Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość stix

Wiek DELBANY

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stix

Moze ktoś z szanownych forumowiczów wie jak i czy wogóle można dokładnie określić wiek zegarka DELBANA po nr seryjnym który jest następujący 114099. Jedyne co wiem to to ze ma prawdopodobnie ponad 50 lat. Niestety nie jestem zbyt obeznany w temacie i nie potrafi podać jaki to model :cry:

 

Pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt nie da rady znaleźć takich danych, ale poczekajmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat, żeby nie zakładać nowego.

Ten sam numer seryjny (ot, ciekawostka?), też Delbana- zdjęcia poniżej:

Delbana_front.jpg

Delbana_back.jpg

Zegarek należał do mojego dziadka, jest też drugi podobny gdzieś w dziadkowych szpargałach...

Nie chodzi o wycenę, tylko o identyfikację- cóż zacz?

 

Edyta: w razie jakby co- linki do fotek:

http://g.imagehost.org/view/0201/Delbana_front

http://g.imagehost.org/view/0761/Delbana_back

 

Edyta numer dwa: dostałem właśnie mail od Maxa Kesslera z Delbany, w którym potwierdza, że ten zegarek został wyprodukowany w latach 50. XX wieku, ale jednoznacznie roku produkcji określić się nie da. Co więcej, okazuje się, że zegarki z numerem seryjnym rozpoczynającym się od 114xxx były jednymi z najlepszych i najpopularniejszych zegarków, jakie trafiły do Polski drogami pokątnymi- tu zacytuję pana Kesslera:

Fact is, that the reference number engraved on the case back (nr. 114xxx) is probabely the most successful item which was produced by DELBANA and sold in tremandous large quantities (indirectly) to Poland, mostly brought into your country by sailors who purchased the watches in all seaports of the North Sea - Hambug(D), Dunkirck(;), Rotterdam(NL), Den Haag(NL), Kopenhagen(DM), Oslo(N), Stockholm(S), Helsinki(FL), etc., where DELBANA Watch Co. had their partneragents. This was a real organisation between local dealers in all towns and sailors buying watches for Polish market-oragnisations. I know, that Polish sailors got orders (and money) in their home harbours to buy (cash) large quantities of watches every time when they left to Western Europe ports.

These watches were most well known and the quality was famous related to the price, making DELBANA one of the best known watch brand in many eastern countries in that period.

Tyle Max Kessler. Ze swojej strony dodam jedynie, że niezbadane są drogi wędrówek zegarkowych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa historia... a i piękny klasyczny zegareczek... choć już nieźle poturbowany i swoje najlepsze lata ma niestety za sobą ;)

 

(posiadam model Classic 467.346, kliknę i zamieszczę parę fotek...)

 

A więc dwie fotki na szybko:

Delbana Steel and Sapphire Classic 467.346

post-3771-0-11107900-1331137096.jpg

post-3771-0-59448400-1331137098.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macieqq
Odgrzewam temat, żeby nie zakładać nowego.

Ten sam numer seryjny (ot, ciekawostka?), też Delbana- zdjęcia poniżej:

 

Zegarek należał do mojego dziadka, jest też drugi podobny gdzieś w dziadkowych szpargałach...

Nie chodzi o wycenę, tylko o identyfikację- cóż zacz?

 

Edyta: w razie jakby co- linki do fotek:

http://g.imagehost.org/view/0201/Delbana_front

http://g.imagehost.org/view/0761/Delbana_back

 

Edyta numer dwa: dostałem właśnie mail od Maxa Kesslera z Delbany, w którym potwierdza, że ten zegarek został wyprodukowany w latach 50. XX wieku, ale jednoznacznie roku produkcji określić się nie da. Co więcej, okazuje się, że zegarki z numerem seryjnym rozpoczynającym się od 114xxx były jednymi z najlepszych i najpopularniejszych zegarków, jakie trafiły do Polski drogami pokątnymi- tu zacytuję pana Kesslera:

Fact is, that the reference number engraved on the case back (nr. 114xxx) is probabely the most successful item which was produced by DELBANA and sold in tremandous large quantities (indirectly) to Poland, mostly brought into your country by sailors who purchased the watches in all seaports of the North Sea - Hambug(D), Dunkirck(:(, Rotterdam(NL), Den Haag(NL), Kopenhagen(DM), Oslo(N), Stockholm(S), Helsinki(FL), etc., where DELBANA Watch Co. had their partneragents. This was a real organisation between local dealers in all towns and sailors buying watches for Polish market-oragnisations. I know, that Polish sailors got orders (and money) in their home harbours to buy (cash) large quantities of watches every time when they left to Western Europe ports.

These watches were most well known and the quality was famous related to the price, making DELBANA one of the best known watch brand in many eastern countries in that period.

Tyle Max Kessler. Ze swojej strony dodam jedynie, że niezbadane są drogi wędrówek zegarkowych :)

 

 

To ciekawe z nr seryjnymi Delbany, bo ja również jestem "spadkobiercą" po dziadku i mój egzemplarz ma nr 136110. Przy pierwszej próbie wygoglowania dowiedziałem się, że ktoś wystawił na Allegro zegarek o identycznym numerze. Niestety aukcja była już w archiwum, więc nie miałem możliwości obejrzenia tej zagadki. A tu widzę, że inne serie Delbany też tak mają ;) Czy o 136xxx wiadomo cokolwiek?

(jeszcze dodam że kolega też ma Delbanę po dziadku - to chyba nr 1 w spadkach, szkoda że o wartości głównie sentymentalnej ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym był szczęśliwy jakby ktos pomógł mi okreslić wiek Delbany po moim ojcu. Numer jaki jest wytłoczony to: 5434

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.