Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Osie czasu waszych zegarków

Czyli pokażcie swoją historię

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 mat_k

mat_k
  • Użytkownik
  • 876 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 08:29

Czołem!

Nie doczekawszy się przeniesienia tematu, zakładam nowy. Zapraszam was do zabawy, troszkę pracochłonnej ale dla osób z minimalną świadomością obsługi photoshopa, lub nawet painta, i google grafika nie będzie problemu. 

Chodzi o to abyście wklejali tutaj osie czasu swoich zegarków - innymi słowy pokażcie co mieliście na przestrzeni lat :) Nie muszą być wszystkie, bo niektórzy mieli pewnie po kilkaset, ale chociaż te najważniejsze modele  :) Chodzi o to aby prześledzić nasze zegarkowe ewolucje, pokazać kamienie milowe. Może to być ciekawe doświadczenie!  

Oto mój przykład (15 z 20 zegarków które miałem):

1zefitc.jpg

Zapraszam do zabawy!

Użytkownik mat_k edytował ten post 14 lipiec 2014 - 08:31

• 0

#2 mat_k

mat_k
  • Użytkownik
  • 876 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 07:19

Zachęcam, nie musi być obrazkowo - może być tekstowo :)

• 0

#3 Gość_Magik._*

Gość_Magik._*
  • Gość

Napisano 17 lipiec 2014 - 09:18

Zachęcam, nie musi być obrazkowo - może być tekstowo :)

Nie pamiętam już dokładnie dat, ale u mnie wyglądało to mniej więcej tak (wybrane modele):

IWC Portofino ---> IWC Portuguese Automatic ---> IWC Mark XVI ---> Vacheron Constantin Patrimony Contemporaine ---> Breguet Marine ---> Jaeger-LeCoultre Master Control ---> IWC Ingenieur Vintage ---> Audemars Piguet Royal Oak.

• 0

#4 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa

Prezes Stowarzyszenia

• Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ
  • 7366 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 09:52

ja "przemieliłem" chyba około 200 modeli różnych firm .. a nie zapisywałem więc nie jestem w stanie odtworzyć chronologii.. pamiętam swój pierwszy , świadomie kupiony kwarc Casio , póżniej kwarc Grovana a z wyższej półki jak mi się wtedy wydawało kupiłem Maurice Lacroix Milestone kwarcowy ...
a potem już poszło :) właśnie próbuję sobie przypomnieć jakiś pierwszy poważniejszy mechanik
  • 0

#5 mat_k

mat_k
  • Użytkownik
  • 876 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 10:18

Nie pamiętam już dokładnie dat, ale u mnie wyglądało to mniej więcej tak (wybrane modele):

IWC Portofino ---> IWC Portuguese Automatic ---> IWC Mark XVI ---> Vacheron Constantin Patrimony Contemporaine ---> Breguet Marine ---> Jaeger-LeCoultre Master Control ---> IWC Ingenieur Vintage ---> Audemars Piguet Royal Oak.

A przed Portofino nic nie było o czym warto wspomnieć :)?

A swoją drogą to faktycznie widać ewolucję bo ostatni zegar najładniejszy i najciekawszy w porównaniu do poprzednich :)

Użytkownik mat_k edytował ten post 17 lipiec 2014 - 10:22

• 0

#6 Gość_Magik._*

Gość_Magik._*
  • Gość

Napisano 17 lipiec 2014 - 10:51

A przed Portofino nic nie było o czym warto wspomnieć :)?

Na początku był jakiś zegarek mechaniczny - producenta nawet nie pamiętam. Jak byłem dzieciakiem to lubiłem przykładać zegarek do ucha, aby posłuchać dźwięku będącego efektem kontaktu zęba koła wychwytowego ze spoczynkiem palety wyjściowej. Później była Montana z melodyjkami, jakiś Casio, kwarcowy Frederique Constant i kwarcowe IWC Portofino :). A moim pierwszym poważnym zegarkiem mechanicznym był IWC Portofino.

A swoją drogą to faktycznie widać ewolucję bo ostatni zegar najładniejszy i najciekawszy w porównaniu do poprzednich :)

Czy ja wiem ?, trudno mówić o ewolucji, bo kilkakrotnie uwsteczniałem się w pasji. Po Portuguese Automatic kupiłem Mark XVI co nie stanowiło progresu dla kolekcji. Później po Vacheronie i Breguet sięgnąłem po jakiś podstawowy model JLC MC co także było uwstecznieniem. Pomimo wad bardzo lubiłem Patrimony Vacherona i dziś żałuję, że nie zostawiłem sobie tego zegarka. Szkoda mi też Portuguese Automatic. Co do Breguet to mam mieszane odczucia, ale tego czasomierza nie żałuję tak bardzo jak dwóch wymienionych wcześniej. A co do AP - to taka trochę moja klątwa. Royal Oak spełnia moje oczekiwania w takim stopniu, że nie myślę o zakupie kolejnych zegarków. Czasem coś tam mnie najdzie, ale szybko mija. Przynajmniej moje konto bankowe może odetchnąć :).

• 0

#7 mat_k

mat_k
  • Użytkownik
  • 876 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 11:06

Magik - wcześniej czy później przyjdzie to co na każdego z takim rodowodem - Calatrava :)

Użytkownik mat_k edytował ten post 17 lipiec 2014 - 11:06

• 0

#8 Gość_Magik._*

Gość_Magik._*
  • Gość

Napisano 17 lipiec 2014 - 11:11

Magik - wcześniej czy później przyjdzie to co na każdego z takim rodowodem - Calatrava :)

Może jak będę stary ?  :). Gdybym miał teraz kupować coś klasycznego, wybrałbym zegarek z oferty F.P. Journe. Z modeli przekraczających moje możliwości finansowe marzy mi się Jules Audemars na własnym wychwycie AP. I pewnie w sferze marzeń pozostanie  :).

• 0

#9 nicon

nicon
  • Użytkownik
  • 2888 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 12:12

Jestem na początku drogi więc krótko.

Casio kwarcowe (dostałem na komunię) -> Omega SMP 300M Co-Axial - starszy model z falami (nieco ponad rok temu)

• 0

#10 mat_k

mat_k
  • Użytkownik
  • 876 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 12:59

Jestem na początku drogi więc krótko.

Casio kwarcowe (dostałem na komunię) -> Omega SMP 300M Co-Axial - starszy model z falami (nieco ponad rok temu)

Model z falami jest najlepszy :) Niebieską ma się rozumieć?

• 0

#11 wristwatch

wristwatch
  • Użytkownik
  • 317 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 18:34

Spróbuję:

pobieda z małą sekundą(1989)-seiko 5 automat(1996)-fuji quartz(2001)-tissot prc 100 quartz(2008) (pierwsze objawy zegarkomanii) -atlantic art deco automatic(2010)-strela(2011) (zegarkomania w rozwiniętym stadium)-seiko sportura multi calendar(2011)-omega seamaster 1020 (2012)-bulova chrono vj 7750(2012)-atlantic timeroy ut(2013)-tissot t-touch(2013),seiko sports speed timer i longines - zakochałem się w zegarkach z lat 70tych(2014).

Większość z nich mam do dzisiaj, włącznie z niedawno zreanimowaną pobiedą.Po drodze sporo innych zegarków ale te z osi były/są w jakimś stopniu kamieniami milowymi.

• 0

#12 Bartek79

Bartek79
  • Użytkownik
  • 3458 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 20:38

U mnie mniej więcej było tak choć nie wiem czy chronologicznie :)

Certina DS  Chrono kwarc - Tag Heuer Microtimer - Tag Heuer Carrera - Omega PO - Omega Speedmaster -  IWC Aquatimer - IWC Ingenieur - AP Diver - Submariner - Blancpain FF- Submariner - Grand Seiko - SeaDweller.

Gdzieś przewijały się jeszcze tańszę modele (Seiko Sumo, Omega  Seamaster czy Oris)

• 0

#13 mat_k

mat_k
  • Użytkownik
  • 876 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 20:51

Submariner - Blancpain FF- Submariner - Grand Seiko - SeaDweller.

Rolex wygrał wojne :P Rolex STOP Rolex STOP Rolex :P

Użytkownik mat_k edytował ten post 17 lipiec 2014 - 20:52

• 0

#14 Bartek79

Bartek79
  • Użytkownik
  • 3458 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 06:46

Rolex wygrał wojne :P Rolex STOP Rolex STOP Rolex :P

;)

• 0

#15 carlito1

carlito1
  • Użytkownik
  • 11641 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 07:05

Kilka Casio - kilka Seiko - kilka Tissotów - kilka Certin - Edox - Epos - Glycine - 2 Doxy - 2 Orisy - 2 Omegi - 2 Tag Heuery - 2 Rolexy - 2 Paneraie - Zenith - 2 IWC - Moser - 2 Audemarsy Piguety. Być może o czymś po drodze zapomniłem ;)
  • 0

#16 Andrzej F.

Andrzej F.
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 07:08

U mnie to wyglądało tak: zegarem na komunię z melodyjkami, później gdzieś pojawiła się jakaś Ruhla, następnie Swatch, przerwa, poźniej Atlantic Seacrest za ukończenie studiów, następnie dostałem w prezencie mechaniczny zegarek z nazwą takie jak moje nazwisko, z ciekawości zacząłem szukać o nim informacji i tak trafiłem tutaj:) no a wtedy było już z górki:) Baume Mercier Capeland, Tag Heuer Aquaracer, kilka błędów, kilkanaście przepłaconych, wymienionych, obecnie z 25 sztuk noszę najczęściej Rolexa GMT II i Omegę Speedmaster z fazami księżyca. Przestało mnie ciągnąć do zakupów, bardziej do wymiany zegarków. Ciągle lubię czytać dyskusje na forum:)

Użytkownik Andrzej F. edytował ten post 18 lipiec 2014 - 10:36

• 0

#17 proki1971

proki1971
  • Użytkownik
  • 4093 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 07:08

O Stenkach :)

Edit. Miałem na myśli Carlita :)

Użytkownik proki1971 edytował ten post 18 lipiec 2014 - 07:09

• 0

#18 carlito1

carlito1
  • Użytkownik
  • 11641 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 07:10

Faktycznie, dzięki za przypomnienie :) Swoją drogą bardzo miło je wspominam.

Użytkownik carlito1 edytował ten post 18 lipiec 2014 - 07:11

• 0

#19 mat_k

mat_k
  • Użytkownik
  • 876 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 07:34

Kilka Casio - kilka Seiko - kilka Tissotów - kilka Certin - Edox - Epos - Glycine - 2 Doxy - 2 Orisy - 2 Omegi - 2 Tag Heuery - 2 Rolexy - 2 Paneraie - Zenith - 2 IWC - Moser - 2 Audemarsy Piguety. Być może o czymś po drodze zapomniłem ;)

Jak narazie idę podobną drogą :D widzę że doszedłem na razie do przystanku w okolicy Oris :) Nie obrażę się za kontynuowanie tej ścieżki chociaż na jej końcu widzę Jaeger LeCoultre oraz Breuget :)

Użytkownik mat_k edytował ten post 18 lipiec 2014 - 07:36

• 0

#20 carlito1

carlito1
  • Użytkownik
  • 11641 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 08:47

Przy okazji przypomniałeś mi jeszcze, że miałem po drodze takiego Pontosa jak Ty :)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych