Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Złota rakieta multikalendarz?

rakieta złoto gold raketa paketa kalendarz multi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kapitan_Banan

Kapitan_Banan
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 22 czerwiec 2014 - 02:08

Towarzysze, 

Zastanawiam się, czy zrobię interes życia, czy się nabiorę. Mam możliwość kupna koperty od rakiety multikalendarz, która ponoć jest z prawdziwego złota. Ze zdjęć widać tyle, że koperta wydaje się lekko różowa, a nie żółta jak pozłacana, a w miejscach otarć od teleskopów i głębokich wżerów od zdejmowania dekla spod spodu nie wychodzi materiał innego koloru. Na kopercie znajduje się oznaczenie AU, ale o wybitej próbie złota nic mi nie wiadomo, zapytałem gościa o to, może mi powie. 

Załóżmy nawet, że koperta jest ze złota, ale tu rodzi się podstawowe pytanie, z którym do Was przybywam. Czy istniały, lub istnieją rakiety multikalendarze w kopertach ze złota? Na forum jest kilku znawców i liczę na ich pomoc :) 

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich Towarzyszy :) 

Adam 

• 0

#2 sowa2

sowa2
  • Użytkownik
  • 183 postów

Napisano 22 czerwiec 2014 - 08:03

Z fabryki raczej całkowicie złoty multikalendarz nie wyszedł. Jednakże nie można powiedzieć że nie istnieje. Widziałem złote koperty przynajmniej dwa razy w innych modelach Rakiety, które zostały wykonane przez polskiego jubilera. Miały one wystawione dokumenty przez tegoż jubilera z informacją jakiej próby złota użyto i wagą samej koperty. Z tego co pamiętam na kopercie nie było wybite nic co umożliwiłoby identyfikację.

Przy grubym złoceniu trudno jest o przetarcia. Sądzę że jeżeli masz taką możliwość warto by się było wybrać z tym do jubilera który oceni co to dokładnie jest.

Ze względu na puncę AU sądzę że większe prawdopodobieństwo jest złocenia niż złota. Poszukaj też wątku o oznaczeniach złocenia na radzieckich zegarkach, może to trochę pomóc.

Użytkownik sowa2 edytował ten post 22 czerwiec 2014 - 09:45

• 0

#3 Treevill

Treevill
  • Użytkownik
  • 1387 postów

Napisano 22 czerwiec 2014 - 09:18

wydaje mi się , ze to niemożliwe aby była to koperta ze złota. sprzedawca albo nie zna się albo świadomie chce ciebie oszukać .jak masz fotki to pokaz tu na forum. 

oznaczenie AU było stosowane dla pozłacanych kopert

oznaczenia złotych kopert wyglądają tak (nie mam złotej rakiety wiec posiłkuje się fotkami z neta) :

1 oznaczenie z dekielka

2 oznaczenie z koperty

Załączone miniatury

• $_58.jpg
  • $_59.jpg

Użytkownik Treevill edytował ten post 22 czerwiec 2014 - 09:18

• 0

#4 bahuone

bahuone

Krzysiek

• Użytkownik
  • 2254 postów

Napisano 22 czerwiec 2014 - 09:30

Jak jest wybite AU, to samo przez "się" wyklucza możliwość, że koperta jest złota. Albo koleś ma pozłacany zegarek i myśli, że to złoty i w tej cenie stara się go opchnąć, albo celowo chce na Tobie zarobić.

Użytkownik bahuone edytował ten post 22 czerwiec 2014 - 09:30

• 0

#5 yorki_man

yorki_man
  • Użytkownik
  • 2839 postów

Napisano 22 czerwiec 2014 - 10:01

Ja mam złoty zegarek więc powiem, że jeżeli złoty to bez oznaczenia AU ale może są takie wariacje jak wyżej opisano. W każdym razie bez wizyty u jubilera w życiu bym nie kupił.

Wysłane z kalkulatora.
  • 0

#6 cofer

cofer
  • Użytkownik
  • 1936 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 12:57

Jak wyżej -> punca AU (złocenie) mówi już sama za siebie! :)

Rakety multicalendar wychodziły w dwóch rodzajach kopert:
-) chromowana
-) złocona

Sam posiadam w wersji złoconej dwie: starszą i nowszą. Na obu jest punca AU bez liczby określającej grubość pozłoty, ale sądząc po stanie zachowania przypuszczam, że grubość warstwy złocenia jest duża (może nawet 20mikronów) i jest dobrej jakości.
_ _ _ _

Dorobienie przez jubilera złotej koperty do danego modelu zegarka jest teoretycznie możliwe, ale koszt takiej operacji znacznie przewyższyłby "normalną" wartość takiego czasomierza - suma summarum byłoby to pozbawione jakiegokolwiek sensu

Użytkownik cofer edytował ten post 23 czerwiec 2014 - 13:01

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rakieta, złoto, gold, raketa, paketa, kalendarz, multi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych