Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

locarno

[Problem] Przez przyadek wyjąłem mechanizm, jak założyć taśmę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem. W moim zegarku ostatnio słabo świeciło podświetlenie i przyszedł czas na wymiane baterii, więc chciałem, zobaczyć jaka tam jest bateria (model). Przy wyjmowaniu bateri przez przypadek wyjął mi się mechanizm i wyjęła się taka mała taśemka która jest do niego przyczepiona. Co robić ?

Wygląda to tak:

 

7174074800_1403765643.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

gdf100?  wyrwałeś tasme od sensora chyba? Obawiam sie ze pomyliłes jakas kolejnosc otwierania /wyjmowania,

NIE ZNAM SIE ale pewnie trzeba wyjac tez sensor wsadzic w niego tasme i w zegarek i dopiero poskładac :(   Chyba ze ta tasma sie tylko wsuwa i/lub zatrzaskuje....Dawaj wiecej zdjeć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak GDF-100. Po lekkich zmaganiach taśmę udało się włożyć. W miejsce gdzie wchodzi taśma był taki mały zatrzask. Podniosłem go i włożyłem taśmę używając małej penstety. Ale gdzieś po drodze wyleciała mi sprężynka, zupełnie nie wiem skąd. Po poskładaniu zegarka wszystko działa oprócz czujnika temp, ciśnienia i wysokości :(. Reszta jest ok.

Być może to wina tej sprężynki, albo uszkodziłem taśmę przy wkładaniu (ale to mało prawdopodobne). Zegarek chyba pójdzie do specjalisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

Sprężynka wyleciała, ale masz ją? a dźwięki masz? - bo ona chyba do tego służy. Spróbuj jeszcze raz wyjąć i włożyć tą taśmę, może źle się ułożyła.

Jeśli dalej nie ma odczytów to znaczy że nie przyoszczędziłeś 10 zł. na wymianie baterii a uszkodziłeś fajnego "łocza"   :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie baterii zrobiłeś reset? Bo bez jego przeprowadzenia czujniki czasem potrafią zgłupieć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed założeniem koperty, nie było dźwięków. Po założeniu i skręceniu już były. Po wejściu na temperature i ciśnienie wyświetlają się kreski. A góry widnieje napis ERR. Sprężynka która odpowiada za dźwięki jest na miejscu. Tamta wypadła z innego miejsca. Reset przeprowadziłem.

 

Niestety po póbie ponownego włożenia taśmy, taśma się urwała :( Teraz zegarek może robić za ozdobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

Przykro mi  :( , ale teraz masz powód do zakupu nowego  :) i następnym razem udaj się do serwisu  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Części też raczej nie dostanę. Znalazłem obudowę, ale bez czujników.

 

Jako model teraz polecacie ? Coś w cenie 400-600 zł. Zegarek nie będzie katowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

ja i tak poszedłbym do magika :)

Moze cos wymysli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja i tak poszedłbym do magika :)

Moze cos wymysli :)

 

No niewiem. Taśmy raczej nie naprawi, będzie trzeba nową załatwić (a to jest pewnie nieosiągalne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na zatoce tej taśmy, nie takie rzeczy tam się trafiają.

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

Poszukaj na zatoce tej taśmy, nie takie rzeczy tam się trafiają.

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Na czym? 

Nie było pytania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.