Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Zegarek Langendorf stary pozłacany, nakręcany

Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej np. rok produkcji Langendorf Stary Złoty Pozłacany

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 micha35

micha35
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów
  • Gadu-Gadu: 10277009

Napisano 29 czerwiec 2014 - 07:30

Witam....

Mod. edit. chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej pozatym że zegarmistrz powiedział że to "cylinderek". Jestem poprostu ciekaw ile jak to małe cudo jest na świecie....;-)

Dodaję zdjęcie mechanizmu... proszę o pomoc mam nadzieję że dowiem się czegoś ciekawego...

DSC01184M.jpg DSC01170M.jpg

Mod.

Nie zamieszczamy linków do aukcji.

Użytkownik Piotr Ratyński edytował ten post 29 czerwiec 2014 - 11:30

• 0

#2 OmegaDeVille

OmegaDeVille
  • Użytkownik
  • 2956 postów

Napisano 29 czerwiec 2014 - 08:07

Lata 20
  • 0

#3 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9807 postów

Napisano 29 czerwiec 2014 - 11:58

Popularny zegarek damski z początku XX w, mechanizm o wychwycie cylindrowym, od jednego z producentów surowych mechanizmów (Ebauches). Około 1925 roku mechanizmy z wychwytem cylindrowym zaczęły ustępować miejsca mechanizmom o wychwycie kotwicznym, które były zdecydowanie lepsze. Ze względu na dużą awaryjność, kłopotliwą naprawę i trudności ze znalezieniem chętnego do naprawy zegarmistrza, "cuda" z takimi mechanizmami nie są poszukiwane przez kolekcjonerów.

• 0

#4 micha35

micha35
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów
  • Gadu-Gadu: 10277009

Napisano 29 czerwiec 2014 - 12:36

Dziękuje zarówno za informację jak ostrzeżenie... Nie twierdzę że zegarek ma wielką wartość kolekcjonerską jednak byłem bardzo ciekaw ile lat ma zegarek...

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Langendorf, Stary, Złoty, Pozłacany

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych