarczy - czy to będzie klasyczny deja-vu bo pojawiała się też koncepcja z przesuniętą tarczą i koronką.

Może by tak wrzucić na pierwszej stronie tematu podstawowy projet tego klubowca deja-vu :)

 

 

Deja-Vu będzie w klasycznej wersji tj. porcelanowa tarcza bez przetłoczeń i zgłębień oraz z koronką na "trzeciej" :

 

26156270.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne, na taki się piszę.

Tylko jeszcze jedno, czy w takim razie koperta będzie co do wyglądu jak powyżej tylko  z mniejszymi uszami - 50mm ltl, czy też całkiem inna?  Jeżeli inna to czy można ją zobaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Zapisy Regulator:

1. vidi
2. norbie - wstępnie się zapisuję, decyzję uzależniam od oględzin zegarka
3.
4.
5.
6.
7. Stawko
8.
9.
10.
11.
12.
13. grynio
14.
15. KrzychuS
16.
17.
18.
19.
20. TeJot

 

Przy okazji mam pytania:

1. pasek - z jakiego zwierza i kto będzie szyć?

2. koronka - czy będzie na niej jakiś logotyp, a jeśli nie, to czy można ją spersonalizować (w cenie zegarka)?

3. dołączam się do pytania prokiego - skoro koperta ma mieć 42 mm, a zegarek lug to lug 50 mm, to chyba musi oznaczać, że uszy będą inne, niż na zdjęciach?

4. czy można zobaczyć na zdjęciach sam mechanizm po modyfikacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. pasek - z jakiego zwierza i kto będzie szyć?

2. koronka - czy będzie na niej jakiś logotyp, a jeśli nie, to czy można ją spersonalizować (w cenie zegarka)?

3. dołączam się do pytania prokiego - skoro koperta ma mieć 42 mm, a zegarek lug to lug 50 mm, to chyba musi oznaczać, że uszy będą inne, niż na zdjęciach?

4. czy można zobaczyć na zdjęciach sam mechanizm po modyfikacji?

 

1. Pasek skórzany (cielęcy) szyty przez kolegę Spinnera z forum

2. Koronka taka jak na zdjęciu powyżej, w całości karbowana nie spersonalizowana.  

3. Uszy koperty w kształcie jak na zdjęciu powyżej, nieco bardziej przygięte w stronę nadgarstka i skrócone do wymiaru 50 lug to lug.

4. Paweł nie udostępnia dokumentacji zdjęciowej szczegółów technicznych konstrukcji.   


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwalniam rezerwację, liczyłem na jedną z proponowanych modyfikacji...

Szkoda :(

 

Zapisy Deja-Vu:
1.proki1971
2.mjr.b
3.cook
4.
5.@rtur
6.
7. irekm
8.Tomek123er
9. 
10.mcfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisy Deja-Vu:
1.proki1971
2.mjr.b
3.cook
4.
5.@rtur
6.piotr b
7. irekm
8.Tomek123er
9. 
10.mcfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisy Deja-Vu:

1.proki1971

2.mjr.b

3.cook

4.antygraffitex

5.@rtur

6.piotr b

7. irekm

8.Tomek123er

9. 

10.mcfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisy Deja-Vu:
1.proki1971
2.mjr.b
3.cook
4.antygraffitex
5.@rtur
6.piotr b
7. irekm
8.Tomek123er
9. 
10.mcfly

 

Zapisy Regulator:

1. vidi
2. norbie - wstępnie się zapisuję, decyzję uzależniam od oględzin zegarka
3.Bosson
4.
5.
6.
7. Stawko
8.
9.
10.Tom_Tom
11.
12.
13. grynio
14.
15. KrzychuS
16.
17.
18.
19.
20. TeJot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umieściłem w pierwszym poście zdjęcia (kolegi quub) nadgarstkowe Regulatora dostępnego w projekcie klubowym.
 
Gdyby ktoś chciał oglądnąć Regulatora na żywo to proszę o kontakt przez PM.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez TIK TAK
      No i dotarliśmy do zapisów.
      Limitacja 33 sztuki na bazie Davosa Pilot Chronograph
      Mechanizm VJ 7750 elabore dekorowany
      WR -10 ATM
      Szafir z AR
      42 mm średnicy.
      Limitacja między uszami na godzinie 6. xx/33
      Cena orientacyjna 4400 PLN. 
       
      Termin realizacji projektu kwiecień/maj 2014. 
       
       
      Zapis na numer jest dobrowolny i wiąże się z wpłatą zaliczki w formie zadatku w wysokości 900 PLN. Uwaga! Pierwsze wpłaty będą zbierane od 1 stycznia. Reszta wpłaty, gdy  zegarki będą gotowe. Gdyby projekt nie doszedł do skutku wpłaty będą zwracane w równowartości wpłaconej kwoty. W przypadku rezygnacji początkowa wpłata bedzie zwracana w momencie znalezienia następcy na dany numer.
       
       

       
      Dekiel:

       
       
       
      W tym wątku tylko zapisy. Dyskusje prowadzimy tutaj:
       
      http://zegarkiclub.pl/forum/topic/96635-davosa-chrono-jako-zegarek-klubowy-2013/
    • Przez kumite
      Witam! Uprzejmie proszę w miarę chęci, możliwości i posiadanej wiedzy o zidentyfikowanie tego regulatora, producent, może ilość egzemplarzy.
      Moja wiedza w tym temacie. Widziałem ten zegar dawno temu u kogoś w katalogu ze starymi zegarami. Czyli produkowany nie jednostkowo. Jest podpis zegarmistrza o inicjałach J. Thuma in Vinn, nie Wien, chyba, że coś źle przeczytałem, ale nie sprawdzę teraz , przy okazji jak będzie rozebrany. podpis znajduje się na rewersie tarczy. Zegar sekundowy z tarczą w stylu astronomicznym o naciągu miesięcznym. Obciążnik waga 5kg, wahadło ok 7kg, założony na środkowy pręt obciążnik . Kotwica kuta obejmuje 10 zębów z 30 koła wychwytowego. Okleina orzechowa. Gabaryty zewnętrzne w cm 150x41x16. To tyle mojej wiedzy, chodzi bez uwag u mnie przez 10 lat. W miarę możliwości udzielę odpowiedzi na pytania. Z góry dziękuję za pomoc. Piotr



    • Przez TIK TAK
      Pojawiły się koncepcje by zegarek klubowy był z chrono i padły propozycje Davosy, Za zgodą Zarządu zakładam wątek i zapraszam do dyskusji. 
      Zegarki na bazie , których miałby powstać "klubas" to Pilot Chronograf lub Business Pilot.
       


       
       
      Zapraszam do dyskusji, propozycji, a nóż powstanie coś ciekawego.
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.