Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kapitan_Banan

Złota rakieta multikalendarz?

Rekomendowane odpowiedzi

Towarzysze, 

 

Zastanawiam się, czy zrobię interes życia, czy się nabiorę. Mam możliwość kupna koperty od rakiety multikalendarz, która ponoć jest z prawdziwego złota. Ze zdjęć widać tyle, że koperta wydaje się lekko różowa, a nie żółta jak pozłacana, a w miejscach otarć od teleskopów i głębokich wżerów od zdejmowania dekla spod spodu nie wychodzi materiał innego koloru. Na kopercie znajduje się oznaczenie AU, ale o wybitej próbie złota nic mi nie wiadomo, zapytałem gościa o to, może mi powie. 

 

Załóżmy nawet, że koperta jest ze złota, ale tu rodzi się podstawowe pytanie, z którym do Was przybywam. Czy istniały, lub istnieją rakiety multikalendarze w kopertach ze złota? Na forum jest kilku znawców i liczę na ich pomoc :) 

 

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich Towarzyszy :) 

 

Adam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z fabryki raczej całkowicie złoty multikalendarz nie wyszedł. Jednakże nie można powiedzieć że nie istnieje. Widziałem złote koperty przynajmniej dwa razy w innych modelach Rakiety, które zostały wykonane przez polskiego jubilera. Miały one wystawione dokumenty przez tegoż jubilera z informacją jakiej próby złota użyto i wagą samej koperty. Z tego co pamiętam na kopercie nie było wybite nic co umożliwiłoby identyfikację.

 

Przy grubym złoceniu trudno jest o przetarcia. Sądzę że jeżeli masz taką możliwość warto by się było wybrać z tym do jubilera który oceni co to dokładnie jest.

 

Ze względu na puncę AU sądzę że większe prawdopodobieństwo jest złocenia niż złota. Poszukaj też wątku o oznaczeniach złocenia na radzieckich zegarkach, może to trochę pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się , ze to niemożliwe aby była to koperta ze złota. sprzedawca albo nie zna się albo świadomie chce ciebie oszukać .jak masz fotki to pokaz tu na forum. 

oznaczenie AU było stosowane dla pozłacanych kopert

oznaczenia złotych kopert wyglądają tak (nie mam złotej rakiety wiec posiłkuje się fotkami z neta) :

1 oznaczenie z dekielka

2 oznaczenie z koperty

post-34995-0-56496900-1403425024.jpg

post-34995-0-72848500-1403425031.jpg


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest wybite AU, to samo przez "się" wyklucza możliwość, że koperta jest złota. Albo koleś ma pozłacany zegarek i myśli, że to złoty i w tej cenie stara się go opchnąć, albo celowo chce na Tobie zarobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam złoty zegarek więc powiem, że jeżeli złoty to bez oznaczenia AU ale może są takie wariacje jak wyżej opisano. W każdym razie bez wizyty u jubilera w życiu bym nie kupił.

 

Wysłane z kalkulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej -> punca AU (złocenie) mówi już sama za siebie! :)

 

Rakety multicalendar wychodziły w dwóch rodzajach kopert:

-) chromowana

-) złocona

 

Sam posiadam w wersji złoconej dwie: starszą i nowszą. Na obu jest punca AU bez liczby określającej grubość pozłoty, ale sądząc po stanie zachowania przypuszczam, że grubość warstwy złocenia jest duża (może nawet 20mikronów) i jest dobrej jakości.

_ _ _ _

 

Dorobienie przez jubilera złotej koperty do danego modelu zegarka jest teoretycznie możliwe, ale koszt takiej operacji znacznie przewyższyłby "normalną" wartość takiego czasomierza - suma summarum byłoby to pozbawione jakiegokolwiek sensu


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Jan M. Krawczyk
      Koledzy
        Ruszają zapisy na nową edycję Kalendarza Klubowego   Jak poprzednio, planujemy produkcję kalendarza biurkowego oraz ściennego. Kalendarze będą jeszcze lepszej jakości.   Cena kalendarza biurkowego to 39 zł/szt. oraz dodatkowo 12 zł przy wysyłce poza granice kraju.
       
      Cena kalendarza ściennego to 50 zł/szt. oraz dodatkowo 12 zł przy wysyłce poza granice kraju.
        Jak zamówić kalendarz? To trzy proste kroki:   1. Poinformować nas o tym w tym wątku
        2. Wykonać przelew Dane do przelewu: Stowarzyszenie Klub Miłośników Zegarów i Zegarków  00-427 Warszawa ul. Dmochowskiego 4/2   Santander Bank Polska S.A. Nr rachunku: 61 1090 1870 0000 0001 1236 5368   W rubryce tytułem przelewu wpisujecie: Kalendarz, login klubowy, ilość sztuk Przykład: Kalendarz - Jan M. Krawczyk - 1 biurkowy i 2 ścienne   3. Wysłać e-mail z danymi adresowymi Dane do wysyłki proszę przesłać na [email protected] (Uwaga, nowy adres)   W temacie wiadomości, jak powyżej, zastosujcie taki schemat: Kalendarz, login klubowy   Pozdrawiam   Janek
    • Przez Jan M. Krawczyk
      Koledzy
        Ruszają zapisy na nową edycję Kalendarza Klubowego   Jak poprzednio, planujemy produkcję kalendarza biurkowego oraz ściennego. Kalendarze będą jeszcze lepszej jakości. Wszystko zależy od Waszego zainteresowania. Cena kalendarza biurkowego to 39 zł/szt. oraz dodatkowo 12 zł przy wysyłce poza granice kraju.
      Cena kalendarza ściennego to 50 zł/szt. oraz dodatkowo 12 zł przy wysyłce poza granice kraju.
        Jak zamówić kalendarz? To trzy proste kroki:   1. Poinformować nas o tym w tym wątku
        2. Wykonać przelew Dane do przelewu: Stowarzyszenie Klub Miłośników Zegarów i Zegarków  00-427 Warszawa ul. Dmochowskiego 4/2   Santander Bank Polska S.A. Nr rachunku: 61 1090 1870 0000 0001 1236 5368   W rubryce tytułem przelewu wpisujecie: Kalendarz, login klubowy, ilość sztuk Przykład: Kalendarz - Jan M. Krawczyk - 1 biurkowy i 2 ścienne   3. Wysłać e-mail z danymi adresowymi Dane do wysyłki proszę przesłać na [email protected]   W temacie wiadomości, jak powyżej, zastosujcie taki schemat: Kalendarz, login klubowy   Pozdrawiam   Janek
    • Przez Danierzyk
      Witam , chciałbym dowiedzieć się więcej o tych zegarkach , byłbym wdzięczny za pomoc .


















    • Przez Przmslwklt
      Cześć wszystkim!
       
      Jestem tutaj nowy, dlatego kłaniam się nisko. Mam na imię Przemek i jestem z Gliwic. Odkryłem forum jakiś czas temu, i trochę wkręciłem się w zegarki. 
       
      Dostałem od mojego dziadka niedawno zegarek, który chcę odrestaurować i doprowadzić do jak najlepszego stanu. Nie mam niestety pojęcia co to jest za model zegarka, nie ma nigdzie żadnych oznaczeń modelowych a i na necie nie udało mi mi się znaleźć tego czasomierza ani niczego co mogłoby mnie naprowadzić na jakieś oznaczenie modelowe. Sam dziadek też nie kojarzy takich detali, powiedział mi jedynie że dostał go jakieś 50 lat temu. Na boku zegarka widnieje oznaczenie "AU20.-". Wszystkie zdjęcia załączam to tego posta.
       
      Zegarek w środku wygląda jak nowy, co widać na zdjęciach, mimo to jednak nie działa - nie da się go nakręcić. Jak go dostałem to wskazówki (na zdjęciu już zdjęte) były mocno zagięte, przez co zablokowały się na jednym z indeksów i nie chciały iść dalej. W środku kręci się jakieś wahadełko (sorry, jeszcze uczę się nazewnictwa :D)
       
      Wymiary zegarka:
      Koperta:
      Wysokość/Szerokość (Bez koronki) - 34 mm
      Grubość - jakieś 3 - 4 mm.
      Szerokość Paska - 20 mm
       
      Bardzo proszę o pomoc we wskazaniu co to jest za zegarek, czy może być tak że jest on złocony?
       
      Poszukuję również części do tego zegarka:
      tarczy, dokładnie takiej samej jak na zdjęciu, szkiełka, oryginalnego albo zamiennika. Jeżeli ktoś ma, lub kojarzy kto może mieć, to proszę o kontakt
       
      Wszelkie rady, przemyślenia z Waszej strony jak najbardziej pożądane.




    • Przez ewa_942
      Witam, 
      Szukam zegarmistrza na Śląsku który naprawia stare rosyjskie zegarki 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.