Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Osie czasu waszych zegarków

Czyli pokażcie swoją historię

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#21 nicon

nicon
  • Użytkownik
  • 2888 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 10:08

@mat_k: Zawiodę Cię :), mam z czarną tarczą. W sumie niebieska podoba mi się tak samo, ale jestem jednozegarkowcem więc czarny był lepszym wyborem dla mnie ze względu na uniwersalność.

Carlito: Wiem że miałeś niebieskie Monaco (so much love), jakiego drugiego Taga miałeś? Od razu zapytam czy jest gdzieś galeria...

• 0

#22 carlito1

carlito1
  • Użytkownik
  • 11641 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 10:18

Aquaracer kwarcowy. Chyba nie robiłem galerii, ale zegarek gdzieś w domu nadal jest, musiałbym go poszukać.
  • 0

#23 sneer

sneer
  • Użytkownik
  • 3358 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 10:19

Ja gdzieś na początku zboczyłem w kierunku vintage, i po części jest to zapewne wina naszych szanownych forumowiczów Xyloga, Starego, Chronofila czy Wasyla, za co oczywiście składam im hold.. ;)

na początku Atlantic (mojego Dziadka) => potem kilkadziesiąt atlantikow (fascynacja kolekcja Jacka) => stare omegi (fascynacja kolekcja Macka) => wiele innych rożnych 3-wskazowkowych vintage (fascynacja kolekcja Artura) => zenith, a potem dużo zenithow (to już moja bajka do dziś ) => i od jakiegoś czasu za sprawa Tomka stare chrono z lat 60/70, ostatnio z naciskiem na ciekawe mechanizmy lemanii

Na początku zastanawiałem się nad wydaniem 100usd na stary zegarek, teraz jeśli pokazuje się coś naprawdę ciekawego to opory znikły, a i im większy dreszczyk emocji tym lepiej :P

i to na ten moment ma tyle...

Użytkownik sneer edytował ten post 18 lipiec 2014 - 10:53

• 0

#24 mat_k

mat_k
  • Użytkownik
  • 876 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 10:20

Przy okazji przypomniałeś mi jeszcze, że miałem po drodze takiego Pontosa jak Ty :)

Ale że przed Orisem czy po :P? Bo do Orisa jakiegoś się przymierzam w niedługim czasie, puki jest taka możliwość finansowa (innymi słowy chce mieć Longines + ML + Oris, a za pare lat wymienić wszystkie 3 na coś z wyższej półki - np. Omegę, chociaż nie przekreślam także powrotu do Taga gdyż ostatnio się nie nacieszyłem, z tym że to byłoby chyba uwstecznienie).

Użytkownik mat_k edytował ten post 18 lipiec 2014 - 10:25

• 0

#25 mat_k

mat_k
  • Użytkownik
  • 876 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 10:29

@mat_k: Zawiodę Cię :), mam z czarną tarczą. W sumie niebieska podoba mi się tak samo, ale jestem jednozegarkowcem więc czarny był lepszym wyborem dla mnie ze względu na uniwersalność.

Carlito: Wiem że miałeś niebieskie Monaco (so much love), jakiego drugiego Taga miałeś? Od razu zapytam czy jest gdzieś galeria...

Gdybym mógł sobie pozwolić na monozegarkowość to bym miał właśnie niebieską "falkę" ale że muszą być minimum dwa - to mam w zastępstwie Hydroconquest :)

Użytkownik mat_k edytował ten post 18 lipiec 2014 - 10:30

• 0

#26 carlito1

carlito1
  • Użytkownik
  • 11641 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 10:41

Chyba ML był pierwszy, ale głowy sobie uciąć nie dam :)
  • 0

#27 kazo

kazo
  • Użytkownik
  • 155 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 13:36

1985 - Poljot z budzikiem , trochę później Komandir

1988-1992 elektroniki z melodyjkami i inne bazarowe

1993 Swatch The People - GZ126

1996 Swatch Sea Urchin - YDS9000

1997 Citizen chrono

2001 Timex chrono

2002 Swatch The Spy Who Loved Me - YDS4014AG

2009 Stowa Prodiver

2011 ? Omega Seamaster GMT

2012 ? Seiko Skx007 Mod

2012 Casio DW-5600

2012 Hamilton Team Earth

2013 Squale Vintage Diver SQUALE 50 Atmos - klubowy

2013 Seiko SBBN 015

2014 Ball Skindiver

Użytkownik kazo edytował ten post 18 lipiec 2014 - 18:25

• 0

#28 MikeS86

MikeS86
  • Użytkownik
  • 475 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 13:37

Wciąż jestem na początku mojej drogi i wydaje mi się, że poza VISem, w najbliższym czasie nic nowego do mnie nie trafi. ;)

Casio (na komunie - model z biorytmem :ph34r: ) -> jakieś kwarce -> jakiś kwarc Victorinox'a z teraz już za małą tarczą -> "modowy" Armani AR2432 (to po jego zakupie zainteresowałem się zegarkami...) -> G-Shock GW-7900B -1ER

Patrząc w przyszłość widzę zielonego VIS'a i długo, długo później - PAM 111 albo 177 :wub:

• 0

#29 TIK TAK

TIK TAK

....Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się...zarobiony jestem

• Stowarzyszenie
  • 6414 postów

Napisano 24 lipiec 2014 - 21:08

Świetny temat!

Darek, Twoja ewolucja od Casio do tourbillonów fantastyczna i godna uwagi :)

Te najwazniejsze:

Wostok (komunia), Montana (melody), Fuji quartz :) , Pacardt,  Baume Mercier (vintage), Epos 3348, Epos 3383, Epos 3373 Repetier , Epos 3402 for Poland, Schaumburg Moon Galaxy, Schaumburg Bullfrog Vision,

Użytkownik TIK TAK edytował ten post 24 lipiec 2014 - 21:09

• 0

#30 Peterson

Peterson
  • Użytkownik
  • 90 postów

Napisano 19 listopad 2014 - 00:55

każdy z nas miał kilka Zegarków, jedak dla mnie Audemars  na teraz wygrywa

• 0

#31 poiuyt

poiuyt
  • Użytkownik
  • 1270 postów

Napisano 19 listopad 2014 - 14:47

Jak się nie ma nic do napisania, to po co męczyć opuszki?

[Przepraszam za OT].

Edyta:

A jednak żeby nie było, że OT.

Seiko 5 > Max Bill > kilka Seiko vintage, w tym GS > SXK013 > SARB017 > SARB045 > Smiths PRS-29 > Seiko SBCA001 > Speedmaster Reduced

Pewnie coś pominąłem i z kolejnością było trochę inaczej. Trzy ostatnie się ostały, reszta poszła do ludzi. W planach na przyszłość raczej kierunek europejski :)

Użytkownik poiuyt edytował ten post 19 listopad 2014 - 14:56

• 0

#32 atrax

atrax
  • Użytkownik
  • 529 postów

Napisano 19 listopad 2014 - 18:51

1994/5 - Casio komunijne. Ciągle mam i działa ;D. 

2000 - Atlantic Seahunter, zdejmowany z nadgarstka jedynie do snu, dopóki w 2007 roku nie spiłem się w akademiku i mi go nie podwędzono (a może wypadł przez okno? Los nieznany).

2007 - drugi Atlantic Seahunter - kupiłem to samo, bo jakoś się przywiązałem... również noszony non stop. Bestia przeszła w swoim krótkim życiu więcej traumy, niż Sarajewo. Mam dalej i noszę na basen.

2014 - Eterna KonTiki - kupiona w 2 lata po tym, jak atrax dowiedział się, że są takie zegarki, które nie chodzą na baterie, ani nie działają na nakręcanie koronką. Szok. Jako, że zawsze byłem jedno-dwuzegarkowcem, który kupuje po wielu miesiącach namyślania się, Eterna ma u mnie dożywocie. Jest genialna i był to dokładnie taki zakup, jakiego potrzebowałem.

2014 - Za 3 tygodnie kupuję Omegę SMP 300, czarną, z ceramicznym bezelem, również automat. Eterna ma jasną tarczę, Omega będzie cudnym dopełnieniem. Jeśli w przyszłości pokonam wstręt przed garniturami i pech zechce, że będę miał pracę ich wymagających, to kupię garniturowca, ew. dorzucę pasek do Eterny, bo nie jestem na etapie wydawania fortuny na garniturowce :). I wsio. Może kiedyś wpadnie coś jeszcze w jakimś soczystym kolorze - np. niebieska Eterna KonTiki Date na gumie, ale to zobaczymy :)

Swoją drogą... to forum mi nieźle namieszało w głowie. Niecały rok temu, zanim tutaj wpadłem, zamówiłem jakiś chiński chłam za 500 zł, znajdujący się na liście czarnych marek (de facto zegarek dużo gorszy od mojego Atlantica). Uratowało mnie jedynie to, że ludzie rzucili się przede mną i wszystko wykupili. 

• 0

#33 Gość_Angelo_*

Gość_Angelo_*
  • Gość

Napisano 19 listopad 2014 - 19:13

moja droga z zegarkami byla dosc krotka.. niebede pisal kiedy i co bo to okres od 20 do 25 roku zycia

odziadziczylem po dziadku omege constellation,..

pozniej kupilem jedna na baterie 18k zloto tez constellation..

pozniej po dosc dlugim namysle sprzedalem ja, bo stwierdzilem ze, niechce omegi na baterie...

pozniej dostalem od mamy pieknego Rolexa DJ thunder bird... od ok. 2 miesiecy wiem ze to oryginalny zegarek...

klka miesecy temu kupilem Rolexa Daydate na presidencie z tarcza tapstery...

ok miesiaca temu kupilem JLC mastercontrol....

zapomialem jeszcze o breitling'u ale na bateryjke to sie chyba nie liczy....

nie napisalem o zegarkach, slabszych bo by bylo tego mase.... ;)  

Użytkownik Angelo edytował ten post 20 listopad 2014 - 15:46

• 0

#34 atrax

atrax
  • Użytkownik
  • 529 postów

Napisano 19 listopad 2014 - 19:16

Mimo wszystko świetne miałeś początki :)

• 0

#35 Gość_Angelo_*

Gość_Angelo_*
  • Gość

Napisano 19 listopad 2014 - 19:37

tak dziekuje ta omega bedzie w mojej rodzinie do wygasniecia naszego rodu ;)

planuje zakupic jeszcze jedna by moc w niej chodzic dziadkowej nawet nie ruszam... lezy sobie wygodnie w pl u mojej mamusi

• 0

#36 gniewko

gniewko
  • Użytkownik
  • 1339 postów

Napisano 19 listopad 2014 - 20:27

Moja droga zegarkowa wygląda mniej więcej tak:

Montana komunijna --> Casio bardzo dużo Casio --> Adriatica --> Seiko SARB17 --> epoka vintage --> Moeris --> Omega Dynamic --> Breitling Chronomatic --> GP --> Omega Dynamic --> IWC -->FL --> GP-->UG--> Zenith-->GP-->FL(w drodze)

Na bank o  czymś zapomniałem, ale tak to mniej więcej wygląda w moim przypadku :)

• 0

#37 stork

stork
  • Użytkownik
  • 357 postów

Napisano 07 grudzień 2014 - 20:35

Poljot (komunijny :)) -> Tissot (kwarc maturalny) -> Omega (automat, z okazji pierwszej porządnej pracy) -> 4x Omega -> IWC -> Zenith -> 2x Rolex (i tak już zostanie...)

• 0

#38 rip

rip

End User

• Użytkownik
  • 2424 postów

Napisano 07 grudzień 2014 - 22:01

Mniej więcej.

Orange Monster -> Black Monster -> Citizen Eco-Zilla -> Doxa Sub 750T Pro COSC -> Sinn U1 -> Omega Planet Ocean -> Precista PRS- 50 -> Doxa T-Graph Pro -> Doxa 1200T Pro -> Tudor Pelagos -> Doxa Sub 1200T Pro -> Seiko Marinemaster

• 0

#39 crashsugar

crashsugar
  • Nowy Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 28 maj 2015 - 07:40

seiko 5 (tatowy) - Jacques LeMans - certina president - certina club 2000 - eterna - swatch Goldfinger YCG401 - Kilka swatchy Automatic - Timex - Parnis Pilot - Laco - Vostoc Europe - Angular Momentum Illium V GMT - Aztorin

kolejność mniej więcej taka 

Użytkownik crashsugar edytował ten post 28 maj 2015 - 07:41

• 0

#40 Crimson79

Crimson79
  • Użytkownik
  • 366 postów

Napisano 28 maj 2015 - 13:12

Ja też dodam swoją oś - krótka i bez niesamowitych egzemplarzy (jak u szanownych Kolegów) ale co tam.

jakiś kwarcowy Adec z czasów liceum > kwarcowy Tissot pr50 > Atlantic Seacloud > pierwszy mechanik Seiko 5 > Orient Star > Victorinox Inox > Oceanus OCW T100 > Victorinox AirBoss

A teraz myślę o pierwszym bardziej świadomym zakupie i gromadzę środki.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych