Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

2x Roamer Power 8 Chrono

Dwóch kwarcowych sportowców Roamer Power 8 Chrono Chronograf ISA

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Classified

Classified

Drill instructor

• Użytkownik
  • 1297 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 17:07

Seria Power 8 Roamera zawiera w sobie kilka różnych modeli - jako zegarki przeznaczone dla wielbicieli motoryzacji i sportu cechowały się one ciekawą, usportowioną stylistyką.

Było swego czasu z czego wybierać wśród "Mocnych ósemek". Mieliśmy wersje ana-digi, wersje analog, wersje chrono, wersje chrono z alarmem, itp itd. Kolorystycznie Roamer starał się zachować umiar - Power 8 egzystował przede wszystkim w wersji z czarnym cyferblatem i biało-czerwonymi indeksami, ale istniała też wersja z niebieskim cyferblatem z żółtymi wstawkami oraz wersja z białym cyferblatem i niebiesko-czarnymi indeksami. Mieliśmy też chrono w czarnej oksydzie, dość rzadkie. Tak więc było z czego wybierać.

Zegarki te są relatywnie mało znane - nie są to ani wybitne chronografy, ani przełomowe zegarki pod wzgledem stylistyki czy też technologii. Faktem jest, że mają w sobie coś specyficznego - są bardzo dobrze wykonane jak na swoją cenę, dobrze pracują, ładnie wyglądają i wygodnie się noszą.

Jeżeli chodzi o mechanizm, w przypadku prezentowanych tutaj chrono mamy werki kwarcowe ISA 8161/8151. Czym się różnią - nie wnikałem, za to obydwa były łożyskowane na dziewięciu kamieniach. Oba z tego co mi wiadomo już nie są produkowane. Nie zmienia to faktu, że pracują całkiem zgrabnie - za to niestety nie znam ich odchyłek :( Może kiedyś sobie pomierzę, jak nie będę miał co robić z czasem. 

Nie znam się na tych werkach - więc każde uzupełnienie danych technicznych ew informacje nt. parametrów pracy są mile widziane.

Wszystkie swoje Power 8 kupowałem przypadkowo - raz dlatego że były w sumie tanie, a dwa dlatego że po prostu mi się podobały. Są to zegarki nieduże jak na współczesne standardy, dość zachowawcze w kwestii estetyki - w sam raz dla osoby lubiącej dyskretne sportowe kwarcówki.

W tym temacie prezentuję dwa Roamery z dwóch różnych okresów produkcji Power 8. Przepraszam za pyłki które gdzieniegdzie mogły się zawieruszyć na zegarku, ale remont w domu ma swoje prawa :) 

Numer jeden jest z roku 2002:

DSC00284_zps2fdd32ce.jpg

Widać ewidentnie stylizację nawiązującą do sportów motorowych, tacza jest czytelna a jednocześnie bardzo sportowa - charakterystyczne wskazówki w kształcie łez budzą skojarzenia z wskaźnikami motocyklowymi lub samochodowymi. Wskazówki minutowa i godzinowa są wypolerowane na błysk, z wypełnieniem luminescencyjnym. Z kolei indeksy są w całości wykonane z masy luminescencyjnej. Ta wersja zastrzeliła mnie przy zakupie praktycznie od razu. Tak jak go nabyłem w 2002 roku, tak dzis nadal mogę powiedzieć, że zegarek prezentuje się nowocześnie. Odpowiedni balans miedzy elementami polerowanymi a matowymi sprawia, że tarcza ze wskazówkami ślicznie mieni się w słońcu.

Ten model Power 8 jest też całkiem duży - mierzy 41,67mm z koronką i 39,86mm bez koronki. Nie za dużo, nie za mało. Zgrabnie leży na ręce.

A tutaj model z roku 2009:

DSC00278_zps349a32d0.jpg

Ups. Kupiłem go tradycyjnie już impulsywnie podczas wizyty w Berlinie - i szczerze powiedziawszy jest to zdecydowanie bardziej "uległy", stateczny zegarek. Spodobał mi się bo dawno już zakopałem w szufladzie starego Power 8. Ale gdy postawiłem go obok, mój entuzjazm lekko opadł. Różnic w porównaniu do wersji poprzedniej wymieniać nie muszę, bo wizualnie są oczywiste; jedna rzecz której zdjecia mogły nie oddać to fakt, że subtarcze są teraz szare a nie czarne. Tarcza jest bardziej neutralna kolorystycznie, dość przytłumiona. Duże luminescencyjne wskazówki. Chude, zgrabne wskazówki chronografu. Przyciski chronografu są bardziej zaakcentowane. Zegarek ogólnie jest bardzo "spokojny" - jest też chudszy od swojego poprzednika. Całe 39,45mm z koronką i 37,27mm bez koronki. Wydaje się niewiele, ale różnica jest.

Popatrzcie sami - side by side:

DSC00295_zps0b313402.jpg

Bransoleta w Power 8 to sam powód do zadowolenia - jest wykonana z monolitycznych ogniw bez żadnych udziwnień i zdecydowanie nie depiluje dłoni. Sama regulacja jest prosta - mikroregulacja w oparciu o zapięcie i teleskop w nim zawarty plus pojedyncze piny w ogniwach. Krótko, sprawnie i skutecznie.

DSC00291_zpsa2c723b5.jpg

Zapięcie jest wystarczające - dwuczęściowa spinka jest w sam raz i trzyma sie dobrze. Spasowanie bez zarzutu.

DSC00298_zpsb5ed37d7.jpg

Powyższe zdjęcie ujawnia też wadę tego zegarka - bransoleta jest zdecydowanie dedykowana. Ciężko, oj ciężko jest dopasować inną bransoletę ze wzgledu na dość nietypowe uszy. Pasek wejdzie po japońsku - czyli jako tako, ale bransoleta to trudny temat. Uszka mają między sobą 19,96mm - nie najwięcej.

Dosć istotna sprawa - model z roku 2002 ma nie tylko większą średnicę koperty, ale i szerszą bransoletę. Średnio o całe 2 mm

Wykończenie zegarków jest na mat - ale nie szczotkowany. Dodaje to zegarkowi sportowego sznytu, zmniejsza też liczbę widocznych zadrapań chociaż faktycznie efekt jest taki, że draśnięcia się błyszczą i odcinają się wyraźnie od matowej powierzchni dookoła. Miałem swego czasu Power 8 chrono, który niestety sprzedałem - był to zegarek który spolerowałem na błysk. Nie powiem, efekt był ciekawy.

Czy kupiłbym jeszcze raz? Pewnie że tak. Czy jakieś inne Power 8? Raczej nie. Miałem okazję swego czasu przebierać w tych Ósemkach i nie wybrałbym niczego innego od w/w kolorystyki. No dobrze, ewentualnie to:

6df474ba0_zps22b8b1ad.jpg

Tak wiec kto wie, może niebieska Ósemka też wpadnie mi w ręce. 

• 0

#2 Lawnowerman

Lawnowerman

członek Rady Klubu

• Moderator
  • 5532 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 17:43

niezłe

• 0

#3 Classified

Classified

Drill instructor

• Użytkownik
  • 1297 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 18:15

Niezłe ale już nie produkowane - z tego co widzę Roamer zarzucił serię Power 8. Mamy teraz kwarcowe chrono z nowszą ISĄ (817x) która ma trzy subtarcze.

Nie powiem, ciekawe jak prezentowałby się Power 8 z trzema subtarczami...

• 0

#4 jimmy6

jimmy6
  • Użytkownik
  • 1604 postów

Napisano 24 czerwiec 2014 - 07:28

.............bardzo fajne.

Pozdrawiam 

• 0

#5 Classified

Classified

Drill instructor

• Użytkownik
  • 1297 postów

Napisano 01 lipiec 2014 - 19:06

Ponieważ podczas porządków wykopałem gumowy pasek, pomyślałem że fajnie byłoby ukazać tego Roamerka z innej strony - właśnie na gumie.

Zegarek teraz wygląda bardzo sportowo:

DSC00308_zps1ea86930.jpg

DSC00307_zpsd4ac4152.jpg

DSC00311_zps3723d459.jpg

• 0

#6 Bryku2

Bryku2

seiko maniak

• Użytkownik
  • 1795 postów
  • Gadu-Gadu: 12762501

Napisano 04 lipiec 2014 - 08:12

Posiadałem takowego na studiach:) świetne zegary były

• 0

#7 Buczo

Buczo
  • Użytkownik
  • 2243 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 16:48

Odkopuję temat, bo jestem bliski nabycia tego zegarka. Strzał w ciemno. Zegarek niby wymaga wymiany baterii, ale jestem zaniepokojony, bo kupowany egzemplarz ma walnięte szkło. Więc sam nie wiem, czy to tylko kwestia baterii.

Ale moje pytanie jest następujące, czy w zegarku założone jest zwykle mineralne szkiełko? Czy może jest to szafir? Mam nadzieję, że nie będzie problemu z dostępnością, i że zegarek dojdzie i odpali po wymianie baterii.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Roamer, Power 8, Chrono, Chronograf, ISA

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych