Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mat_k

Osie czasu waszych zegarków

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

 

Nie doczekawszy się przeniesienia tematu, zakładam nowy. Zapraszam was do zabawy, troszkę pracochłonnej ale dla osób z minimalną świadomością obsługi photoshopa, lub nawet painta, i google grafika nie będzie problemu. 

 

Chodzi o to abyście wklejali tutaj osie czasu swoich zegarków - innymi słowy pokażcie co mieliście na przestrzeni lat :) Nie muszą być wszystkie, bo niektórzy mieli pewnie po kilkaset, ale chociaż te najważniejsze modele  :) Chodzi o to aby prześledzić nasze zegarkowe ewolucje, pokazać kamienie milowe. Może to być ciekawe doświadczenie!  

 

Oto mój przykład (15 z 20 zegarków które miałem):

 

1zefitc.jpg

 

Zapraszam do zabawy!


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam, nie musi być obrazkowo - może być tekstowo :)


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Zachęcam, nie musi być obrazkowo - może być tekstowo :)

 

Nie pamiętam już dokładnie dat, ale u mnie wyglądało to mniej więcej tak (wybrane modele):

 

IWC Portofino ---> IWC Portuguese Automatic ---> IWC Mark XVI ---> Vacheron Constantin Patrimony Contemporaine ---> Breguet Marine ---> Jaeger-LeCoultre Master Control ---> IWC Ingenieur Vintage ---> Audemars Piguet Royal Oak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja "przemieliłem" chyba około 200 modeli różnych firm .. a nie zapisywałem więc nie jestem w stanie odtworzyć chronologii.. pamiętam swój pierwszy , świadomie kupiony kwarc Casio , póżniej kwarc Grovana a z wyższej półki jak mi się wtedy wydawało kupiłem Maurice Lacroix Milestone kwarcowy ...

a potem już poszło :) właśnie próbuję sobie przypomnieć jakiś pierwszy poważniejszy mechanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już dokładnie dat, ale u mnie wyglądało to mniej więcej tak (wybrane modele):

 

IWC Portofino ---> IWC Portuguese Automatic ---> IWC Mark XVI ---> Vacheron Constantin Patrimony Contemporaine ---> Breguet Marine ---> Jaeger-LeCoultre Master Control ---> IWC Ingenieur Vintage ---> Audemars Piguet Royal Oak.

A przed Portofino nic nie było o czym warto wspomnieć :)?

 

A swoją drogą to faktycznie widać ewolucję bo ostatni zegar najładniejszy i najciekawszy w porównaniu do poprzednich :)


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

A przed Portofino nic nie było o czym warto wspomnieć :)?

Na początku był jakiś zegarek mechaniczny - producenta nawet nie pamiętam. Jak byłem dzieciakiem to lubiłem przykładać zegarek do ucha, aby posłuchać dźwięku będącego efektem kontaktu zęba koła wychwytowego ze spoczynkiem palety wyjściowej. Później była Montana z melodyjkami, jakiś Casio, kwarcowy Frederique Constant i kwarcowe IWC Portofino :). A moim pierwszym poważnym zegarkiem mechanicznym był IWC Portofino.

 

A swoją drogą to faktycznie widać ewolucję bo ostatni zegar najładniejszy i najciekawszy w porównaniu do poprzednich :)

Czy ja wiem ?, trudno mówić o ewolucji, bo kilkakrotnie uwsteczniałem się w pasji. Po Portuguese Automatic kupiłem Mark XVI co nie stanowiło progresu dla kolekcji. Później po Vacheronie i Breguet sięgnąłem po jakiś podstawowy model JLC MC co także było uwstecznieniem. Pomimo wad bardzo lubiłem Patrimony Vacherona i dziś żałuję, że nie zostawiłem sobie tego zegarka. Szkoda mi też Portuguese Automatic. Co do Breguet to mam mieszane odczucia, ale tego czasomierza nie żałuję tak bardzo jak dwóch wymienionych wcześniej. A co do AP - to taka trochę moja klątwa. Royal Oak spełnia moje oczekiwania w takim stopniu, że nie myślę o zakupie kolejnych zegarków. Czasem coś tam mnie najdzie, ale szybko mija. Przynajmniej moje konto bankowe może odetchnąć :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magik - wcześniej czy później przyjdzie to co na każdego z takim rodowodem - Calatrava :)


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Magik - wcześniej czy później przyjdzie to co na każdego z takim rodowodem - Calatrava :)

 

Może jak będę stary ?  :). Gdybym miał teraz kupować coś klasycznego, wybrałbym zegarek z oferty F.P. Journe. Z modeli przekraczających moje możliwości finansowe marzy mi się Jules Audemars na własnym wychwycie AP. I pewnie w sferze marzeń pozostanie  :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na początku drogi więc krótko.

 

Casio kwarcowe (dostałem na komunię) -> Omega SMP 300M Co-Axial - starszy model z falami (nieco ponad rok temu)

Model z falami jest najlepszy :) Niebieską ma się rozumieć?


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję:

pobieda z małą sekundą(1989)-seiko 5 automat(1996)-fuji quartz(2001)-tissot prc 100 quartz(2008) (pierwsze objawy zegarkomanii) -atlantic art deco automatic(2010)-strela(2011) (zegarkomania w rozwiniętym stadium)-seiko sportura multi calendar(2011)-omega seamaster 1020 (2012)-bulova chrono vj 7750(2012)-atlantic timeroy ut(2013)-tissot t-touch(2013),seiko sports speed timer i longines - zakochałem się w zegarkach z lat 70tych(2014).

Większość z nich mam do dzisiaj, włącznie z niedawno zreanimowaną pobiedą.Po drodze sporo innych zegarków ale te z osi były/są w jakimś stopniu kamieniami milowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mniej więcej było tak choć nie wiem czy chronologicznie :)

Certina DS  Chrono kwarc - Tag Heuer Microtimer - Tag Heuer Carrera - Omega PO - Omega Speedmaster -  IWC Aquatimer - IWC Ingenieur - AP Diver - Submariner - Blancpain FF- Submariner - Grand Seiko - SeaDweller.

Gdzieś przewijały się jeszcze tańszę modele (Seiko Sumo, Omega  Seamaster czy Oris)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Submariner - Blancpain FF- Submariner - Grand Seiko - SeaDweller.

 

 

Rolex wygrał wojne :P Rolex STOP Rolex STOP Rolex :P


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex wygrał wojne :P Rolex STOP Rolex STOP Rolex :P

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka Casio - kilka Seiko - kilka Tissotów - kilka Certin - Edox - Epos - Glycine - 2 Doxy - 2 Orisy - 2 Omegi - 2 Tag Heuery - 2 Rolexy - 2 Paneraie - Zenith - 2 IWC - Moser - 2 Audemarsy Piguety. Być może o czymś po drodze zapomniłem ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wyglądało tak: zegarem na komunię z melodyjkami, później gdzieś pojawiła się jakaś Ruhla, następnie Swatch, przerwa, poźniej Atlantic Seacrest za ukończenie studiów, następnie dostałem w prezencie mechaniczny zegarek z nazwą takie jak moje nazwisko, z ciekawości zacząłem szukać o nim informacji i tak trafiłem tutaj:) no a wtedy było już z górki:) Baume Mercier Capeland, Tag Heuer Aquaracer, kilka błędów, kilkanaście przepłaconych, wymienionych, obecnie z 25 sztuk noszę najczęściej Rolexa GMT II i Omegę Speedmaster z fazami księżyca. Przestało mnie ciągnąć do zakupów, bardziej do wymiany zegarków. Ciągle lubię czytać dyskusje na forum:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Stenkach :)

 

Edit. Miałem na myśli Carlita :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, dzięki za przypomnienie :) Swoją drogą bardzo miło je wspominam.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka Casio - kilka Seiko - kilka Tissotów - kilka Certin - Edox - Epos - Glycine - 2 Doxy - 2 Orisy - 2 Omegi - 2 Tag Heuery - 2 Rolexy - 2 Paneraie - Zenith - 2 IWC - Moser - 2 Audemarsy Piguety. Być może o czymś po drodze zapomniłem ;)

Jak narazie idę podobną drogą :D widzę że doszedłem na razie do przystanku w okolicy Oris :) Nie obrażę się za kontynuowanie tej ścieżki chociaż na jej końcu widzę Jaeger LeCoultre oraz Breuget :)


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji przypomniałeś mi jeszcze, że miałem po drodze takiego Pontosa jak Ty :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquaracer kwarcowy. Chyba nie robiłem galerii, ale zegarek gdzieś w domu nadal jest, musiałbym go poszukać.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdzieś na początku zboczyłem w kierunku vintage, i po części jest to zapewne wina naszych szanownych forumowiczów Xyloga, Starego, Chronofila czy Wasyla, za co oczywiście składam im hold.. ;)

 

na początku Atlantic (mojego Dziadka) => potem kilkadziesiąt atlantikow (fascynacja kolekcja Jacka) => stare omegi (fascynacja kolekcja Macka) => wiele innych rożnych 3-wskazowkowych vintage (fascynacja kolekcja Artura) => zenith, a potem dużo zenithow (to już moja bajka do dziś ) => i od jakiegoś czasu za sprawa Tomka stare chrono z lat 60/70, ostatnio z naciskiem na ciekawe mechanizmy lemanii

 

Na początku zastanawiałem się nad wydaniem 100usd na stary zegarek, teraz jeśli pokazuje się coś naprawdę ciekawego to opory znikły, a i im większy dreszczyk emocji tym lepiej :P

 

i to na ten moment ma tyle...


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji przypomniałeś mi jeszcze, że miałem po drodze takiego Pontosa jak Ty :)

Ale że przed Orisem czy po :P? Bo do Orisa jakiegoś się przymierzam w niedługim czasie, puki jest taka możliwość finansowa (innymi słowy chce mieć Longines + ML + Oris, a za pare lat wymienić wszystkie 3 na coś z wyższej półki - np. Omegę, chociaż nie przekreślam także powrotu do Taga gdyż ostatnio się nie nacieszyłem, z tym że to byłoby chyba uwstecznienie).


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mat_k: Zawiodę Cię :), mam z czarną tarczą. W sumie niebieska podoba mi się tak samo, ale jestem jednozegarkowcem więc czarny był lepszym wyborem dla mnie ze względu na uniwersalność.

 

Carlito: Wiem że miałeś niebieskie Monaco (so much love), jakiego drugiego Taga miałeś? Od razu zapytam czy jest gdzieś galeria...

Gdybym mógł sobie pozwolić na monozegarkowość to bym miał właśnie niebieską "falkę" ale że muszą być minimum dwa - to mam w zastępstwie Hydroconquest :)


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ML był pierwszy, ale głowy sobie uciąć nie dam :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1985 - Poljot z budzikiem , trochę później Komandir

 

1988-1992 elektroniki z melodyjkami i inne bazarowe

 

1993 Swatch The People - GZ126

 

1996 Swatch Sea Urchin - YDS9000

 

1997 Citizen chrono

 

2001 Timex chrono

 

2002 Swatch The Spy Who Loved Me - YDS4014AG

 

2009 Stowa Prodiver

 

2011 ? Omega Seamaster GMT

 

2012 ? Seiko Skx007 Mod

 

2012 Casio DW-5600

 

2012 Hamilton Team Earth

 

2013 Squale Vintage Diver SQUALE 50 Atmos - klubowy

 

2013 Seiko SBBN 015

 

2014 Ball Skindiver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.