Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vcore

Klubowe logo - ankieta

Klubowe logo  

118 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

mój głos na 5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosowałem za starym logo. Jest czytelne i zwyczajnie ładne no i - co nie jest wg mnie bez znaczenia - ogólnie rozpoznawalne. 

Podoba mi się także logo vcora, nawet bardzo. Jedynym szczegółem przez który na nie nie głosowałem, to wygięty napis "Klub miłośników". Gdyby był prosty wyglądałby lepiej. 


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisalem Michałowi zeby logo nr 5 wstawil w wersji horyzontalnej bo to z ankiety jest nie do zastosowania w wielu przypadkach. I jak widac mialem racje odbior tego logo ma tez wplyw na glosy np z_bych'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zarząd postanowił, że wybór ostateczny zostanie dokonany wewnątrz samego stowarzyszenia, więc tą ankietę należy traktować raczej jako konkretny kierunek, a nie zobowiązujący konkurs (choć początkowo miało być nieco inaczej). Ja swoje logo zaprezentowałem w formie standardowej, w głównym wariancie - reszta, jeśli będzie potrzeba, zostanie umieszczona w księdze znaku... Także wersja horyzontalna, wersja po okręgu itd.

 

Czy ktoś z moderatorów może ustawić ankietę jako publiczną? Bo nie widzę takiej opcji (żeby było widać kto głosował).


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie logo numer 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wybór zostanie dokonany ostatecznie tylko przez członków stowarzyszenia, to po co w takim razie ta ankieta ?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj widze straszne miotanie sie z tym logo i brak porzadnie poprowadzonego procesu jego wyboru. Ludzie widzac niezdecydowanie i brak kierownictwa takze podchodza do tego malo powaznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję salomonowo dokonac niewielkiego liftingu uproszczenia starego logo ( np pozbawienie tła ) i 95% osób będzie zadowolona. Natomiast jeśli będzie temat nowego logo to radziłbym najpierw zorientować się czy osoby mające poprowadzić proces jego projektowania i wybierania mają na to czas i determinację. Najpierw dobrze przemyśleć i zaplanować ten proces rozbity na etapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj widze straszne miotanie sie z tym logo i brak porzadnie poprowadzonego procesu jego wyboru. Ludzie widzac niezdecydowanie i brak kierownictwa takze podchodza do tego malo powaznie.

 

Tu nie chodzi o brak kierownictwa - prawda jest taka, że nie ma z czego wybierać. Jedyna w przybliżeniu poważna propozycja nowego logo to propozycja autora wątku. Czy uważasz, że wobec tego powinno się zamknąć tę dyskusję w ogóle?

 

Ja widzę pozytywy - cieszę się, że ludziom ta sprawa nie jest obojętna. Niektórzy napiszą kilka słów o swoich odczuciach. To ważne.

 

Mam nadzieję, że wkrótce wybierzemy nowe logo (lub stare ;) ).

Do tego potrzeba jednak konkretnych poważnych propozycji, które ktoś musi opracować.

Mam wielki szacunek dla autora wątku za chęci i włożone serce i pracę, która już znalazła uznanie u wielu kolegów.

Przyjmuję jego deklarację opracowania księgi znaku.

 

Szkoda, że niektórzy koledzy (np. artme) zrezygnowali z prezentacji swoich propozycji. Szczerze nad tym ubolewam, bo było kilka bardzo ciekawych projektów.

Mam nadzieję, że ostatecznie uda się poddać pod głosowanie kilka dobrych projektów logo. Brak wyboru niekoniecznie prowadzi do dobrego wyboru.


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mamy rozumieć że wybiorą członkowie klubu a zarząd (usankcjonuje prawnie) zatwierdzi nasz wybór

w międzyczasie pisania posta ukazał się następny w którym jest mowa między innymi o uzasadnieni.Nie będę odkrywczy głosując na 1 że było to powodowane przywiązaniem do tradycji historii wprawdzie 10-cio letniej ale .Z propozycją nr 5 też bym się utożsamił najchętniej w wersji horyzontalnej. Obecne logo zwyczajnie mi się nie podoba wg mnie nic w sobie niema pozostałe propozycje nie przemawiają do mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mamy rozumieć że wybiorą członkowie klubu a zarząd (usankcjonuje prawnie) zatwierdzi nasz wybór

 

Zarząd na pewno zapyta o zdanie użytkowników forum.

 

Członkowie Stowarzyszenia w drodze uchwały podjętej przez Walne Zgromadzenie prawdopodobnie zatwierdzą wynik głosowania na forum. Formalnie to ciało podejmuje decyzje i nikt (na pewno nie Zarząd) nie ma ma wpływu na ich decyzje.

 

Ale proszę nie roztrząsajmy teraz kwestii proceduralnych. Rozmawiajmy o logo.


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janku ale pisałem już to dawno, że nie będzie innych propozycji niż vcore. To naprawdę łatwo przewidzieć.

Dlaczego?

1. Złe miejsce na forum na prezentację kwestii logo i tematów/ankiet z tym związanych ( ludzie do działu technicznego bardzo rzadko zaglądają...a wybór logo przez kilka osób to chyba mało demokratyczne )

2. Zły czas, rozpoczął się okres wakacyjny - to nigdy nie sprzyja takim konstruktywnym tematom...najlepszy czas do zmian do okres zimowy. Może śmieszne ale prawdziwe.

3. Plebiscyt na zasadzie "niech ktoś się zgłosi nooo" zwykle nie daje rezultatów, tutaj trzeba wykazać się tzw aktywnością inicjującą czyli zwrócić się bezpośrednio z zapytaniem do forumowych grafików i nie tylko ( są powszechnie znani) czy nie zechcieli by przygotować logo. Może w jakiś sposób ich do tego zachęcić ( nie będę pisał konkretnie jak..to już decyzja Stowarzyszenia )

 

Mi zależy aby ten temat nie ciągnął się miesiącami bo przygotowujemy gadżety klubowe ( nożyki ) na których chcemy wygrawerować klubowe logo. Nie mogę zlecić wykonania prototypów skoro nie wiem jakie finalnie ono będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janku ale pisałem już to dawno, że nie będzie innych propozycji niż vcore. To naprawdę łatwo przewidzieć.

Dlaczego?

 

Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o brak kierownictwa - prawda jest taka, że nie ma z czego wybierać. Jedyna w przybliżeniu poważna propozycja nowego logo to propozycja autora wątku. Czy uważasz, że wobec tego powinno się zamknąć tę dyskusję w ogóle?

 

 

Murarz domy buduje,

Krawiec szyje ubrania,

Ale gdzieżby co uszył,

Gdyby nie miał mieszkania?

 

A i murarz by przecie

Na robotę nie ruszył,

Gdyby krawiec mu spodni

I fartucha nie uszył.

 

Piekarz musi mieć buty,

Więc do szewca iść trzeba,

No, a gdyby nie piekarz,

Toby szewc nie miał chleba.

 

Bo dobry Bóg 

zrobił co mógł

Teraz potrzeba FACHOWCA

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za starym logo. Kilka lat tu jestem i szczerze mówiąc jakiś tam sentyment mam :P Można pisać, że archaiczne itp. ale kojarzone jednoznacznie. Poza tym, tak jak kolega Structural w pierwszym poście pokazał. Sam logotyp jest fajny i niewiele potrzeba alby był dobry do dalszego wykorzystania.

  Logo vcora jest imo na wskroś nowoczesne, może się podobać(i podoba), więc też nie będę płakał jak zostanie :)


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przedstawionych propozycji zdecydowanie 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli iść w stronę nowoczesności niech będzie numer 5, ale stare logo też jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na 5, lekkie i nowoczesne.


Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy myślicie, że numer 5 jest nowoczesne? Według mnie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tutaj świeżym użytkownikiem, rzadko udzielam się w ważniejszych sprawach i jestem zegarkowym amatorem, ale jako grafik mogę wyrazić następującą opinię:

 

Numer 1. spełnia wszelkie kryteria, jakie powinien spełniać dobry znak graficzny. W ostateczności przyczepiłbym się jedynie do typografii (czcionki) w obrazku niżej - tam gdzie widać cały napis "Klub...", czcionka jest trochę nieczytelna, ale jest spójna stylistycznie z tematyką forum, no i z samym znakiem.

 

Numer 2. kojarzy mi się z uwspółcześnioną wersją numeru 1. Moim zdaniem przydałoby się go trochę uprościć.

 

Numer 3. - z całym szacunkiem dla autora - nawet bym tego nie pokazywał.

 

Numer 4. - Pomysł nie jest zły ale całość formą kojarzy mi się z jakimś komunistycznym zakładem/urzędem. Można by chociaż spróbować użyć innej czcionki.

 

Numer 5. - Ciekawa alternatywa dla numeru 1. jednak "przekombinowana". Moim zdaniem niepotrzebnie dodano "ślady" wskazówek, podkreślenie i gradient w tle. Ale być może jestem skrajnym minimalistą. :)

 

Nie jestem też pewien czy wszystkie znaki są zaprezentowane w dobry sposób - różne tła, kolory itp. Moim zdaniem najlepszym sposobem prezentacji byłoby pokazanie znaków czarnych na białym tle, w dwóch wersjach: sam znak + znak z typografią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

a logo z tego tematu już przepadło?

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/105892-nowe-logo-g%C5%82osowanie/

 

Co prawda pierwsza propozycja kojarzy mi się trochę z Commodore C64, ale może można jeszcze nad tymi pomysłami popracować?

 

To mogło być dobre logo pod warunkiem dopracowania. Ale Autor chyba zraził się krytyką. A była ona w części konstruktywna.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.