Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

DW-5600 problem z wyświetlaczem

kąty patrzenia dw-5600 casio g-shock lcd wyświetlacz

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 grebuz

grebuz
  • Nowy Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 03 lipiec 2014 - 23:06

Ostatnio w pracy zacząłem nosić DW-5600 na prawej ręce - jestem leworęczny i czasem na lewej przeszkadzał.

Zauważyłem że wyświetlacz jest zdecydowanie mniej czytelny i przyjrzałem się temu w domu. Jeśli patrzę na zegarek ułożony na stole, z góry wyświetlacz jest w miarę czytelny. Jeśli przesunę się trochę w lewo cyfry stają się wyraźniejsze, a jeśli w prawo jest coraz gorzej. Wiem, że każdy lcd ma swoj kąt optymalnego patrzenia, ale w moim zegarku nie jest on symetryczny. Wyświetlacz jest najlepiej czytelny pod kątem około 30-45 stopni jeśli patrzę na zegarek z lewej strony (mode, adjust), a najgorzej pod tym samym kątem od prawej (start/stop, light).

Do tej pory mi to nie przeszkadzało, bo jak nosiłem go na lewej ręce to patrzyłem pod właściwym kątem, ale po zmianie ręki jest wyraźnie gorzej. Zjawisko nasila się bardzo w nocy przy używaniu podświetlenia.

Da się to jakoś poprawić, czy taki urok egzemplarza? Bo nie sądzę, żeby był to celowy zabieg pod większość noszącą zegarki na lewej ręce.

• 0

#2 Gość_miczel1_*

Gość_miczel1_*
  • Gość

Napisano 04 lipiec 2014 - 18:36

Może serduszko mu się kończy i czas wymienić bateryjke?

• 0

#3 Seven

Seven

7

• Użytkownik
  • 3968 postów

Napisano 04 lipiec 2014 - 18:53

Kilka razy zauważyłem to w cyfrakach, więc rzeczywiście może być to celowy zabieg. :)
  • 0

#4 grebuz

grebuz
  • Nowy Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 04 lipiec 2014 - 21:01

Bateria odpada - raz, że nowa, dwa, że pod odpowiednim kątem wyświetla pięknie. Muszę znaleźć kogoś do porównania, bo byłoby śmiesznie gdyby to faktycznie była optymalizacja pod lewą rękę i odczytywanie godziny bez podnoszenia zegarka dokładnie przed oczy.

• 0

#5 Seven

Seven

7

• Użytkownik
  • 3968 postów

Napisano 05 lipiec 2014 - 20:57

Miałem dzisiaj w rękach GW-5600J i tu również da się zaobserwować podobne "zachowanie" wyświetlacza - patrząc od prawej, cyfry są bardziej blade i mniej kontrastowe niż przy patrzeniu z przeciwnego kierunku.
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dw-5600, casio, g-shock, lcd, wyświetlacz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych